Mýtné v Maďarsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
mtc

Příspěvek

Chlapi jak je to tam tedka s placením dálnic pro osobáky,vím že se dala koupit viněta.Tedka tam už 4 měsíce nejezdím a mám tam jet za Budapešť s osobákem tak zjištuji info co a jak.Díky za odpověd
sob srp 03, 2013 11:23 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

Pre osobáky sa nič nemenilo . Prídeš na pumpu povieš , že chceš matricu na osobák dáš špz auta , zaplatíš a valíš :wink:
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
sob srp 03, 2013 11:33 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Souhlas,osobak beze zmen.Ted jsem dojel z Balatonu.Na Rajce koupis vinetumnic se nikam nelepi ovsem,ne jak u nas ,jen zaplatis vezmes ucet a valis.Jednoduche a genialni.
Neřeším...
ned srp 04, 2013 9:19 am

ajazelko
Příspěvky: 62
Registrován: úte úno 17, 2009 3:46 pm
Bydliště: Louny

Příspěvek

Já si včera tu maďarskou krabici koupil v Mako a až na páté pumpě jsem jí zprovoznil a funguje jako v Cz na dobíjení.
ned říj 06, 2013 8:41 pm

Uživatelský avatar
Wlado
Příspěvky: 816
Registrován: pát pro 25, 2009 12:31 am
Bydliště: Nováky SK

Příspěvek

:D Mne v Maďarsku pípa aj česká krabička a pri Debrecíne my pípla aj tá naša mikrovlnka :D
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
ned říj 06, 2013 9:32 pm

ajazelko
Příspěvky: 62
Registrován: úte úno 17, 2009 3:46 pm
Bydliště: Louny

Příspěvek

V maděrsku pípají všechny jednotky.
ned říj 06, 2013 9:34 pm

jozaaaa
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 15, 2013 8:47 pm
Bydliště: petrov

problem

Příspěvek

Zdravím, obracím se na Vás zkušenější kolegy ohledně mýta. Před týdnem jsem projížděl maďarskem s 12tunou,koupil si úsekový lístek,přejel jsem z rajky na redič a zjistil jsem že jsem napsal na lístek špatnou spz. Žádná hlídka mě nezastavila. Volal jsem i do česmadu co nyní udělat, ale nikdo neví, zpětně to doplatit nejde. Poradí někdo kdo se setkal s něčím podobným co v mé situaci dělat, nebo až příště pojedu přes maďarsko tak si nachystat 600 éček na pokutu? Předem děkuju za popřípadné rady.
ned čer 14, 2015 7:54 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

šikula.... každopádně si schovej ten účet , protože jak uvidí auto kontrola určitě Tě zastaví a nemusi to byt hned první další jízdu..... pokud sis spletl jednu čislici nebo víc nevím , a u maďaru bych na nějakou ochotu nespoléhal , ale třeba budeš mít štěstí ..... případně mít vyjádření napsaný v maďarštině ..... omlouvám se sem trubka bla bla tak něco a smutný oči no :? přeji uspěch
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon čer 15, 2015 2:52 pm

jozaaaa
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 15, 2013 8:47 pm
Bydliště: petrov

Příspěvek

Prave to byl prvni den na novem aute. Takze cela spz. No byla to ma nepozornost to asi nejake vyjadreni nebude stacit. Kazdopadne dik za radu.
pon čer 15, 2015 7:15 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

v tom případě se modli, aby to auto taky v tu dobu taky nebylo u paprikášú----- no ať "to projde"
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon čer 15, 2015 9:03 pm

jozaaaa
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 15, 2013 8:47 pm
Bydliště: petrov

Příspěvek

Ted nejak nechapu jak to myslis.
pon čer 15, 2015 10:15 pm

jozaaaa
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 15, 2013 8:47 pm
Bydliště: petrov

Příspěvek

Aha uz vim. Nene ja napsal spz sveho vleku a ten stal na firme v cz.
pon čer 15, 2015 10:18 pm

Kristensen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 14, 2016 2:20 pm
Bydliště: Moravská Třebová

Maďarsko vs poplatek za dálnici

Příspěvek

Já tomu nerozumím :roll: Přiletěl jsem na Rajku, hned na hranicích jsem zakoupil tiket v automatu a zaplatil u okýnka kartou, lécu na Kiszombor/Cenad dle předepsaného itineráře a všechno v cajku, druhý den letím zpět, přifrčím na hranice RO/HU opět Kiszombor/Cenad, samozřejmě tam kartu neberou na zaplacení maďarské silnice a že v Makó na shellce, tak dojedu tam, stejnou cestou jaká byla předepsaná při cestě na hranice do RO, dojedu na pumpu vytvořím tiket tentokrát obráceně hranice Kizsombor/Cenad - Rajka/Čunovo, čumnu na to cesta vypsaná uplně stejně jako tam, cena taky stejná, tak sednu a letím, do toho po cestě nad 3,5T stažená dálnice policajtama na parkoviště, opět cajkos projíždím, dojedu na čáru HU/SK plížím se mezi ostatníma náklaďákama, tam mává reflexní vesta ve směru průjezdu, řikám pohoda dneska asi nezdržujou, no jo... dokud jsem se nepřiblížil já, takže STOP a už bedlivě naslouchám co po mě chce. Občanku, řidičák, techničák, tiket z dálnice, všechno dám, koukne a povídá že za ním do kamrlíku, tak tam jdu vyčuměnej jak tele a už koukám na PC fotka, řikám ojééééé někde jsem to asi mastil. Kdepaaaak, vybafnul na mě že fotka je ze silnice č 431 (to je jediná silnice z hranice panství mezi Cenad - Kiszombor) a ukazuje mě na itinerář a že tam ta silnice vypsaná není tak proč jsem tam jel, když tam mám jen Kiszombor/Cenad na 43-Makó pak spojovačka 430 na dálnici M43 a dále po M43, řikám že mám tiket z hranice na hranici a že den před jsem jel zcela stejnou cestu a ten tiket je stejnej a nebyl žádný problem a jiná silnice tam není, tak že ho mám donést, tak jsem pro něj zašel do auta, modlíce se aby tam taky ta silnice nebyla vypsaná 8) a hle skutečně nebyla a jinak naprosto stejné jen obráceně, tak mu to ukazuju, převracel to jak toaleťák, mu řikám že mapu ať otevře na PC, něco brblal že to nejde, tak jsem šel pro mobil a ukázal jsem mu mapu na mobilu kudy jsem jel, konkretně zvětšenou na Cenad/Kizsombor/Makó tak na to civěl, pak i na mě, chvíli zase čuměl na fotku v PC a pak řiká že mám špatný čas, tak se ptám jakej, tak mě ukázal čas fotky a čas mého tiketu, fotka byla 18:18 a tiket 18:36 a že to je ten problem, tak mu řikám že teda silnice OK ale problém v čase jo? a on že jo, najednou ho silnice nezajímala, tak zase jak blbec mu vysvětluju že na Cenadu u okýnka paní kartu nebere, jedině hotově a že mě odkázala na Shell do Makó tak jsem tam přijel a zadal a zaplatil tam, ale jak vidí na tiketu zadal jsem opět hraniční přechody jako výchozí a konečné body takže jsem to zaplatil celé a on zase na mě že, ale ty časy nesedí, už celej zelenomodrej znova vysvětluju proč tomu tak že nemám hotovost že musím platit kartou a že jsem musel dojet na tu shellku abych mohl zakoupit letenku :shock: :roll: :shock: Tak tam něco prodiskutoval s přísedící blondýnou a řiká mě že to vyřeší ať si jdu zatím do auta, Tak jsem vyčkal na bateriový signál přes okno :idea: jdu zpět za ním a dal mě všechny papíry a tikety a nějaký protokol v maďarštině a že podepsat, tak jsem zase já z něj lámal co že to je tak v tom je napsáno co a kde se stalo a že teda já a s jakým autem a zaznamenána fotka na té a té silnici v čase 18:18, a že jsem předložil řádný kupon o zaplacení celé silnice ale vytvořený v čase 18:36. Nj no, tak jsem si řikal prostě v pytli něco je špatně něco mě přijde. Měl to na stole jen jednou vytišťěné a ten jeden mě nechal podepsat a tentýž mě nechal!!! Nic si nezaložil, ptal jsem se ho zda nějaká pokuta nebo jiný problem, řekl mě že ne a ukazoval mě záznam na PC a že je vše smazané, tak samozřejmě když už jsem se tam vylámal skoro ze všech německých slovíček co znám, tak ještě mě zbyla otázka: A co příště aby nebyl problem?, tak že prej si mám koupit silnici přes internet, sms a nebo to zaplatit hotově na hranicích, když někde neberou karty :shock: :shock: :shock: Tak to jsem z toho jelen asi začnu jezdit na :kun: Dokážete mě to někdo nějak vysvětlit, jak to teda funguje?
stř led 27, 2016 12:24 pm

Uživatelský avatar
J.K
Příspěvky: 61
Registrován: ned úno 08, 2015 10:12 am
Bydliště: Přerov

Příspěvek

ted jsem za tohle dostal 550eur flastr
stř led 27, 2016 9:48 pm

Kristensen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv led 14, 2016 2:20 pm
Bydliště: Moravská Třebová

Příspěvek

Při tom u nás to takhle jezděj celou dobu co se dá takhle koupit trasa a nikdo neměl problem, občas někoho někdy zastavili na hranicích, chtěli vidět tiket ale jen u auta kouknul na tiket a pustil ho dál.
pát led 29, 2016 8:31 am

Odpovědět

Zpět na „Maďarsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů