Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no to sem nepatřilo určitě si vem pas -doklady a pod. nevim jak ted dřív se vyplňoval papír u emigračních už sem tam dlouho nebyl , jezdí se tam výborně ...radši se třikrát dívej než pohneš volantem a po 100 km ti to ani už nepříde že jedeš po jiný straně......
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv črc 29, 2010 11:01 pm

Uživatelský avatar
brodos
Příspěvky: 52
Registrován: pon úno 08, 2010 8:51 pm
Bydliště: popelnice

Příspěvek

Nepotřebuješ celkem nic, jen pas nebo občanku,novou. Jinak je lepší jed na pas. Gb.je pohodička.
čtv črc 29, 2010 11:05 pm

Tchmely
Prostřední světla
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 30, 2008 12:30 pm
Bydliště: Valachian Kingdom

Příspěvek

A na hranicích nebo na trajektu se platí za auto nebo i za člověka jako posádku auta ?
Život je hořký ... BOHUDÍK
čtv črc 29, 2010 11:08 pm

Uživatelský avatar
brodos
Příspěvky: 52
Registrován: pon úno 08, 2010 8:51 pm
Bydliště: popelnice

Příspěvek

Na hranici se za nic už neplatí ani na trajektu, jen si platíš jídlo. Jen když chceš. Jinak neplatíš nic.
pát črc 30, 2010 8:06 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

A pak podle toho kde jedes tak za mosty a za parkovani na velkych benzinkach ( servicech ) , vse uz tu je popsano ... :wink:
pát črc 30, 2010 2:17 pm

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

môže mi niekto vysvetliť ako je to s parkovaním a žltými čiarami v anglicku.... dve čiary, jedna čiara, a nič? hlavne ma zaujma či sú dve čiary a jedna čiara to isté. dík
čtv srp 12, 2010 11:42 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

brodos napsal:
Jinak je lepší jed na pas.
Proč je to lepší?
BES - běs
čtv srp 12, 2010 12:12 pm

V8
Příspěvky: 741
Registrován: stř pro 17, 2008 6:51 pm
Bydliště: Božídarsko

Příspěvek

Protože tím jedem posypeš ten pas a pří případné kontrole otrávíš kontrolora.
M.A.N. Tgx 26.640 6x2/4 a Huttner
čtv srp 12, 2010 9:09 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

V8 : :lol: :lol: :lol:

Robo ZA : dvojita zluta nemuzes stat ani zastavit , jednoducha muzes zastavit a nekdy jsou i vyznacene na tabuli casy , mimo ne muzes i stat ...
čtv srp 12, 2010 11:29 pm

Uživatelský avatar
Robo-ZA
Příspěvky: 95
Registrován: čtv led 08, 2009 11:58 pm

Příspěvek

r.- : no to znie logicky :D dík
pát srp 13, 2010 8:31 am

fatal_netware

Příspěvek

Logické to možná je, ale od pravdy je to hodně vzdálené. Mě na tomto fóru taky spousta lidí tvrdila, že když je v ČR pravidlo pravé ruky, tak je logicky v Anglii obráceně levé ruky :D
A hlavně, jestliže jsou dvě žluté čáry podle r.- zákaz zastavení tak co potom je jedna červená, nebo dvě červené čáry. ( naposledy jsem na dvou červených stál deset minut :D ) A taky co je potom jedna žlutá na obrubníku nebo dvě žluté na obrubníku.
Já to samozřejmě vím, protože nejenže jsem dělal nejednou testy z Anglické legislativy pro class 1, ale taky mě to živí.
Ale protože jsem jen ten debilní emigrant, tak vám jen naznačím:
http://www.londonlorrycontrol.com/parking/info
http://www.londonlorrycontrol.com/parking/redroutes
http://www.londonlorrycontrol.com/parking/yellowlines
pát srp 13, 2010 10:14 pm

Maťas
Příspěvky: 249
Registrován: ned kvě 25, 2008 6:02 am
Bydliště: Carlow(IRL),Brno

Příspěvek

Upřesním neni pravidlo prave ruky ale přednost z prava. A sparavně by měla byt přednost z leva pro provoz po prave straně a pro provoz na leve straně zas přednost z prava. Při přechodu z provozu po leve straně na provoz na prave straně se v čr dopravni předpisy nezměnily proběhla jen změna stran a předělaní značek.
sob srp 14, 2010 6:57 am

fatal_netware

Příspěvek

Pro Maťas:
Díky za upřesnění. Já jsem ještě ze staré školy, kdy mě to učili jako pravidlo pravé ruky a včera jsem byl línej to vypisovat po novu. Sice si myslím, že doslovně by to pravidlo mělo znít: Přednost vozidla přijíždějícího z prava.

Ale aby nedošlo na oplátku z Tvého popisu k mýlce, pro jistotu sem dám toto ( sice je to tady vícekrát, alá dělám některé věci raději pro jistotu ):

V Anglii NEPLATÍ ani pravidlo pravidlo levé ruky, ani pravidlo pravidlo pravé ruky, nebo přednost vozidla přijíždějícího z leva ani přednost vozidla přijíždějícího z prava.


http://portal.proridice.eu/index.php?op ... &Itemid=56
sob srp 14, 2010 7:23 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

A jeeeje , no tak kluciii :D

Fatale , napsal jsem jsem zrovna jen odpoved na zlute cary na ceste na ktere se ptal , cervene ci ty na obrubniku se neptal ... to ze stavam na double yellow ci jak ty na cervenych je snad jen praxe , spravne se to ma a na kontrolovanych mistech dostanes pokutu ci botu ;) a odkazovat na stranky kdyz uz jsi to tu ty nekde psal je zbytecne , muze si to kazdy najit ... A kdyz uz to clovek nechce hledat tak proc mu po lopate neodpovedet ;)

OT: jak se jezdi s ADR ? ;)
sob srp 14, 2010 11:00 am

Maťas
Příspěvky: 249
Registrován: ned kvě 25, 2008 6:02 am
Bydliště: Carlow(IRL),Brno

Příspěvek

Ja jsem asi ještě ze starší školy na moped v roce 1985 a C a valkou mašinu v roce 88 a už tehdy nam tloukli do hlavy že pravidlo pravy ruky žadny neni.
sob srp 14, 2010 3:18 pm

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů