Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Mám sice Volvo FL 614, ale s třístupńovým retardérem a je to super věc. Na cestě Praha - Ostrava jsem používal jen retardér a na brzdu se ani nemusí šlapat. Mám je ostatně při 136 tkm jako nový a bez opotřebení.
I na normálních silnicích brzdím retardérem a super je to u kruháčů díky dobrému odstupňování regulace. Sice mám asi staromodní verzi z roku 1993, ale i dnes je super. :D
Volvo FL 614.
ned zář 13, 2015 6:40 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Pokud auto jezdí klasickou mezinárodku, tzn někdy 6 tun, někdy 20, tak ta VEBka úplně stačí. A pokud se auto po 4 letech mění a jezdí na něm normální šofér, tak na brzdy stejně nasáhneš.
ned zář 13, 2015 9:31 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

ja vozil vetsinou 20-24 t a na to je proste slaba, neni to problem Volva, ale majitele co to neobjedna protoze to stoji penize..a i kdyz ted vezu min, treba tech 6 t , tak s tim intarderem je to proste nekde jinde..
pon zář 14, 2015 7:37 am

marikluk
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 13, 2009 11:34 pm
Bydliště: Plzen

Příspěvek

Zdravim vsechy spokojene i nespokojene s novym modelem .Mam prosbu.Mam 500 e6 letosni rok. potrebuji zda mi nekdo poradite,jde o nezavisle vodni topeni. nevim zda jsem natvrdly ci to je rozbite. v predchozim modelu jsem topeni pustil. nastavil pozadovanou teplotu a v poho. vytopilo. prestalo foukat. klesla teplota zase pritapelo .tady at delam co delam pustim nastavim teplotu ohreje motor,ale v boude i kdyz dam na maximum teplotu,mirne ohrate vydechy a tot vse. pokud dam manualne ventilator. tak topi super,ale stale takze mne budi vedro, protoze to krmi na plno,at nastavim teplotu jakou chci,no a kdyz me to nevzbudi vedrem. tak me vzbudila zima a prazdne baterky.dle servisu vse ok.podotykam ze to ma nezavislou klimu pokud by to melo mit souvislost.diky za kazdy napad ci radu.
sob zář 19, 2015 8:24 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

u vodníka nevím.... koukni vyzkoušej nastavení klapek v boudě , potom polohu klíčku, když jdeš chrápat , správně by měl svítit jen vypínač a teplota by se měla rosvítit jen při nastavení když máš klíček v poloze 0 , určitě máš vodní topení ???? případně koukni do manuálu , ale tam se většinou to co potřebuješ nedozvíš , pokud nic tak se zastav v servisu ve Furthu tam Ti na 100% poradí , jsou velmi ochotní ...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 20, 2015 9:58 am

marikluk
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 13, 2009 11:34 pm
Bydliště: Plzen

Příspěvek

cau vodnika mam stopro .ve furtu nahrali novy soft pry ke vse ok. v manualu pisou pustit. nastavit teplotu.bude topit 10h, lze zvolit v menu zda ohrivat motor tez ci ne. v obou pripadech se to chova stejne. bud to jen vlazi vydechy a bezi porad, i kdyz to dam na maximum. bez vetraků ,v pripade ze pustim vetraky rucne. tak to topi asi jak ma,ale naplno , to znamena ze i kdyz uz je vedro v boude. tak je to nezastavi a tim padem to sezere baterky. jsem z toho paf a zjevne asi budu muset zkusit jiny servis ci uz nevim.ale spi se spatne s pocitem , ze to nenatocim ci budu mrznout. dik za radu treba nekdo jeste zareaguje nejakym napadem. snad se to vyresi. me prijde jako kdyby nefungovalo to cidlo ci nevim co. kdybych to tusil tak bych se na vodnika vybodl a mohlo se neco malo usetrit.
ned zář 20, 2015 3:12 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

zkus vyzkoušet všechny kombinace , může to dělat třeba teplá voda v motoru , nastavení výdechů , větrák by měl stačit max na 1 možná dvě čárky , pak uvidíš ,
:wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 20, 2015 6:08 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Volal mi kamos,stal v baustelle,s new500.par krat potahl,vzdy se to vypne po dvou minutach,aspon ty nase,a uz to nenatocil... :shock: Takze odtah,autobahn gespert :D .Mam podobnou zkusenost s el.rucni brzdou,najel jsem na vahu,kovohute,a auto neodbrzdis ani za boha... :D .Tak dekle dolu,kliny ,otevrit baterky,odpojit,reset vseho total,a pak to slo.Na odpojovac to nereagovalo.
Neřeším...
úte zář 22, 2015 8:19 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Se vám ty volva prodraží docela. Šefík už musí být aj celkem nasraný ne? :D Mě to zatím drží. A to UŽ mám 10 000 km za sebou 8) :valetsesmihy:
úte zář 22, 2015 8:37 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Neboj taky si uzijes...Ty prvni byli mrdky vsechny,co tu jsou ty nove uz mozna budou slapat.
Neřeším...
stř zář 23, 2015 8:19 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

když zahlasí překročení volnoběhu , tuknout na brzdu při zatažený ruční a běží furt :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř zář 23, 2015 11:56 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ale to mi vime prece.jde oto ze uz to nenatocil prece.
Neřeším...
pát zář 25, 2015 8:52 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

jozin.... že by to měl rozbitý ???? :think: :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 27, 2015 7:28 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Tak já hlásím první komplikace. Včera jsem před semaforem vyřadil do neutralu a už jsem nezařadil (automat) Ta pojistka kterou je potřeba zmačknout, aby šlo zařadit zustala zamačknutá a volič zaseknutý. Chvilku jsem s tím vší silou lomcoval za stálého pozbuzování klasonů aut za mnou, pak v tom cosi cvaklo a bylo zařazeno.
Dojel jsem do Heilbronnu do Volva. Říkal jsem si že je to v záruce, tak at se kluci snaží. Po dvou hodinách přišel takový mladý ušák, chvilku s tím vergloval a nakonec s překvapivým prohlášením že je to kaput a že to vymení kompet celé, zase na pulhodky zmizel.
Po návratu mi oznámil, že je problém. Že ten volič automatu není na skladu nikde v německu, že mi nemůže pomoct.
Mu říkám- tak to sprav ne? Rozeber to a mrkni tomu na střeva. On prý že to neeee, že to se nespravuje. Pouze mění :shock:
Omluvil se a odkráčel. Jsem tam zustal stát s otevřenou hubou, nechapal jsem.
Tak jsem se nasral a zkusil jsem to rozebrat sám. Zkrátím to- Rozebral jsem co rozebrat šlo, vazelinou na točnu jsem párátkem promazal co promazat šlo, vše složil z5 a ejhle... Ono to zase chodilo jak po másle.
Takže po třech hodinách v servisu jsem si to nakonec spravil sám a fičel jsem dál. Neskutečné.
Tu závadu bych ještě tak nejak přežil. Je to nové, sedá si to teprv. Ale ten přístup servisu... auto má najeto 12tis. a oni to mají úúúúplně v prdeli. Tomu říkám garance! Pak že jsou němci puntlich :pray:
úte zář 29, 2015 8:54 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

Dál mi něco mlátí pod kabinou. První jsem myslel, že mi něco lítá v tom kaslíku co mám pod prdelí, ale všechno jsem to vykramařil a mlátí to furt. Při přejetí každé středně velké nerovnosti se ozvou rány, jako by tam bylo něco volného. Nejsem schopný identifikovat odkud přesně to jde. Jen že to je z levé strany podemnou :lol: Je to celkem otravné.

Jinak spotřeba zatím okolo 35l při plné tonáži. Výkonostně v kopcích pořád bída. Prý mám počkat, že se to rozjede až tak po 20ti tis., tak teda čekám no :roll:
Baterky zatím bez problémů, nez. topení je super. Opravdu přesně drží nastavenou teplotu pořád stejně a rovnoměrně. Váhy se mi konečně podařilo nakalibrovat. Ač máme na firmě 5 dlouhých vah, to byl docela problém. Je tam věčný frkot docela a zablokovaní jediné váhy se rovná skandálu pro celou firmu. Nakonec se povedlo a hned druhý den po kalibraci mi šéf volal, že si mám dojet do KEMPFu pro nový návěs. Takže mě to celé čeká ještě jednou :wall: Ale co by člověk pro nový návěs neudělal že? :wink:
Takže zatím asi tak no.
Ještě jsem se chtěl zeptat: Všimnul jsem si, že občas když pauzuju a vše je vypnuto, pořád se mi zvedá a zas klesá ručička rychloměru. Jenom malinko teda. Nevíte někdo co to je? Proč to tak dělá?
úte zář 29, 2015 9:18 pm

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů