Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Ja to zkusim uvest na pravou miru.na moji vyplatu to nema zadny vliv,zda to zere 20 nebo 30.bavim se jen o tom jak to vnimam ja.to je cele. A predevsim si myslim ze je zasadni rozdil tahat becku,12m delka,vyska sotva po kabinu,a plachtu 13.6 4m vyska.kdo rika ze to je jedno,lze.jak rikam,od pondeli plna vaha,a pres hrby.a co me udivuje uplne,das plyn podlaha,z krizovatky,max.okamzita sviti lechce +100.na starem bezne 300.a uplne stare fh460 cinan 500
sob črc 31, 2021 9:01 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Takze do Krefeld jen 20t.zpet Duren,role papiru,25t,do opavy,trasa pres wupertal ty hrby naA1.Pak 44 kassel.plocha 38,a placate polsko,pres Prudnik do Cz.pocitac udaj 23,8.vypisuje.muj dojem z motoru je ze nezere a vse co jde chce tahat na posledni 12gang.otacky hodne pod 1000bezny jev.pak to uplne ztichne(nejsem Rak,nejezdim v manualu,nejezdim power,nepodrazuji km pod kopcem.naopak,nedelam stim vubec nic,nechavam auto pracovat)
čtv srp 05, 2021 12:34 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

no..... :think: to se mi zdá kurwa málo...nelakuj nás zas tak moc :mrgreen: :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv srp 05, 2021 7:37 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

To by mě zajímalo, co by si to vzalo v podvalníku? 24l v zátěži, je spotřeba z říše snů, skoro neuvěřitelné. :shock:
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
čtv srp 05, 2021 7:57 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

M.Z... nás lakuje stejně jak s baterkama :mrgreen: ja mám 370K na slepici a pruměr 23,6 za celou dobu ..je fakt že tahám houno ..24 t jednou za čas , pod 30 se dostane v pohodě a tohle je jak o karkoulce :D nebo dostal zázračnej kus ....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv srp 05, 2021 8:14 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Já mám pocit, že joža je zázračnej kousek :lol:

Je to nějak málo, ale po rovině ty auta žerou v 85km/h snad 18l/100 :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv srp 05, 2021 9:27 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Hoši v klidu ju?počítač je abnormálně přesný,napsal spálených 585litru a 590 jsem tam nedal.24,9za celou tocku teď,pokud to jde chce to furt vyjet na 12gang.do kopce to bez křečí jede na 900ot.ja jezdím furt stejně,tempomat 85,pokud jsou tři pruhy nebo není zákaz předjíždění jedu v režimu eko,pokud je zákaz dám to co normálu a někoho dojedu,ať nevedu já kolonu.k těm baterkam,teď to prodává můj ex,auto mělo 300cca,teď má 900,a já jsem je neměnil,4auta měli tyto baterky,nejsou to ale gelový
čtv srp 05, 2021 9:33 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Vysvetlenie prečo Jožinovy vydražali baterky dlhšie ako iným šoférom je asi jednoduché. Ja ho nepoznám, ale pamätám si, čo tu dlhodobo píše a s toho usudzujem, že je baterkový exot a k baterkám sa správa celkom inak, ako bežný šofér.

Jožin podľa všetkého nemá v aute menič a ak ho aj má, tak ho nepoužíva, lebo nemá nič, na čo by menič potreboval. Hlavne namá notebook a nepozerá cez pauzu a víkend filmy. Má len starý tlačítkový mobil, ktorý nabíja raz za čas. Nekúri, má silnú perinu a v noci kúri len ak je naozaj zima. Viac krát písal niečo také, že v zime nepoužíva chladničku. Pravdepodobne nepoužíva ani kávovar. Jožin svoje baterky extrémne šetrí. A možno keď je doma, na firme, dá dokonca auto na nabíjačku. Tak ako on sa bežný šofér nespráva. Preto mu baterky vydržia extrémne dlho.
————————————————————-
Baterky dostávajú najviac zabrať, keď šofér robí v aute pauzu. Hlavne menič a notebook je najväčší kurvič bateriek. Plus zapnuté kúrenie a chladnička, osvetlenie kabíny a nevybratý klúčik, stále pichnutý zapalovaní.

Pri kolkých voltoch začnete dobíjať svoje baterky? Tipujem, že väčšina šoférov to netuší a dobíja len podľa odhadu. A myslím si, že väčšina šoferov dobíja baterky neskoro, až vtedy, keď sú dost vybité a tým ich pravidelne kurví. Ďalej si myslím, že väčšina šoferov vôbec nevie, ako sa na jeho aute baterky pri voľnobehu dobíjajú, akými voltami. Napríklad mercedesy, na ktorých jazdím sa na voľnobehu dobíjajú cca 27volt, ale keď pridám 100otáčok, do bateriek ide 29volt. A aj keď sa v elektrike nevyznám, tak si myslím, že pre baterky je určite lepšie, ak ich pol hodinu budem dobíjať s 29 voltami, než s 27 voltami. Ale, napríklad MAN, tam je to jedno, tam sa pridaním otáčok na volnobehu volty nezvýšia.

Menič, zbytočne zapnuté, práve nepoužívané spotrebiče (napr. bluetooth a wifi) a neskoré, zlé dobíjanie, to je najväčší kurvič bateriek. A samozrejme, kvalita bateriek v poslednej dobe výrazne klesla. A čím novšie auto, tým má väčšiu spotrebu z batérii.
čtv srp 05, 2021 10:53 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Největší kurvič baterek je měnič. Někdo má měnič i 1600W jak kdyby chtěl svařovat a nabijí tam jen notebook. Originál kabel k notebooku přímo do zapalovače si nekoupí protže je drahý. Byl jsem jedinej v byvale firmě kdo si ho koupil. Šéf to chtěl i proplácet, jen aby lidi vyhodili tyměniče. Stál mě přes 2500,- tenkrát. Ty co prodávají na Tankstelle (HAMA apod) tak nepasuje žádná koncovka.

Mě vyměnili baterky před měsícem, po dvou letech. Vím že dostali nejvíc záhul v létě od klimatizace. Ale prostě vyspat se člověk musí.

Obrázek
pát srp 06, 2021 6:28 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Měnič na starém nebyl.origo.na novém je originální 2000snad.,..ostatní 3auta měnič měli,i mikrovlnka,všem vydrželi stejně.ja nejsem geniální,to ty baterky byly.
pát srp 06, 2021 6:34 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Používal si menič? Mikrovlnku? Pochybujem… viac krát si písal, že cez 45 víkend baterky ani nedobíjaš. To je možné len v dvoch prípadoch-buď máš extrémne malú spotrebu elektriny a potom ti baterky dlho vydržia, alebo ich víkendovým nedobíjaním kurvíš a baterky ti nevydržia.

Jožin, ja si nemyslím že si v baterkách geniálny, skôr si myslím, že v tom aute žiješ ako mních- bez moderných spotrebičov. Ostatný šoféri sa tak nesprávaju a preto si “kurvia” baterky.
pát srp 06, 2021 9:11 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Takže ještě jednou.zbivajici tři auta z jedné série,stejně najeto jak já,každé má měnič,mikrovlnu,tv,konvicu,a všem baterky vydrželi jako mě
pát srp 06, 2021 4:13 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Nepochopím několik věcí na novém modelu.vse co zmíním dělá i druhé nové,co kupil.radio,sedíš v autě,pauza, otevře dveře,vypne se úplně.spigle,já vnich nic nevidím.predevsim pravý zkresluje úplně.uz jsem měřil metrem kolilk cm jsou od kabiny, stejně jak na starém,asi jsou min vypouklé.ovladanitempomatu,vždy musíš dva úkony udělat než ho aktivujes.proc ten držák na kafe nejde zasunout jak na starém a překáží.volic rychlostí,nejde dát do polohy P, úplně v před.je buď v N,D,R.jenze jak o něj zavadis máš tam zpátečku,na celou noc třeba,a jak ti uteče luft ráno nenatocis.osvetleni,vyhodím blinkr, bliká ten nový ve dveřích,ale i obě boční pozicky problikuji.... avšak jen na tahači,na návěsů svítí.kamera v pravém elitou tam jej čemu.?topení,bufik,po spuštění klasická cirkulárka pod hlavou hučí,masakr,klima nezavisla jede potichu.
sob srp 07, 2021 7:28 am

tomspajk
Příspěvky: 163
Registrován: pon pro 31, 2012 11:11 am
Bydliště: ..

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Ty blinkry - naves Ti neblika protoze to neumi, zrejme tahas starsi kus, umi to vsechny myslim od roku 2019.
sob srp 07, 2021 9:07 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Ano, máš pravdu návěs je starý, čekám až něco Maďar výroby a pošle k nám jako schwarzmuller
sob srp 07, 2021 9:37 am

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů