Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

to:fatal_netware

Prosím tě, mám na tebe dotaz jako v Británii znalého :D
Ač jsem hledal po servisech, přímo na pumpách i v různých shopech, nikde nemůžu sehnat tu fólii (lupu) co se dává na okno k spolujezdci aby bylo vidět pod auto. Pokud bys věděl, tak prosím poraď :wink:
Díkes
ned bře 22, 2009 9:35 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Ja si o ni rekl VOSAkovi kdyz jsem ho zahlidnul na parkovisti stat.Sel jsem za nim a dal mi ji.A na to auto co mam ted jsem si dostal v Dunkerque na terminalu.Pry to koupit nejde,ale treba ta VOSA si myslim ze by Ti to dat mohla...
ned bře 22, 2009 10:02 am

Uživatelský avatar
jelda
Příspěvky: 153
Registrován: ned úno 10, 2008 11:46 pm
Bydliště: česká lípa

Příspěvek

A ta lupa jde pak sundat? nebo jí tam máš nalepenou nastálo? to by ti pak nešlo stahovat okýnko u spolujezdce ne? A tím pádem bys nemohl v anglii stáhnou to okýnko když maj to platidlo na most na druhý straně ne ?
ned bře 22, 2009 11:39 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Okno jen malicko navlhcis,ta folie prilne a pak uz jen vytlacis bubliny...Okno normalne oteviras,jde to sundat ale proc bych to delal,pomuze to i jinde nez jen v GB...Nudim se ted vikend ve Stockholmu tak jsem Ti to vyfotil...je z toho poznat co v tom vidis oproti zrcatkum...Obrázek
ned bře 22, 2009 11:53 am

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

No tak to já si jim řeknu :D Teď si mě dvakrát za sebou stáhli, tak věřím, že to nebude dlouho trvat a vyberou si mě opět :lol:
ned bře 22, 2009 8:07 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro Martoh:
Tu fólii jsem nikde nenašel, kromě internetového obchodu http://cgi.ebay.co.uk/Wide-Angle-PVC-Re ... 240%3A1318
Ale jestli to dává někdo zadarmo tak zadarmo je vždycky lepší.
Jinak se také nepovažuji za člověka znalého Británie. Jen v Anglii bydlím a pracuji a v návaznosti na toto se snažím vyzískat maximum informací, ale protože člověk je tvor chybující a omylný tak i já mohu dělat chyby a omyly a že jich dělám raději ani psát nebudu :D
úte bře 24, 2009 7:58 pm

R500
Příspěvky: 30
Registrován: stř úno 18, 2009 4:58 pm
Bydliště: H.K.

Příspěvek

V loni v říjnu jsme jeli s kolegou od Newportu na Londýn a někde před že uděláme hoďku pauzu a jen jsme sjeli z dálnice už tam stáli před parkingem stáhli nás bokem a prvni co bylo dostali jsme oba zadara tu lupu na okno a pak teprve kontrola asi vědí proč to dávaj je to fakt dobrá věc.Škoda,že sem to neměl dřív vím o čem mluvím ta paní v nissanu by neměla odřenej bok a já zrušenej blinkr.A taky to prej dávaj v Dunkerque v přístavu někde před rentgenem u tý boudy ale musíš si o to říct,ale nevím jen jsem to zaslech. :wink:
úte bře 24, 2009 10:22 pm

Vegáč

Příspěvek

Taky by se mi to hodilo,ten brouček by neměl odrbanej levej bok :lol:
stř bře 25, 2009 6:05 pm

fatal_netware

Příspěvek

K folii:
Dnešek vypadal tak pěkně, že jsem si ho naplánoval se 30 minutovou pauzou na kafe na service na M4 v Readingu. A jak jsem to kafe popíjel v autě tak tam stál kluk co měl v bočním okně hned dvě fólie. Nedalo mi to a zašel jsem za ním a poprosil jsem ho jestli bych se nemohl přes ně podívat. ( sám totiž už nad fólií dlouhodobě přemýšlím )
Takže vrchní měl něco jak mají osobáky couvací a spodní měl jak má Petr.75 jen je měl víc v levo ( na fotce Petr.75 v pravo ) Dívalo se přes ně dobře, ale až jsem mu poděkoval a odešel jsem ven a viděl jsem kam všude jsem přes to viděl tak mi nezbylo říct než ku_va to je věc. A myslím si, že nejde vůbec o to jestli někdo jezdí do Anglie či naopak. Každopádně to hodně pomůže.
pát bře 27, 2009 9:32 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

jj mno folie je asi dobra i pro nas , mozna by pak ten ko.ot co se chtel kolem mne protahnout i kdyz jsem odbocoval nemel odreny naraznik :lol: ale je fakt ze nevim jak v cechach , ale tady se tomu manager jen pousmal a vyridil pres pojistku :wink:
sob bře 28, 2009 10:55 pm

Martoh
Příspěvky: 299
Registrován: pát lis 14, 2008 9:39 pm
Bydliště: Ústecko

Příspěvek

Tak mě vyslyšely a dlouho jsem na tu Vosu nečekal :lol:
Ve čtvrtek když jsem se vylodil v Doveru, tak si mě hned vzali na kontrolu na rampu, tak jsem zkejsnul hoďku. Když už jsem myslel že vše OK a že pojedu, tak že ještě ne, že mám zajet ještě vedle pod střechu na kontrolu k Vose :D Bohužel se akorát střídali, takže kontrola začala až po hodině a další hodinu trvala :? Potom jsem jim řekl o tu folii, že ji nikde nemůžu sehnat a s úsměvem mi ji hned z auta přinesl i s letáčkem Vosy :wink:
Takže jsem tam strávil tři hodinky, ale fólii mám :D
ned bře 29, 2009 1:15 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Po delší době v GB jsem zaregistrovala opět změnu v placení Dartford Crossing (tunel nebo most, ceny stejné): malé náklaďáky 2 GBP, velké 3,70 GBP a v noci mezi 22.00 a 6.00 všichni zadarmo.
pon lis 09, 2009 12:55 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Ahoj , nevim ty 2libry ale 3,70 a v noci zadara je uz zmenene delsi dobu :wink: i se to tu nekde psalo tusim , jinak pekne se nam M25 tema pracema zmenila na skoro nocni muru ve spickach :(
pon lis 09, 2009 9:40 am

Demolition Man
fandík
Příspěvky: 1067
Registrován: pát led 09, 2009 4:22 pm
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek

Nedal by mi tu někdo na odkaz na výpočet mýtného...?? Potřebuji vědět,kolik mě bude stát cesta do Moldu na 12t vozidle...a kdyby znal někdo cenu lodě,tak bych mu byl vděčnej :-) díky moc -:-)
Pánbůh! Doprovázej mě na cestách a já ti budu vdečný.
stř úno 16, 2011 6:02 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Mytne tady nemame ;) Jen max most/tunel u londyna Datford crossing na M25 za 3.70£ jedna strana ( muzes vzit spodem londyna a na M40 ) a pak pokud bys nechtel jet po M6 pres birmingham ( ve spickach zacpy ) tak po placene M6 se vyhnout severne birminghamu za tusim 10£ ... jinak pohoda jazz , lod netusim na soupravu to delalo kolem 300£ , pro ne caste dopravce vic pro "velke" min ...
stř úno 16, 2011 6:19 pm

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů