Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

fatal_netware

Hospoda u Beznohého a Bezrukého Anglána, aneb kafárna a OT

Příspěvek

Zřídil jsem toto vlákno, aby se nazas_rali jiná vlákna. Jestli jsme to zřídil zbytečně tak to už nechám na adminech.
pon úno 14, 2011 8:03 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro STOCK:
To letiště jsem myslel jak jsi psal to nákladní. Já osobně ani nevěděl co je to za letiště jen jsem kolem jezdil po M4 do Avonmouth a někdy když byl traffic, tak jsem se vracel přes ten Junction jak jsi sjížděl víc to tam neznám. Ještě jsem byl asi týden na dovolené v CLEVEDON to je od tebe taky kousek ;)

A ještě jak jsi psal o mě ve vlákně navigace. Já si nemyslím že mám nějak extra přehled. Spíše když něco hledám, tak hledám i do hloubky. A některou elektroniku co teď kupuji, tak před koupí si stáhnu na internetu manuál. Pak si jej přečtu a vím jak to funguje a potom se rozhodnu jestli do toho jít nebo ne. V současné době kdy má elektronika tolik funkcí, tak se těžko vybírá když nemáš přehled co to všechno umí :D A ten poslední příspěvek proč si nekoupíme čínu mě fakt dostal. Já měl čínu v sobotu od číňáka a stačilo :D Jinak vlastním ještě i čínskou motorku. Včera jsem ji projel asi 90 km ( z centra po A13 na Dartford a pak na A2 a pak Blackwall a domů ) a prochladl jsem zmokl jsem a vymrzl jsem. BRRRRR Rychle prodat, už chystám inzeráty :D
pon úno 14, 2011 8:10 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro r.- :
Kde jsi potkal Vegáče? Ani se nepochlubíš. Se ozvi jak budeš na PURFLEET rád bych věděl nějaké info :D Sic co jsem se kdysi s Vegáčem bavil, tak mi říkal že na sever jezdí nejvíce přes A1 (M) a A1 čímž jedou kousek od Tebe ;)
pon úno 14, 2011 8:13 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Já se přiznám, že než číňana za dvojku, tak si radši připlatím a koupím něco zvučnějšího. Zatím jsem se ještě nezklamal. A to samé se týká i motorky. Jsem sice motorkář teoretik ale už delší dobou uvažuji s tím něco dělat. Šilhám po Yamaze MT01. Je to jak já říkám takový Hummer na dvou kolech. Není to na divočinu ale na "kochání" a myslím i kočkolap :-))) Mrkni se na youtube, je tam pár slušných videí :-) A i přes velký objem to jezdí za slušných 5l/100km. Asi i proto, že je to jedna z mála nízkootáčkových mašin :-) Jestli to nezabalím v GB dřív, než na to našetřím, tak se někde můžeme srazit :-)
truck sem truck tam
pon úno 14, 2011 8:29 pm

fatal_netware

Příspěvek

Já ji prodávám.
Jinak už jsem to tady dával přesto mrkni to jsem jel loni na jaře :D :
http://www.motorkari.cz/cestovani/cesto ... 16117.html

Valím spát dobrou
pon úno 14, 2011 8:35 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Pecka výlet, máš můj obdiv! Takovou štreku jen na 125ccm je odvaha. Byl tam kamarád a od nás to měl přes 700km. Snad se mi to podaří a tu Yamahu jednou osedlám. Mám o motivaci navíc :-)
truck sem truck tam
pon úno 14, 2011 9:37 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Aaaa tlacharnicka :D No valil kolem v nedeli tak jsme dali scuka jen u nas na Peterborough service ... ;) A to na nej prasknu ze tu byl i tyden pred a to se ani neozval :D No ono taky vetsinou jim to klukum nevyjde delat pauzu ci dokonce stanovat nikde kolem nas mno :( Ja jsem ted doma , od ctvrtka se me pokousel naky bacil (moja to bohuzel nebyla) ;) v sobotu jsem to "polecil" na plese a tak lezim doma :D Tak uvidime kdy to rozdycham a budu znova cily jako rybicka ;)
úte úno 15, 2011 11:05 am

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Tak to je na mě daleko, až tam můj rajón nesahá :-( Nejdále vaším směrem jezdím do Bedford u M1. A to taky vím jen ten čas, potřebný k dojetí na místo dopředu. Nikdy netuším, kam mě pošlou. Se mnou to je na domlouvání těžké. S tím scukem jsem myslel někdy (když pán bůh dá a motyka třelí) na motorkách :-)
truck sem truck tam
úte úno 15, 2011 11:47 am

fatal_netware

Příspěvek

Jsem busy a vypadáto, že budu až do víkendu ;) Tak jsem jen něco nakopíroval do vlákna o mýtném. Pak se Vám ozvu zatím letím spát ;)
stř úno 16, 2011 9:31 pm

fatal_netware

Příspěvek

Vtip dne. Tento týden ve středu jsem byl u zákazníka a byl se mnou spokojen. Dneska mi ten zákazník řekl, že poslal na firmu děkovný email za můj profesionální přístup, který nikdy v životě neviděl. Vtip je v tom, že pochvalné emaily nechodí skoro vůbec. A teď přijde na firmu pochvalný email na toho ukrajince, ze kterého si všichni dělají srandu a přitom si o něm myslí jaký není dříč a pracant :-D Já sám se považuji za flákače. Nevěřím tomu, že se ten email dostane přes vedení ke mně :-D Stejně jim uteču :D
K mé změně agentury: zjistil jsem, že se blíží datum mého měsíčního volna ( dovolené ), které chci mít celý červen. A to už se mi nevyplatí na tři měsíce měnit práci, protože ve výsledku budu na stejných penězích. A do toho se možná ještě v těch třech měsících přestěhujeme. Ne, raději v klidu a na konci července až si odpočinu, tak se rozhodnu. Má to jednu výhodu mám často volné víkendy proto můžete Rade přijet po červnu kvůli nové práci, asi budu o víkendech na cestách.

Rade díky za doplnění ve vláknu mýto. Výraz drawbar vidím poprvé. Ani v mé modré knížce The OFFICIAL DSA GUIDE to DRIVING GOODS VEHICLES tam nic takového nepíší, ale artic a rigid tam používají běžně. Jak já říkám neznám vše a rád se přiučím.
A to víte jak se píše [šántr] ten co tahá návěsy tím žlutým tahačem po depotu? Jestli je to od slova řetěz, řetězovat tak asi vím.

K mému výlet na 125ccm do Skotska, já měl tehdy volno a tak jsem si říkal co dělat. A tak jsem si udělal výlet. Jinak ta motorka za ten rok co ji mám, byla 14 dní v servise, kde týden nevěděli co s ní a za druhý týden na ní vyměnili co se dalo :D Já ji koupil novou a prodávám ji ještě s roční zárukou a to pro jistotu, aby mi ji někdo nemohl jen tak vrátit jako bumerang :D Do číny už bych nešel.

Jinak si chlapi dávejte bacha. Oteplilo se a potkávám pomahače minimálně jednou za den. Buď měří a to i schovaní za rohem a mají radar v ruce, nebo kontrolují pásy a telefonování, plus nové kamery na A13 jsou přímo dělány na rozpoznání pásů a telefonování včetně rychlosti :D Tak bacha.

Mám jeden dotaz, kterou ferries společnost používáte, když jezdíte osobákem do ČR a zpět a proč? ( pojedu to poprvé :D )

Pro STOCK:
Někde jsem četl, že máš rodinu. Máš ji tady, nebo v ČR a jak to snáší? Já třeba jsem svobodný a kdybych byl tak mladý jak jsem svobodný tak jsem puberťák :D Tak to mám daleko jednodušší.
A zkus si někdy na tvém tomtomu zadat cestu z Bristolu k vám do Karviné :D ta bude počítat, až se z ní bude kouřit :D
pát úno 18, 2011 8:18 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Hoj , no ja ty vyrazy psal co znam a ze zivota ;) Sice tu jezdim jen nakych 5let ale necim jsem si i prosel a hodne pochytal ;)

JJ neboj neco spachame do cervna , mimochodem my jedem na velikonoce dom , tam 21.4 zpet 2.5 a klasicky z Norfolkline teda DFDS :D Zaprve vetsinou nejlevnejsi a zadruhe za ty cca 2h plavby se aspon prospim ;)

K te praci mas pravdu , v nove praci se na to muzou divat hur kdybys chtel hned dovcu ;)

Jo a jinak tomiiik spocita cestu i do trinca v pohooo , jina navigace mi nesedla at vzhledem map a ani tim pokud se chces kuknout na cestu ci tak behem navadeni tak to nejde tak dobre jak na tomtomu ... Jinak ho stejne pouzivam jen v krajnich pripadech , exsef me kdysi naucil na mapach a tak si cestu stejne nejrychleji zapamatujes ;)

Jo a tahac po placech je shunter ;)
pát úno 18, 2011 9:42 pm

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

Příspěvek

Tak vyraz pro posunovace voziku na place uz znas a s tim Tomtomem to jen potvrzuji. Kdyz to zadam tak, jak pises, tak me to naplanuje cestu pres tunel. Jinak pres Polsko a je to k nam o cca 130km bliz nez pres Cesko (po jejich nove dalnici ktera vede celym Polskem je to pohoda). A k tomu trajektu. Z Londyna je to svizne 2h a doporucuji tam byt radsi driv nez pak cekat dalsi 2h na dalsi trajekt. Spozdeni na trajekty a letadla to je moje specializace :-D Jinak k tomu trajektu. Ja osobne si vybiram Norfolkline kvuli ceny a jezdim s nim z Doveru do Fr. Donkerque. Je to dal a opravdu se i vyspis. Maji na lodi i volnou wifi sit. Az budes ve Francii, tak si stopni cas potrebny k ceste od trajektu domu. Budes to potrebovat pro cestu zpet. Lepsi je zabukovat trajekt predem, protoze platit to pred odjezdem je asi 3x drazsi. S tou navigaci a mapama souhlasim. Bez navigace si snadneji clovek zapamatuje cestu. Jinak me pusobeni v GB se chyli ke konci. Pristi sobotu Anglii zamavam z. Bristolskeho letiste a zpet se sem vratim jen jako turista. Menim kamion za bus. Startuji v Praze a budu cekat na volne misto v Norsku. Je tam kamarad, co tam odjel makat take z GB a nemuze si to vynachvalit. Penez, ze se tolik nezda ani rodilym anglicanum za volantem a navic je kazdy mesic doma.
K te me rodine. Ano, mam syna, v lete mu bude 18 a jinak jsem stastne rozvedeny a z puberty jsem taky jeste nevyrostl
:-))) A celou dobu 3 a 1/2 roku tu valcim sam :-)
truck sem truck tam
sob úno 19, 2011 5:04 am

Uživatelský avatar
STOCK
Příspěvky: 76
Registrován: čtv úno 03, 2011 12:52 am
Bydliště: Bristol, rodák z Karviné

trajekt 2008

Příspěvek

A tady máš pro představu jedno video z cesty z Donkerque, vjezd na trajekt a konkrétně od Norfolkline.
http://www.youtube.com/watch?v=XmUrmVaIPy0
truck sem truck tam
sob úno 19, 2011 8:18 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Stock- Jj jednou jsem to zkusil pres polsko , ale dostala me ta "hitlerovska" dalnice na polske strane ve smeru tam , sama jama a radsi rychlost snizena nez opravene ;) Vetsinou jedu jeste s nekym a vyhazuju je po ceste takze klasika spodem pres rozvadov ...

No chlape kdyz to mas za par tak to preji vse nej at se dari at v cr nebo na tom severu ;)
sob úno 19, 2011 12:07 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro STOCK:
Dobré video na trajekt. " A na opačné straně to padá do moře :D " Já už jsem taky jel na trajektu:
Obrázek
To jsem jel na Isle of Wight. Prostě jak mám čas tak jezdím na výlety :D
K motorkám má vysněná je živoucí legenda:
http://motorcycle-apparel-catalog.com/c ... 999-02.jpg
Ale nemusím si splnit všechny mé sny ;)

Jinak i na tomto jsem kdysi v Anglii jezdil ;)
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... c&start=42

A v úterý mi dali toto:
http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... &start=135
A já si neodpustil poznámku, že příští týden budu vozit palety na mé čínské motorce ;)

Hlavně šťastnej let a ať se Ti daří v Norsku dle Tvých představ a hoď sem prosím Tě někdy něco o Norsku s nějakou tou fotkou či videem ;) Předem díky.
sob úno 19, 2011 1:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů