Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

fatal_netware

Příspěvek

Pro r.-:
Konec OT, mrkni sem ať můžeš pobrečet ;)
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... start=1515
ned srp 15, 2010 10:19 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

hehe jjo to uz jsem koukal , to se stane kazdemu ;) clovek se aspon pouci ;) kdyz vidim co tu vyvadeji leckdy stari ostrileni psi , to je pak uz na zamyslenou ... takhle ? " dont worry " :P
ned srp 15, 2010 10:46 am

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

tak ak som to dobre pobral, tak na dvoch žltých môžem zastaviť, ale nie stáť... tak to je fajn ..
a pri jednej je to nejako časovo obmedzené.. gut ...
a červená jedna ani zastaviť ani stáť iba vo vyhradených miestach alebo časoch, a dve červené obchádzať zďaleka :wink:

teraz som v rádiu počul že majú zrušiť možnosť nasadenia papuče pri parkovaní na súkromných cestách a pozemkoch. som zvedavý ako sa to vyvinie, predsa len tie pokuty lietali do neuveriteľných výšok. :stavka:
stř srp 18, 2010 6:37 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro Robo-ZA:

Chápeš to dobře.

Jedna žlutá zákaz stání v daném časovém úseku dle dodatkové značky, nebo ve všeobecných časech
Dvě žluté zákaz stání 24h 7 dní v týdnu
Jedna červená zákaz zastavení v daném časovém úseku dle dodatkové značky, nebo ve všeobecných časech
Dvě červené zákaz zastavení 24h 7 dní v týdnu
Žádná čára na obrubníku můžeš nakládat vykládat kdykoliv
Jedna čára na obrubníku nemůžeš nakládat vykládat dle dodatkové značky, nebo ve všeobecných časech
Dvě čáry na obrubníku nemůžeš nakládat vykládat 24h 7 dní v týdnu

Ale já nechápu Tvé informace o papučích?
stř srp 18, 2010 7:31 pm

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

no ako keď parkuješ napríklad na príjazdovej ceste ku nejakej firme a tá cesta je súkromná , tak ti nemôžu dať papuču.. alebo ako to necháš povedzme pred tescom na parkovisku ... teraz ti príde nejaký chlapík zo súkromnej služby a dá ti papuču... u nás na firme sme mali takých zážitkov niekoľko. budú ti môcť dať tak maximálne ticket za stierač, že si im dlžný nejakú sumu, no ale to je predsa len prijateľnejšie a hlavne mi to nezabráni v tom aby som letel na vykládku/nakládku.

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... g-ban.html
http://news.sky.com/skynews/Home/UK-New ... Operatives

týka sa to aj osobákov. a ide len o súkromné pozemky... myslím že aj benzinky
stř srp 18, 2010 8:11 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro Robo-ZA:
A to jsem Ti zapomněl dopsat. Když tam není ani červená ( červené ) a ani žlutá ( žlutété ) čáry, tak to neznamená, že tam můžeš zastavit či parkovat. Jsou tady totiž místa kde to upravují jen značky bez čar na silnici a taky jsou tady parkovací zóny, které jsou některé označeny jen na vjezdu do zóny. Když tu značku přehlídneš tak si myslíš jak dobře neparkuješ a potom ejhle.
A soukromé pozemky je kapitola sama pro sebe. Ale ty soukromé pozemky bývají většinou značeny nestandartními cedulemi, ale to hlavní většinou jsou nějak označeny. Prostě si musíš dávat bacha ;) Já když někde parkuji, kde nemám tak si ještě kontroluji jestli tam nejsou kamery a pak se snažím si hlídat okolí od pomahačů :lol:

Jinak já hlavně nechápal jestli myslíš SK ČR nebo UK
stř srp 18, 2010 8:29 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

robo-za: pracujes v UK ?

No oni ti soukromnici toho leckdy zneuzivali , tak uvazuju ci se to vztahuje i na service u dalnic , tam jak nebylo misto tak se parkovalo na noc na mista autobusu a davali jim boty hnupi i kdyz bylo plno a busy v noci jaksi moc nejezdi :D ...
čtv srp 19, 2010 12:20 pm

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

no ja robím v holandsku . robím tak že do holandska večšinou len doveziem prázdny náves z UK a beriem hneď naložený nazad. Ťaháme chladiaky a sú to také zberáky. 3-5 až 8 vykládok. No a po ceste aby som nešiel celú cestu nazad prázdny tak naložím napríklad sainsburys a idem im zaviesť do londýna jeden -dva markety.

predminulý týždeň ma kolega angličan zaviedol na pauzu do industriálky a veselo odparkoval na žltej čiare a len mi povedal že je to v pohode a že aby som sa aj ja nebál a bežal domov. tak som sa ho nestihol opýtať akože je to v pohode. teraz keď som si to tu trochu naštudoval, (a som múdrejší), tak som tam bol tento týždeň znovu a našiel som tam na rohu tabuľu s časmi, tak som pochopil.

skoro každý víkend mi vychádza v anglicku, alebo v škótsku a parkoviská nám nepreplácajú, tak ma to parkovanie celkom zamestnáva

každopádne dík za info, ja si určite ešte niečo nájdem čomu nerozumiem

:wink:
sob srp 21, 2010 7:35 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Aha , no kdyby jsi nahodou mel vikendovat nekde kolem Peterborough , tak muzes i na kafe ci pivco ;)
ned srp 22, 2010 6:57 pm

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

tak to je celkom vtipné... akurát včera naobed som na kladal na oxney road :wink:
ned srp 22, 2010 7:48 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Hehe tak to je teda :D 5-10min ke me domu ;) no priste ;)
pon srp 23, 2010 8:44 am

fatal_netware

Příspěvek

Když už jsme u toho parkování, tak bych tady dal něco na ukázku:
Když za stěračem najdete nějakou takou obálku, nebo jí podobnou:
Obrázek Obrázek
Tak v ní většinou najdete takovéto podobné psaníčko:
Obrázek
Firma by mi to psaníčko i proplatila, ale až si přečetli co tam ten hodný pán napsal, tak řekli, že mi to teda platit v žádném případě nebudou a musím si to zaplatit sám. ( asi před dvěmi hodinami jsem to zaplatil a je chválihodné, že to jde zaplatit přes telefon, webové stránky a jinými metodami )
Jeden kolega mi ráno dneska říkal, že když byl u tohoto zákazníka poprvé tak dostal taky parkovací lístek ( psaníčko ) a já se hned jal mu to ukázat za co to bylo. A on až uviděl tuto fotografii
Obrázek
tak mi řekl: " TY HOVADO. Já tu pokutu dostal za to, že jsem na tom chodníku stál 5cm kolama a TY HOVADO na tom chodníku zaparkuješ celé auto!" A já na to: " Šak ty jsi tam byl 18 tunkou, ta 7,5 tunka je lehká jako pírko. "
pát zář 03, 2010 9:09 pm

fatal_netware

Příspěvek

A to jsem si vzpomněl, že jsem kdysi 200 metrů od pekárny v Londýně, pro kterou jsem jezdil nafotil toto:
Obrázek Obrázek

A co si potom o nás Ti Angličani tak mohou myslet ;) O mě teda jen to nejhorší ;)
pát zář 03, 2010 9:20 pm

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

ja som takúto obálku za stieračom tiež už raz našiel... nakladali ma zboku z dvora a jednou stranou som stál na chodníku aby ma v tej jednosmerke mohli obísť aspoň osobáky.... trvalo to asi hodinu, firma speedy-hire, nejaké osvetľovacie lampy na stavbu. no a keď som zaplachtoval a sadol za volant tak som tú obálku objavil... celý čas som bol na korbe a gurňoval a plachtoval. vôbec sa neunúvali ma upozorniť, alebo niečo podobné.

inak bolo to v londýne a nezaplatil som to... dal som to šéfovi a on to vyhodil ... zhodli sme sa že to nebola moja chyba...
ned zář 05, 2010 8:32 pm

Dieseldriver
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 03, 2012 8:05 am
Bydliště: Kladno

Olympiáda

Příspěvek

servus dáte někdo info jak to bude s omezením dopravy v době Olympiády jestli tedy nějaká budou, slyšel jsem nějaké drby tak se raději ptám, dík za info
pát čer 08, 2012 10:40 am

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů