Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Odpovědět
STIWRX
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 24, 2012 5:05 pm
Bydliště: OSTRAVA!!!

Za praci do UK

Příspěvek

Zdravim

V zari mi konci smlouva u meho zamestnavatele kde jezdim ven na dva mesice. Smlouvu neprodlouzim. Doslo mi ze prakticky doma nejsem a nevadi mi to takze sem se rozhodl ze pujdu jezdit do anglie. Stim ze si tam najdu bydleni a pokusim se tam najit praci. Muze mi nekdo poradit co vse je treba zaridit?

Uz jsem se bavil s anglickyma ridicema a ti mi rekli ze je treba vymenit ridicak za jejich protoze anglicke zakony neumoznujou zamestnavat cizince kteri neziji v anglii min jak rok. Takze se to dela tak ze si nekde zazadam o vymenu a s vymeneny ridicak je udajne dukaz ze uz jsem v anglii rok takze pak muzu dostat praci.
Vi nekdo co jeste je treba zaridit? a nebo primo kde se to zarizuje?
sob čer 14, 2014 11:35 am

delivio

Příspěvek

STIWRX píšeš jinde cituji a zde od těch, co se straníš tak chceš poradit.
Takze vlastne ani nemuzu rikat ze jsem kamionak. Kamionaku se zasadne stranim. Z me skusenosti vyplyva ze to jsou bezmozci co jen chlastaji a nadavaji na vsecko. Teda potkal jsem par vyjimek ale tech je fakt malo. Jinak se vseobecne vyhybam lidem co vidi vsude jen problem a maji potrebu neustale neco pomlouvat nebo rikat jak je to spatne.
To je o mne asi vse.
sob čer 14, 2014 8:18 pm

STIWRX
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 24, 2012 5:05 pm
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek

Takze si potvrdil muj nazor a prozradil jses sam patris do te skupiny kterym se vyhabam a to je presne ta skupina co jen prudi misto aby pomohla. Ale v klidu uz mi na dost veci odpovedeli dva anglicani vedle kterych stojim ve svycarsku. Jsou tu i 3cesi a covece ti nedelaji nic jineho nez jenom chlastaji a protoze sem snima nechtel chlastat a bavil jsem se s anglicanama tak uz sem zaslechl i par nadavek na mou osobu. Holt nizci jsou to lidi v tom ceskem state. Anglani mne neznaji vidim je prvne a ochotne mi davaji informace vcetne ruznych adres ktere se mi muzou hodit a vsecko s usmevem ikdyz zrovna moc dobre anglicky nemluvim. Ale to cech jako ty nemuze pochopit. Je mi jasne ze patris do skupiny kteri kdyz mi zaklepou na dvere tak bud je prvni veta Dame pivo a nebo kolik beres. Ti slusni se predstavi jmenem potresou si semnou rukou ale jak rikam tech je minimum. Nebo na nakladce je vetsinou prvni veta cau jak vas tam plateeeej. Tak mu reknu zaklad plus diety. A to jako jak samozrejmne to nechape protze je to tupoun. Tak mu to ulehcim a reknu mu 14cistyyyho a 46euro den a je jedno v jakem state a dodam jezdim na dva mesice v kuse ven. Po dalsi pulhodine kdy si stihne dojit do auta spocitat na kalkulacce kolik to dela prijde zpatky a rekne mi no ja bych to nedelal tohle ja mam totiz za to ze jsem doma kazdy vikend. Pritom ho potkam ve ctvrtek ve spanelsku. Holt asi jede na letiste a necha se do cr prepravit letecky jiny odil no.. :D

Vlastne jsem ani necekal ze tu nekdo napise neco uzitecneho jen jsem to skusil co kdyby no neva nejaky delvio mi aspon ukazal ze je to porad dokola.
sob čer 14, 2014 10:45 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

STIWRX

Příspěvek

no kvůli podobným .... :think: sem lidi , kteří v GB jezdí už ani nechodí a ani se jim nedivím ....jinak s některýma věcma se dá i souhlasit , ale Delivia si odhadl naprosto špatně , ale to je Tvoje věc :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob čer 14, 2014 11:19 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Jj Martine tak to bohuzel je , ale tak posnazim se ;) K tomu ridicaku asi spis kolegove mysleli praxi pzw neni zadne narizeni ze tady musis byt rok jinak te nezamestnaji ... Jedine jeste ze si mas vymenit ridicak po roce pobytu a to kvuli trestnym bodum , ale vim o nekterych co jezdi na cz a k tomu maji vydany uk counterpart ... tj priloha k ridicaku kde se pisou vody a fy to co 6mes kontroluji a k te vymene ktera stoji na DVLA 50£ potrebujes druhou osobu ktera uz zde bydli a "zaruci" se podpisem ze te zna ...
ned čer 15, 2014 2:17 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

r.-

Příspěvek

:D jjj furt točíš noční ? až bude vic času vemu nějakou butilku a brnknu předem :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned čer 15, 2014 2:20 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Jj zase zpatky na Tescu no nocnich , vikend nevikend , svatek nesvatek ;) Nooo butylka i vetsi objem pro moji neuskodi, zaplatim tvrdou menou :) Jen teda zda sladime cas a misto , jsem porad v p.deli ... snad aspon to kafe vyjde
ned čer 15, 2014 4:17 pm

delivio

Příspěvek

http://anglie.hedvik.com/jak-si-najit-praci-v-anglii/
http://www.lochneska.cz/prace-anglie-prace-v-anglii

Hledej v komunitě,která tam žije. Jen jim nepiš, že jsou "tupouni" a podobné tituly pořád dokola jako zde.
A nebumbám :)
Good Luck
pon čer 16, 2014 2:21 am

UW
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 25, 2014 4:45 pm
Bydliště: Plymouth

Příspěvek

Zdar,
zaklad je UK ridicak a profesak
pro ziskani Uk ridicaku musis byt rezident UK, to jses po pul roce pobytu (183 dni)...pokud ale budes mit v ruce najemni smlouvu na pul a vice roku v UK, tak muzes zazadat ihned (da se ocekat, ze se rezidentem stanes v prubehu) jak ji budes mit (prilozis pak kopii k zadosti)
nech si poslat formular na svou adresu : https://www.gov.uk/dvlaforms
a do 10 dnu mas papiry. bez nich muzes tak leda pro Polaky, Anglani te nezamestnani kvuli pojistovne
mezitim, pokud si v UK jeste nepracoval musis zazadat o prideleni National Insurance number...pak praci jako ridic, pokud mas prokazatelnou praxi bez problemu sezenes...
snad ti to pomuze....kdyz jsem se ja ptal pred pul rokem nikdo mne neodpovedel....
sob srp 09, 2014 8:19 pm

malickej
Příspěvky: 19
Registrován: čtv pro 15, 2011 12:29 am
Bydliště: Rychnovsko

Příspěvek

S tim rezidentem je to jinak. Kdyz jedes do anglie za praci nebo s umyslem zit tam, tak jsi rezidentem hned (zjednodusene receno).
čtv zář 25, 2014 10:35 pm

mogwaycz
Příspěvky: 78
Registrován: pát dub 05, 2013 11:03 am
Bydliště: Chicago

Příspěvek

Rezidentem se stavas od okamziku, kdy mas pracovni smlouvu.
úte čer 09, 2015 7:45 pm

Ondra Hahn
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 22, 2016 2:21 am
Bydliště: České Budějovice

Práce v UK

Příspěvek

Zdravím Všechny kamionňáky vespolek=)

Také bych chtěl zase jezdit, jeden slocakr mi po fb psal, že jezdí se 7,5t multi-drop po Londýně za 35k/rok a má se to zvýšit na 40k.
Ale ať hledám např.na indeed, atd., jak můžu, mimo self-employee s vlastní dodávkou žádná taková nabídka k nalezení..
Mám C+E a do měsíce vše potřebné(CPC, DVLA, Digi).
Kdyby jste náhodou někdo o něčem věděl aspoň za 33k/rok, budu vděčný za info.=)

Díky za pozornosť a hodně km bez nehod=)
stř říj 05, 2016 4:47 pm

Uživatelský avatar
davexon
Příspěvky: 46
Registrován: stř zář 18, 2013 5:34 pm
Bydliště: morava

UK

Příspěvek

Pracuji v UK jako čidič půl roku, práci jsem si našel na internetu, je mi 26 let.

Co se týče UK řidičáku, pokud si zaměstnaný u firmy jako zaměstnanec(jako já momentálně) tak nic měnit nemusíš, oni to po tobě ani nechcou, spíš ti to doporučí.
Potřebuješ ho až když chceš jit pracovat pod agenturu(LTD- něco jako živnost - agentura ti dává práci, kterou ti fakturuje atd...)

Pokud sem chceš jít jezdit, stačí umět aspoň trochu anglicky, aspoň trochu myslím aby ses domluvil na vykládce, nakládce, popř na telefonu s dispečerem, nic složitého.
naše firma má i Polské dispečery, takže když je tvoje angličtina na hodně nízké urovni tak ti dají polskeho a vyřízené, s ním se domluvíš :)

Dám ti kontakt na naši firmu - Turners
Newmarket (denní, noční, tramping) - headquaters

Bicker (boxy-chladaky - směny: denní, noční, tramping)

Donington (plachty-markety - směny: denní, noční) momentálně já

Quadring (boxy - směny: denní, noční, tramping)

pak mají dalši někde dole u přístavu na kontejnery, a někde u Bristolu na AD Blue a phm...

Stačí je kontaktovat přes email(google- turners uk nebo turners soham ltd), je možné že ti zavolají a budou chtít malý pohovor po telefonu(já to dělal, jen se zeptá jak dlouho jezdíš, kde jezdíš a kdy chceš přijet)

Dají ti práci i ubytování... Do zaátku v UK nejlepší volba

Platy psát nebudu, liší se to depot od depotu a co jezdíš, na jaké směně jezdíš, atd... moc proměnných, ale takový rozmezí je od 350-650 liber/týden

Daivd.
ned pro 18, 2016 12:09 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

STIWRX-pristi tyden by mel dojed z anglie muj kamos,co kydysi jezdil u nas.Jezdi tam pres deset let uz,takze neco o tom bude urcite vedet.Hlavne neni zadny dristal.Pokud mas anglictinu ,neni to urcite problem.On osobne jezdi na silo,navazi cuker po cukrovarech,v aute nespi.Ma byt nekde nad Cambridge.Jeste jsem tam nebyl u neho.Zije anglickym zivotem,do cz jezdi 2az3krat za rok,nema tu pro co jezdit,vyyplatu ma tydne ai jako vsichni,chodi po metalovych koncertech jen,tak jak ho to bavi atd.Nevim zda to tam je na zbohatnuti,trochu nadava posledni roky,ja se ho na to neptam kolik za to ma je to jeho vec.Dam mu kontakt na tebe,muzete pak pokecat,taky jsem od Ostravy.
Neřeším...
ned pro 18, 2016 9:27 am

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti