Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Abysme to tu trochu oživili... započali jsme dneska s Karlosem debatu na téma:

1) jaká je originální barva sacího potrubí na zadní stěně kabiny

2) jaká je původní barva vzduchového filtru (vpravo pod spolujezdcem vedle motoru)

ad 1) na fotkách jsem našel všechny tři možnosti: bílá, modrá, černá, má někdo nějaký názor na to jaký byl původní odstín?

ad 2) http://images12.fotki.com/v155/fileEdSs ... 887516.jpg ale je to nějaký převrácený, ne? a červená převodovka??
tady je menší, ta je zrcadlově... http://images9.fotki.com/v120/filef2o8/ ... 887505.jpg

...tak aby se v tom prase vyznalo
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
stř říj 19, 2011 9:43 pm

Uživatelský avatar
JURA13
Příspěvky: 141
Registrován: čtv dub 01, 2010 8:40 am

Příspěvek

Co se týče barev, když prohlížím prospekty je to docela zavádějící, jsou tam různé barevné kombinace aby lépe jednotlivé agregáty vynikly nebo to je celé lakováno pro výstavní účely nebo dle požadavku zákazníka.
Sériové provedení bylo nabízeno v barvách dle základní nabídky, nicméně motor a převodovka F89 byly v vždy v typické zelené. Tohle se doržovalo i u řady F12 což mohu potvrdit když jsem přebíral Volva ještě ve Śvédsku přímo v továrně. Při návštěvě montážní haly se tam objevovaly jenom agregáty v zelené barvě.
Volva F89, které byly dováženy pro ČSAD v modro-bílé kombinaci měly v originále taky zelený agregát a sání vzduchu za kabinou bylo bílé. Jenom si už nejsem jistý jestli filtr vzduchu byl modrý nebo černý
Naše bývalé Volvo bylo ještě v ČSAD přelakováváno, takže sání za kabinou bylo na modro a filtr taky, Stejně tak motor, který byl měněn za generálkovaný v 80-letech a s celkovým přelakováním podvozku byly modrá i převodovky, nicměně původní zelená byly místy zjistitelná.
čtv říj 20, 2011 8:34 am

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To jsi mi vlastně odpověděl na další věc, na kterou jsem se zapomněl zeptat, totiž převodovka. Tedy zelená jako na motoru. Tím se spousta věcí zjednodušuje :)
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
čtv říj 20, 2011 8:53 pm

LaPe
Příspěvky: 77
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:02 pm

Příspěvek

Tak jsem zase o kousek chytřejší............zrovna tohle teď řeším......Samer ví proč... 8)
čtv říj 20, 2011 11:07 pm

HomoFaber
Příspěvky: 383
Registrován: sob led 24, 2009 10:18 pm

Příspěvek

Samer, ked mas ten prospekt, co tu z neho ukazujes tie 2 fotky, cely, tak v nom je ozaj prevodovka cervena, aj kardan a zadna naprava (ram je modry). Inak je to F88, si si asi vsimol.
V dalsich prospektoch sa prevodovka / kardan / zadna naprava objavuju aj v inych farbach, casto vo farbe ramu. Ale to sa moze jednat len o demo vozidla, ako hovori Jura. Standard bola asi zelena, ale ked niekto objednal zopar stoviek kusov tak mu strekli aj oranzovou (Sovtransavto).

Sanie vzadu na bude bolo podla mna vo farbe kabiny.

No a k tym dvom obrazkom co tu dal Samer, nad tym som si uz raz hlavu lamal. Bud je to zrkadlovo otocena fotka. Alebo, na jednej fotke je auto s pravostrannym riadenym (sanie vlavo). Potrubie na bude, filter, hadice, to vsetko sa da. Lenze podla tej fotky ma motor aj vyfuk na opacnej strane. To co mali, dve rozne sady hlav? Alebo jednu sadu hlav, vyfuk aj saci ventil rovnaky ale dva rozne vackove hriadele?
pát říj 21, 2011 11:28 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Mám tu info pro zaryté Volvisty.

Připletl jsem se k renovaci Volva F89, pro kterou zajišťuju nějaký drobnosti. Dostal jsem za úkol obstarat repliky štítku F89 na dveře kabiny. Měl jsem k dispozici originál, na základě kterého byly speciální technologií odstředivého lidí vyrobeny repliky, které se nechaly pochromovat a výsledek vidíte na obrázku. Podotýkám, že zvolená technologie umožňovala vyrobit velice přesnou repliku daného dílu s velice věrnou strukturou povrchu (zejména členitá struktura na spojovacích tyčinkách mezi písmenky) a také spolu se všemi vadami, které na orignálu jsou. Tohle není žádný CNC frézování z bloku materiálu nebo pálení laserem z plechu, který vám vyplivne kusy, který nebylo možný takovou technologií (a tak čistě a přesně v době výroby originálu vůbec udělat). Je to do značné míry ruční výroba a stejou technologií (a ve stejné firmě!) jsou vyráběné třeba pochromované díly na modely Tekno v měřítku 1/43.

Obrázek

Na skutečném Volvu je na každých dveřích jeden štítek, takže na jedno auto jsou potřeba dva kusy, viz foto:

Obrázek

Výroba ale umožňuje z formy dostat víc kusů, takže je k dispozici několik kusů na prodej. Protože jde do značné míry o ruční výrobu a forma má omezenou trvanlivost, dá se jich odhadem 20-30, z nichž zhruba polovina už má své majitele, ale některé zbudou a řekli jsme si, že je škoda nevyužít formu a nenabídnout je dál, protože je to docela exluzivní a líbivá věc. Pokud si chcete udělat radost nebo víte o někom, kdo je na Volva založený, dejte mi vědet na mail nedlloyd@seznam.cz a necháme odlít pár kusů navíc.

Rozměr štítku je cca 130 mm x 60 mm a jeden kus vyjde asi na 500,-
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob lis 19, 2011 6:29 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Obrázek
BES - běs
sob lis 19, 2011 8:57 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Někdo má a někdo nemá, tak si je musel nechat vyrobit. Takovej je život. :wink:
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob lis 19, 2011 9:55 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Já mám stejně jenom jednu :)
BES - běs
sob lis 19, 2011 10:41 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Lepší jedna v hrsti než dvě na cizím autě :lol:
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob lis 19, 2011 11:32 pm

Uživatelský avatar
Lad!s
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 6:54 pm
Bydliště: Nemojov u DK n/L

Příspěvek

Sámere nebylo by víc fotek z tý rekonstrukce ? Třeba sem nebo na e-mail ? Díky ;)
Obrázek
pon lis 21, 2011 3:16 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nebylo. Zatím.
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
stř lis 23, 2011 6:30 am

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Obrázek

A když už jsou ty svátky,tak aspoň kousíček k nahlédnutí z renovace :D

Obrázek Obrázek Obrázek
pát pro 23, 2011 9:12 am

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

pon pro 26, 2011 5:16 pm

tomsca
Příspěvky: 159
Registrován: pát bře 12, 2010 5:46 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Finove maj uzasny auta tahle vypada jako by sjela z linky vcera....
úte pro 27, 2011 8:52 am

Odpovědět

Zpět na „VOLVO“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů