Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Co mam z domu to dam do kastlu venku a teplota je optimal i na pivo :D .Ja ji mam vypnutou,to musel vymyslet uplny debil aby topeni foukalo primo na lednicku.Je to proste kram,to je cele.
stř led 02, 2019 7:05 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4499
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Jozine, taky topím na 20st. Takže jak je nad nulou, tak topení i občas vypne, ale aby jsem nemohl šetřit, tak mi to honí studený vzduch přes přední ventilátory do kabiny. A to řešíš jak??? Netopíš???
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř led 02, 2019 7:06 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Netopim.Nez poslouchat ten kraval za ridicem,lehnu si naoopak,To vyjde na stejno.Takze netopim.Nesnasim ten kraval a suchy vzduch z topeni.Ale to neres,me vadi i ta slavne klima co je pod maskou,tak ji nepouzivam.Vecer zaparkuji,otevru sibr bez toho bych neusnul a jdu chrapat.Nad ranem pokud me vzbudi zima tak zahajcuji.Ja spim ale pod perinou,mam stary teply svetr jen na spani.Volvo ma jednoznacne nejhorsi nezavisle topeni co znam,debilni iveco i daf ho ma podstatne lepsi,na vodnik od scanie nema vubec nic.
stř led 02, 2019 8:01 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Toz to nechapem, zapnem topeni,zavrem ofuky na vrchnu pristojovky a ofuky na okna,nastavim na kolecku at to fuka na nohy,nastavim teplotu na 25st a jdu hnipat. toz kluci,s cim na tom je problem😅 ? chladnicku mam v pravom kastliku obrovsku. spim normalne pod perinou,iba v triku,za mna je to topenie urobene gut👍🏻 celkovo je to auto v poho,dosrzovat terminy nabijania (u nas vyriesene preprogramovanim,silnejsim altikom a 4 baterkama + extra vyvod pod maskou na napichnutie na elektriku na parkovisku👍🏻 naklady jednorazove ale za 3mesiace sa vratia), trubky na ngtu jednou za cas kuknut,pritiahnut kardanku, prevodovku,kuknut na poloosi, su to len drobnosti,ktore by sa mali robit pri servise ale kazdy na to 💩. Ta doba ze to ujede mega v poho uz je prec,auta su zlozite,system hlida system a auta navrhuju typci co v tom v zivote nesedeli 🤷🏻‍♂️ a len taka vsuvka, za posledny mesiac uz som startoval 4nove slipky😉😇
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř led 02, 2019 9:06 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

WCKR tak vítej v klubu :clap:
stř led 02, 2019 9:43 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Je to herka.Dnes jsem mel STK u nas.Chlap mi rika,mate to v fajn stavu,brzdy kotouce nikde nic vyjebane nic netece...Mu rikam,co ma tlouct co ma tect?Je to snad auto ktere nekdo vymyslel at to jezdi.Emise to udelalo na poprvve to turovani na 2400ot min je super uplne.Muze mi nekdo vysvetlit jak dojdu v pondeli ,zasunu kartu a v dynafletu je polozka-cas jizdy/pauzy.Dalsi tyden jak ji zasunu je tam misto toho prehled casu jizdy??Rekne mi nekdo proc se to auto po prazdnu rozjizdi na 5,ku??Neni to trosku moc?Vysvetli mi nekdo kdo vymyslel ty blatniky vzadu na hnane naprave?Nemam lowddeck,standart,za tim plachta Schw.a vecne je roluji.Vsichni mi kolegove je sundali a dali do riti,ale bez toho to vypada jak bugyna,to nechcu.Vysvetli mi nekdo proc i kdyz to ma xenony tak to nesviti??Proc ta vymrrdana navigace co v tom je mi napise,,trasu nelze vypocitat,,jak tam treba zadam Madrid,v Bohumine??Proc v tom aute nikoho nenapadlo dat normalni vesak na bundu,kde by visela,proc ta postel nejde uplne kolmo sklopit at nezavazi,proc je ta spodni postel tak mekka ,nepohodlna??Ja to auto studuji x let a dodnes jsem ho nepochopil.
stř led 02, 2019 10:21 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

jozine hod to zo skaly a mas klud😅 ale ted vazne,skusim ti odpovedat:

1, ten dynaflet by to mal brat co 14 dni raz ako pauzu,raz ako zbyvajici cas jizdy a pak zase pauzu.
2, prazdne na 5na rovinu je ok,mas 12kvaltov,tatra ich ma 10a prazdna na malu 3,takze ok. v kopci si das za 4 a no problem.
3, blatniky su ok,ale,zalezi na vyske tocne (3druhy) a zalezi ako ma naves podlahu,od spodku myslim. ak ma hranu tak bude pri nespravnom pouziti a zalomeni drhnut,sundat blatniky a na naves nad kolo dat zasterky👍🏻
4, su to ledky,diody,xenonycasom stracaju ucinnost,to ke na kazdom aute,na starsich modeloch scernala a prdla,na novych hold straca na intenzite svietivosti,nic nieje na veky😉
5, navi je cheap shit,hold si zije vlastnym zivotom obcas,ale z bohumina do spana neni treba,sak uz nejaky piatok jazdis,takze pocitam,ze si clovek a vodic,ktoreho keby poslali aj na kraj sveta tak tam v poho dojde aj bez navi👍🏻
6, vesak je za soferom 2ks a za spolujazdcom 2ks,to by asi malo byt standartne vybavenie vozidla.
7, u ktoreho auta ide dat postel kolmo? myslim ze to slo len u liazky a renaulta magnuma? skus zapnut postel v slipke s tou predchodzou kabinou,trapne hacky,das veci na postel a uz ju ani nepodvihnes,to je vymysel na picu🤦🏻‍♂️
8, postel,zase zalezi od vybavy,je niekolko druhov madracov,staci si len vybrat😉

Furt budem tvrdit ze volvo lepsie ako slipka. Teraz nech niekto vysvetli mne,preco ma slipka tak tenku obruc volantu,preco na zapnutie tempomatu musim hrabat na pristrojovku,abych ho zapol nasjsor cez kolibku a pak cez volant? preco je tak debilne vyriesena postel? preco su tsk male bocnne kastliky a este skosene? preco tolovacia postel? preco nechy na zadnej naprave za priplatok a stejne to skace a po 2h jazdy ma bolia zada? preco tie auta nebrzdia,stojim na tom,nic sa nedeje a pak sa to zakousne,ziadne citlive davkovanie? preco to tak lze v spotrebe? na nadrz 700L to urobi 50-60L rozdielu,schvalne som to teraz meral,jak jozin o zom niekde pisal. a tskto byvh mohol pokracovat do rana,za mna je slipka strasne sklamanie a shit ktory nechci ani za darmo.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
stř led 02, 2019 11:10 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Jozine blatníky si muzes dát níž. Sundej zadní lampy a uvidíš. Zepredu a zezadu je takovej sroub. Sef to dělal na novych autech sám. Kdo ma na firmě Schwarz tak blatníky má v pohodě. Kdo ma schmitze tak je ma sundany, bo je tam na hovno rám.
A u iveca ti fouká bufík taky na lednici :D a taky jde nastavit jen na 9 hodin.

peter gasparovic V ivecu dáš postel kolmo. Je to snad jedinej vyrobce kterej to má. Nejlepší spodek jako kancl a spát nahoře, ale to už Iveco myslím nenabízí.
čtv led 03, 2019 8:53 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Jožine .....

Ty furt hledáš nějaký mouchy :mrgreen: ja mam soc verzi ......... topení ok lednice ok , v kastlíku teplo , pod lednicí mi do toho netahne , po přehrání softu to řadí zase ok a ještě líp jak před tím :wink: na TP nikdo nic neturuje napojí PC a hotovo, světla mám s H7 -jednou za rok vyměnim žárovky , starý zahodim a svítí to ok ....na dynaflet seru ...jeden tejden sem jim předved 100% že to je levá zadní a řek od ted mi s rychlostí a stylem mužete akorát tak :D ...stejně se to u nás neřeší ,mám lowdeck takže blatníky stále nový na půdě doma :mrgreen: navi tam ani nemám , pač maš recht je to krám :mrgreen: mam svojí a do madridu jí určitě nepotřebuju ......postel já osobně sem spokojenej, brzdy ok ukazují origo celkově mega....motorovka na muj vkus slabá, tak akorát na tříkolku , co sem měl :D ..... baterky klasika , než sem to odstavil tak sem je nabíjel ...sem zvědavej v pondělí :mrgreen: kolik budou mít voltů , ale s novejma u nás neni problem .... jinak závady už byli popsaný dřív....

peter gasparovic.........

taky bych chtěl znova volvo , ale chtěj mě naroubovat na slepici :pray: ti co jí tu novou u nás maj tak si to hrozně chválí jak je to celý překopaný ten podvozek a pohodlný , tak sem na to zvědavej fakt je ten, že ty 450 jezdí za prd ropy .....než sem si to před lety vzal to auto, tak jsem kromě sisu a forda :D testoval snad všechno :mrgreen: , ale další asi nebude :(
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 03, 2019 10:42 am

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Peter-dik za vycerpavajici a fundovanou odpoved,ted uz vim vse.Ted zkusim je-xenon mam i na BMW,starej kram,a sviti furt jak hovado.Navigace v bmw me taky zavede do Madridu hned.Kolmou postel ma Iveco jak rika kolega,i Man ji ma temer kolmo.O tech blatnikach ze tam je nejaka dira jsem nevedel,zitra kuknu.Dynaflet ukazuje jen kokotiny.Postem mam na h,asi to je nadvahou,105kg cca 188cm.Novou slipku neznam ani me nezajima,ted je to hit,za dva roky bude na to kazdy blit jak ja na FH :D .5tka kvalt na rozjezd je dost moc si myslim.
čtv led 03, 2019 8:28 pm

Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Se mi zdá že ty xenony svítily prd i když to bylo nové. Kolikrát se za tmy leknu, jestli nejedu na to denní svícení. Ono v tom pro řidiče moc rozdíl ani není vlastně. Vidět je stejně hovno.
čtv led 03, 2019 8:54 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Svítí to na hovno, ale dálkový svítí dobře. Ale pořát to FH4 svítí luxusně oproti FH2.... tam sem jezdil na dýlkový furt a nikdy na mě nikdo neblikal :D

Jozine odloupni z boku u světla ten ovalnej plast, co je na blatníku a uvidíš jak se to dává níž. Ale musí dolu i lampa, stejnej mechanizkus je i na prední straně blatníku u nádrze.
čtv led 03, 2019 9:05 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Ktem svetlum-rok od roku to je horsi bych rekl.Nevim proc to tak slabne.Na ten blatnik kuknu .Nevim zda to ma vliv zda tahas schmitz ci schwarz.to je individualni asi to zalezi od vysky tocny.Mame par navesu ,,mulda,,a ti vubec nemaji sanci jezdit z blatnikam.Ja shrnu vzdy jen ten levy,na me strane,jak to fest zlomim.Resim to tak ze se nelamu a kdyz se tocim nekde na firme treba,tocim se ,,naopak,,pres ruku jako by ale vpred,doprava.To ho nikdy nesundam.
čtv led 03, 2019 9:20 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Schmitz ma rám o kterej odrhnes gumu až špalky litaj :D schwarz ma jinej rám zespodu
čtv led 03, 2019 9:28 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nová generace FH (2012)

Příspěvek

Kazdy naves ma neco schwarz se zas rozpada postupne :D
čtv led 03, 2019 9:50 pm

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů