Mýtné ve Španělsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

l.kazda

Vse o spanelsku

Příspěvek

Cau borci,mam vyrazit poprve do spanelska,date mi nekdo pls rady,tipy na co si dat pozor,jak se plati myto atd?

diky vam
čtv lis 01, 2007 12:54 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Cau nevim jestli ti nejak pomuzu protoze do E uz 4roky nejezdim za to dobu se mohlo leccos zmenit. Jinak obecne co se tyka dalnic je to obdoba jak ve F na platidlech platis hotove nebo kartou.Pokud jedes na Irun tak smer San Sebastian a Pamplona byly nektery horsky useky levnejsi nez pro osobaky-jsou tam dost kopce.Smerem na Madrid od Vitorie taky pekny krpaly pres prusmyk Somosierra-tam jsem videl snad jediny sypace s pluhem v E.Pokud jedes na Barcelonu pres La Jonquera-zde se driv vyclivalo nebo zaclivalo,je tu moznost se vysprchovat a nakoupit dost placu na zaparkovani akorat se tam nekdy vykradali auta.Odtud se jezdilo po okresce az byl znacenej tusim najezd na dalnici c.9?.Pres Barcelonu po dalnici myslim az po sjezd 23-25,nevim uz presne.Je to nekde u Tarragony -pokud jedes na jih nekde k Valencii.Ohledne nocovani neni dobry spat v industrialkach, vzdy je lepsi pokud to jde spat u motorestu kde byvaji nocni hlidaci nebo u pumpy kde je provoz 24H.Myslim ze kdyz se jeste poptas cestou kluku nekde ve francii tak ti reknou vic a hlavne aktualnejsi info nez ja. Jinak doporucuji navstivit restauraci kde delaji menu-vetsinou dva chody+0.7l vina a dezert v cene 8-10E, to ti kluci reknou kde to najdes. Dobre dojed Karel
čtv lis 01, 2007 1:56 pm

l.kazda

Příspěvek

jj dekuju ti Karliku za inficko,padim do Barcelony. mej se cau
čtv lis 01, 2007 2:27 pm

xxx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 89
Registrován: úte srp 26, 2008 9:45 pm

Příspěvek

No tak já to trochu občerstvím,ve španělsku je moc dobře jak lidi tak vše,je to země kde se rád vrátím.No radši,dálnice je systém jako třeba ve francii jen s tím že španělské dálnice jsou českými dopravci využívány moc málo.A to kvůli ceně ale i k tomu že vedlejší cesty jsou na dobré úrovni.Nevím co dál psát je to prostě super země,vše za dobré ceny ,no super.Já jinak využívám přechod na žumpě(La Jonquera),stání je mnoho je to prostě kamioňácké hlavní město,jinak doporučuji a kde mám zkušenosti tankovat na BP kde je sprcha po natankování zdarma(možná je to i jinde,nevím,kolegové mohou doplnit,dále si udělej kartuBP(obdoba agip)a čerpej super dárky okamžitě.(jinak na žumpě bují stále černej trh a vše můžeš koupit cca.o 40-90%levněji než u nás)
Při každém dotazu na Jžní evropu rád odpovím samo když budu vědět.(Jezdil jsem a zase jezdím jih,rád pomůžu když můžu,až pojedu někam do finska či anglije tak taky budu rád za každé info.)
pát zář 05, 2008 1:30 am

efendy
Příspěvky: 143
Registrován: pát lis 16, 2007 8:45 pm
Bydliště: Jeseník nad Odrou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Taky jsem tam lítal - La junquera sídlo neřesti.... Vřele doporučuji restaurace Hostala pergola a knajpu u Marysoll. Výborné kolena plus ta super česneková pasta, kde se hrabe křen. Když jsem tam jezdil ca pět let nazpět dávali ke každému meny razítka a za deset meny jedno zdarma. Tehdy to vyšlo na osum euro a byl tam salát, kafe, koleno, flaška vína a potom zmrzlina. Kdo to nevěděl, tak ho rádi ojebali. Tankoval jsem u pumpy co měla ve znaku želvu - za osumset litrů nafty dávali na ruku kolem šedesáti euro plus kartičky na sprchu. Skoro u každé větší pumpy hadice s vodou, kde sedalo umýt nejen sklo, ale celá kabina. Hned bych se tam zase podíval......
pát říj 10, 2008 8:40 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Nemáte někdo, nebo nevíte, kde je na netu ta mapka oblastí, které se ve spa přepinají na digi. tacho?
BES - běs
úte říj 21, 2008 3:43 pm

l.kazda

Příspěvek

jo,tak to bych taky potreboval
úte říj 21, 2008 8:12 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Nikdo nic neví, ani nemá???
BES - běs
sob říj 25, 2008 2:45 am

Uživatelský avatar
Skála
Příspěvky: 101
Registrován: sob lis 10, 2007 11:10 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jediný co vim je sever kolem irunu to je navarra NA,pak Barcelova taragona to je catalánsko CAT a madrid je M.
stř říj 29, 2008 10:03 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

A já myslel, že od barcelony je to BA a že madrid je MA, nemá tu v tom nědo opravdu jasno???
BES - běs
čtv říj 30, 2008 3:31 am

kyc.vladislav
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 02, 2008 3:41 pm
Bydliště: cesky tesin

Re: Vse o spanelsku

Příspěvek

Obrázek

Obrázek
Ja tam taky jezdim ale nic lepsiho zatim nemam ,tak snad ti to trosku pomuze.
sob lis 08, 2008 9:07 pm

kyc.vladislav
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 02, 2008 3:41 pm
Bydliště: cesky tesin

Re: Vse o spanelsku

Příspěvek

kyc.vladislav píše:Obrázek

Obrázek
Ja tam taky jezdim ale nic lepsiho zatim nemam ,tak snad ti to trosku pomuze.
Obrázek
sob lis 08, 2008 9:09 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Děkuju
BES - běs
sob lis 15, 2008 2:17 am

l.kazda

Příspěvek

Jaaaaaaaaaaa takyyyyyyy dekuju mooooooooooc :lol: :lol:
sob lis 22, 2008 5:59 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Něco o Španělsku? Tak příběh.
Jezdili jsme LaCoruňu, takže pořád při Atlantiku. Pěkná cesta, krásný výhledy na moře. Jednou jsme zastavili na parkovišti. Jedna půlka pro kamiony, druhá pro osobáky. U osobáků bylo i WC. Pršelo a tak jsme seděli v autě a čučeli na film do 3 do rána. Než jsme šli spát, šel jsem se ještě vysrat. Nikde ani noha, ale sotva jsem zasedl na turka(díra v podlaze), vydím pode dveřma, jak nikdo přikráčel a stojí za nima. Snažil jsem se srát rychle a potichu, ale to vždycky nejde. Najednou koukám, jak mu popojeli kalhoty dolů a bylo mě to jasný, průser. Potichu jsem utřel kaďák a pak mu dal takovou prdu dveřma, že chytil druhou o roury naproti na zdi a ani to péro nestačil pustit. Když jsem vylezl ven, stál tam osobák a v něm ještě jeden. Takovej fofr do auta si ještě neviděl. Postřehl jsem ještě jak ten s ptákem venku nasedl a vyrazili za mnou. Už to ale nestačili. Chvilku projížděli okolo aut, pak jsem ale vytáhl foťák, dvakrát je vyfotil(to pomáhá, mám vyzkoušené)a už dali pokoj. Moc dobře se neusínalo, ale naštěstí se už nic nestalo.
Potom to parkoviště bylo dlouho zavřený, údajně tam někoho znásilnili. Teď je už zase otevřený, ale je tam kamerový systém a 4% už tam prý nejezdí.
A rada do Špáňa, hlídej si svojí kakací komůrku!!! :lol: :lol: :lol:
ned lis 23, 2008 1:01 am

Odpovědět

Zpět na „Španělsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů