Mýtné v Rakousku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
heerer
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 31, 2007 12:45 pm

hranicni prechod fussen

Příspěvek

Ahoj,


jak je to s timto prechodem do A. Lze ho pouzit s kamionem?
pon zář 27, 2010 3:51 pm

heerer
Příspěvky: 14
Registrován: stř led 31, 2007 12:45 pm

Příspěvek

odpovim si sam, resp mphlo by nekoho zajimat:

NE, NELZE!


Pro dopravce > Informace
Rakousko - předpisy pro jízdu trasou Fernpass

od 1. ledna 2010 není možné, aby nákladní automobily používaly úsek mezi Füssenem a Imstem - pokud není nutné naložit nebo vyložit náklad a zboží v těchto místních oblastech.


Trasa „Fernpass" je úsek od německých hranic města Füssen pokračující na rakouskou hlavní silnici 179 (přes města Reutte a Imst) s následnou možností jízdy na Innsbruck a Itálii. Úsek je velmi kopcovitý s ostrými zatáčkami a velkých výškových rozdílů.

V Německu je tato oblast omezena na oblasti Biberach, Ostallgäu, Oberallgäu a Unterallgäu, Weilheim / Schongau, Garmisch-Partenkirchen, Ravensburg, Lindau a Friedrichshafen.

V Rakousku je tato oblast omezena na oblasti Allgäu, Imst, Innsbruck, Landeck stejně jako Reschen / Vishgau.

Dosud používali němečtí a rakouští silniční dopravci v těchto místních oblastech trasu Fernpass částečně jako tranzitní úsek mezi Německem a Itálií. Tato možnost již neexistuje.

Jen “Ziel- oder Quellverkehr” (cílový nebo zdrojový provoz) je osvobozen a považován za “Ausnahmetatbestand” (výjimečnou skutečnost). To je pak dovoleno jezdit pouze nákladními automobily nad 7,5 t v oblastech ležících na trase Fernpass, ale pouze v případě, že nákladní automobil nakládá nebo vykládá zboží v uvedených oblastech.

NENÍ dovoleno používat tuto trasu jako tranzitní úsek mezi Německem a Itálií.
čtv úno 17, 2011 4:10 pm

lagos28
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 26, 2010 9:58 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

všech,prechody pro kamiony do rakouska..............Studánky - Weigetschlag

Dolní Dvořiště - Wullowitz

České Velenice - Gmünd

Halámky - Neu - Nagelberg

Nová Bystřice - Grametten

Hatě - Kleinhaugsdorf

Hevlín - Laa an der Thaya

Mikulov - Drasenhofen

Valtice - Schrattenberg
stř zář 21, 2011 10:53 pm

Tinky_linky
Příspěvky: 186
Registrován: pát lis 19, 2010 5:19 pm
Bydliště: CB

Příspěvek

malinko te opravim :lol:

Studánky - Weigetschlag

Dolní Dvořiště - Wullowitz

České Velenice - Gmünd ano muzes jet pokud nakladas nebo skladas v jiznich cechach jinak omezeni 3,5t

Halámky - Neu - Nagelberg ano muzes jet pokud nakladas nebo skladas v jiznich cechach jinak omezeni 3,5t

Nová Bystřice - Grametten ano muzes jet pokud nakladas nebo skladas v jiznich cechach jinak omezeni 3,5t

Hatě - Kleinhaugsdorf

Hevlín - Laa an der Thaya

Mikulov - Drasenhofen

Valtice - Schrattenberg
Mercedes Actros 1848
Audi A6 3.0TDi
Suzuki GsxR 1000
čtv zář 22, 2011 12:38 am

lagos28
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 26, 2010 9:58 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

dik ,to jsem nevěděl
čtv zář 22, 2011 9:48 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

hele a ty halámky když pojedu do rakous třeba horn nebo st.polten můžu tudma bo ne.já měl zato že to je zakázany pro ty rumuny a tak co to rakousko jen tranzitovali.no a zpátky když naložím u kremsu a jedu na hamburg sem vžycky jezdil halámkama a dál na prahu,jak teď už nesmím.
úte lis 08, 2011 12:08 pm

Tinky_linky
Příspěvky: 186
Registrován: pát lis 19, 2010 5:19 pm
Bydliště: CB

Příspěvek

tommusil: no prave ze to plati hlavne pro ten tranzit pres rakousko proto to delali ten zakaz a kdyz budes skladat v hornu tak by si asi mozna mohl ale s tim jestli tam muzes jet kdyz nalozis v rakousku a pojedes jen pres cechy to nevim ale myslim si ze asi nemuzes ale nevim to jiste :roll: tady je ta znacka co tam je tahle je smerem do rakouska
Obrázek
Mercedes Actros 1848
Audi A6 3.0TDi
Suzuki GsxR 1000
úte lis 08, 2011 7:18 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

aha tak to si bude muset ITS Weitra nějak vymyslet jinak.bo když nakládám u st poltenu do hamburgu,tak mě píše přechod přes hálámky,tak ji napíšu o zákazu a ať zapomene nato že budu vypisovat cmr že to vezu tam a tam a nakládal sem tam a tam.jako mě to říkal kolega co pod nima jezdí taky.
čtv lis 10, 2011 10:03 am

netopyr
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 15, 2008 6:03 pm
Bydliště: kousek od Jihlavy

Příspěvek

s tím vypisováním CMR opatrně, osobně jsem zažil německého řidiče s takto vypsaným CMR a místo 200 Eur jak já, zaplatil 2500 Eur a nepomohlo mu ani že tam chtěl nechat klíčky, Rakušáci si nechali z nakládky emailem poslat origo doklady a bylo hotovo
A čím je tvůj tatínek? Netopýr - on létá v noci.
čtv lis 10, 2011 6:00 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

tak já to ještě nezažil a ani to na mě nezkoušela,uvidíme.
čtv lis 10, 2011 8:01 pm

benes
Příspěvky: 6
Registrován: ned črc 10, 2011 9:31 am
Bydliště: Tasovice

Příspěvek

ohledně toho zákazu po B2 Halámky - Stockerau, pokud nakládáš nebo skládáš v ČR pod D1 a D5 tak můžeš přes Halámky, ale jak je to nad dálnici tak ne, kontoroly jsou tam docela často, jezdím tam pravidelně každej týden a pořád tam někdo je, bud na hranicích nebo potom ve Vitisu.
S papírama jak píše "netopýr" bych to neriskoval, volají do firem, mě osobně volaly pokaždý do D na nakládku.
DAF XF 105. 460
pát pro 09, 2011 12:26 pm

Masaa
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 22, 2014 10:38 am
Bydliště: Cheb

Příspěvek

Zdravim,znamena to teda:kdyz se vracim prazdnej do Chebu,nemuzu pouzit prechod Halamky z AT strany? Diky
ned čer 22, 2014 11:48 am

myky
Příspěvky: 75
Registrován: pon pro 22, 2008 5:53 pm
Bydliště: ČB

Příspěvek

Já teď přes Füssen jezdil, D-I, takže se tudy dá, jen je to omezeno tím, že musíš skládat/nakládat v D, a to jen v nějaký oblasti okolo, hodně blízko přechodu.
ned srp 16, 2015 9:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Rakousko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů