Mýtné ve Španělsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

topek2
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 07, 2011 11:22 am
Bydliště: Most

ids Figueres

Příspěvek

Zdravím,neví někdo jak to je s free internetem na IDS ve Figueres?signál Peters trucks nebo jak to je,OK,ale chce to heslo,to seženu kde?na lístku od tankování není nic. díky
pát pro 21, 2012 4:34 pm

Uživatelský avatar
Spachtos
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 07, 2009 9:57 am
Bydliště: Volvo

Příspěvek

Heslo ti daju bud v restike alebo na pumpe za ohradou...odporucam na tej pumpe je lacnejsi :wink:
pát pro 28, 2012 12:20 am

STIWRX
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 24, 2012 5:05 pm
Bydliště: OSTRAVA!!!

Zumpa

Příspěvek

Ahoj
Jedu poprve do spanelska a vyhazi mi to ze za 1250 kilaku mam zumpu takze tam dojedu v patek mam tam delat vikend nebo to radsi potahnout dal pripadne to zapichnout driv jeste pred ni? Vykladku mam pod valencii ale az v utery takze si muzu vybrat kde delat vikend. A nevim jak to tam na te zumpe funguje jsou tam sprchy zdarma nebo se plati? A mam se tam bat o vykradeni auta nebo muzu byt v klidu..
čtv čer 20, 2013 11:46 am

lukaryk
Příspěvky: 70
Registrován: stř dub 13, 2011 3:33 pm
Bydliště: rapotice

Příspěvek

Ahoj, do špaňelska jsem jezdil a když jsme si šli nakoupit na žumpě tak raději jeden vždy šel a druhej čekal v autě. Slyšel jsem že z firmy tam i někoho uspali a vykradli ale nic blíž nevím. Jinak se mě tam nikdy nic nestalo. Nikdy jsem tam teda víkend nestál, dělal jsem tam jednou 9hod pauzu a to jsme šli na švédy a vzal jsem si sebou radši vše cenné co jsem měl... Docela to tam objíždí policajti. Kdyby ti šéf proplácel parkovné tak před Barcou je placené. Kdyby něco tak SZ. Měj se a pozdravuj tam :-)
Daf XF 105 SSC 460HP
čtv čer 20, 2013 4:44 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek

Parkovani je ideal bud ve Valencii na obchvatu poslední pumpa- parkovacích mist cca 20. nebo ve Valencii ve FORDU zdarma parkano sprchy a mnoho cechu - nic se tam neplati.
Nebo před Barcelonou placene parkano na pumpe zda se me ze to je Shell na Telepas.
Na Zumpe bych asi vikend nedelal
pát čer 21, 2013 5:04 pm

Uživatelský avatar
Depešák
Příspěvky: 209
Registrován: ned led 13, 2013 4:54 am
Bydliště: Basildon

Do Španělska dvoje brýle a vypnout mobil na BČ

Příspěvek

Řidič, který potřebuje brýle, musí mít s sebou náhradní

Ve Španělsku si dejte pozor na dvě zvláštnosti. První je na benzínových pumpách, kde pod hrozbou pokuty musí být v autě vypnuté rádio i mobilní telefon. A druhá se týká řidičů, kteří nemají ostrý zrak. „Řidič, který k jízdě potřebuje dioptrické brýle, je povinen mít s sebou ve vozidle náhradní pár,“ vysvětluje Hoffman.

Pokud přemýšlíte, jak může španělský policista vědět, že máte nosit brýle nebo čočky, vězte, že jednoduše. V takzvaném eurořidičáku na to jsou totiž harmonizační kódy, které jsou číselné a tedy mezinárodně srozumitelné. „Pokud nosíte dioptrické brýle, měli byste mít v řidičském průkazu kód 0101, v případě kontaktních čoček 0102, a pokud nosíte oboje, měli byste mít v řidičáku kód 0106,“ vysvětluje Josef Mihalík z odboru dopravy pražského magistrátu.
řidič kamionu je jako pes, spí v boudě,žere z misky a chčije na kolo...
úte črc 09, 2013 3:36 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Depešák

Příspěvek

to rádio a mobil je nějaký podivný.....telefonovat u stojanu bych pochopil ......horko -mobil -mikrovlny......
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte črc 09, 2013 7:30 pm

Uživatelský avatar
Depešák
Příspěvky: 209
Registrován: ned led 13, 2013 4:54 am
Bydliště: Basildon

Příspěvek

Martin440: Jj já vím, taky mi to přijde podivný,chystám se letos do E a na toto jsem narazil, tak jsem to jsem dal k "odborné" diskuzi. Nevím, kdo je Hoffman ale Josef Mihalík z PHA magistrátu snad existuje. Čerpal jsem z IT a deníku Právo. Když je v CZ povinná lékárnička a v GB ne, angličan ji u nás nemusí mít, tak nevím, proč bych měl mít náhradní brýle v E, když u nás je mít nemusím, oba státy jsou v EU a měli by se řídit v tomto směru národními pravidly. A ten mobil a rádio, fakt nevím, čekal jsem, že se tady ozve někdo, kdo jezdí špáňo a má s tím nějakou zkušenost. Taky jsem se při "gůglování např. dozvěděl, že v Černé Hoře (Black Mountain) je zakázáno řídit nahoře "bez" a týká se to i mužů (musíte mít aspoň tílko).
řidič kamionu je jako pes, spí v boudě,žere z misky a chčije na kolo...
úte črc 09, 2013 9:04 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

tak hele -divný ted sem tam by sice párkrát po x-letech no nevim .... co vim určitě -tak kdyš pujdeš k moři v klasika českých plavkách a ne v kraťsech -volnejch tak občas uslyšíš ------úššš pšššš chrrrr :wink: :wink: :D :D :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte črc 09, 2013 10:00 pm

Uživatelský avatar
Johnny_P
Příspěvky: 2092
Registrován: ned srp 09, 2009 12:56 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Ten telefon a rádio bude nějaký blaf 8) :wink:
I Španěly vidím naprosto běžně při tankování telefonovat a že jim ze staženého okénka je slyšet rádio je taky normální.
Sám jsem už u stojanu telefonoval před pohledy místních pomahačů a nikdo mi nic neříkal.
Scania R streamline Topline E6 (2015) + plachta Krone(2015) lowdeck
Mými životními vzory jsou Kentán z Montargi, Bender a Homer Simpson
sob črc 13, 2013 10:52 am

Uživatelský avatar
Depešák
Příspěvky: 209
Registrován: ned led 13, 2013 4:54 am
Bydliště: Basildon

Příspěvek

Johnny_P: já myslím, že to kec není:

"Důrazně doporučujeme dodržovat ve Španělsku dopravní předpisy, cestujete-li automobilem. Pokuty za jejich porušení jsou ve Španělsku poměrně vysoké a policie je vyžaduje zaplatit na místě, pokud řidič není ve Španělsku rezidentem. Nově je např. upraveno: používání mobilního telefonu při řízení pouze jako hands-free, vypínání mobilního telefonu a rádia při čerpání pohonných hmot, zákaz používání radarových detektorů, dále od 1.6.2004 používání reflexní vesty, pokud řidič zastaví na silnici nebo na krajnici a vystoupí z vozidla apod."

Zdroj M.zahraničí ČR:http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... other.html
řidič kamionu je jako pes, spí v boudě,žere z misky a chčije na kolo...
sob črc 13, 2013 4:02 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vse o spanelsku

Příspěvek

budu citovat kolegu-nezadal jsem pocatecni zeme,po zasunuti karty.CZ teda.24 dni jezdil az ho zastavily na IRUN-1510eur pokuta....Tak uvazuji zda ma vubec nejaky smysl jezdit kamionem jeste,kdyz kdejeka uniforma je schopna dat za kdejekou hovadinu takou slupu pokutu..
Neřeším...
ned čer 04, 2017 6:42 pm

Storm
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 06, 2017 6:18 pm

Re: Vse o spanelsku

Příspěvek

jozin píše:
ned čer 04, 2017 6:42 pm
budu citovat kolegu-nezadal jsem pocatecni zeme,po zasunuti karty.CZ teda.24 dni jezdil az ho zastavily na IRUN-1510eur pokuta....Tak uvazuji zda ma vubec nejaky smysl jezdit kamionem jeste,kdyz kdejeka uniforma je schopna dat za kdejekou hovadinu takou slupu pokutu..
Tak co se diví, když v celé EU se na ARTER pohlíží jako na bibli. Zadat začátek a konec výkonu včetně země je snad samozřejmost. S kolegou zadáváme i začátek a konec každého střídání jízdy ve dvojko a to včetně země.
úte srp 08, 2017 1:56 pm

kvas
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 27, 2013 3:48 pm
Bydliště: Jížní Morava

Re: Vse o spanelsku

Příspěvek

Storm a nikdy ti policajt na to nic neřekl? Že pokaždém střídání ukončuješ výkon a za cca 3min. zasej zadaš výchozí zemi?
zásadně piju domácí slivovicu - doporučujů čtyři lékaři ze tří
úte srp 08, 2017 3:06 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Vse o spanelsku

Příspěvek

Zitra smer Alicante.Fahrplan-zitra nalozit,pak Rozvadov.Tam na pivo.Sobota nekde k Mulhause-opet pivo.Pondeli brzo rano start,odpo na zumpe,opet na pivo....Plna tonaz tudis u Besanconu posledni v kopcich,e6500 zadna slava.Nekdo podobny smer a scenar?Nemam internenet,nejsem zavislak na nicem,jen pivo si dam s normalnim clovekem :D
Neřeším...
čtv lis 23, 2017 7:51 pm

Odpovědět

Zpět na „Španělsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti