Mýtné v GB, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Homofaber - Aha , ja Ravensthorpe , za Westwood centre ;)
pát bře 18, 2011 10:07 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro Vegáč:
Chlape, to mě mrzí jak jsi v pátek dopad na M25. Mě hned od rána všichni varovali a tak jsem přeházel celou trasu a v plánu jsem měl ještě plán B, vyhnout se úplně M25, A1(M) a M1 čímž jsem kolegy zaskočil, protože vědí kam až jezdím. Ale to je jak Ty v Praze. Taky víš kudy se v Praze vyhnout dopravní zácpě.
Jinak jak jsi psal na okruhu Londýna. On Londýn má hned tři okruhy. Nejznámější M25, méně známý vnitřní North a South Cirkular, které se v některých částech právě stavebně rozšiřují takže jsou tam velké kolony a někde jsou tam kolony pořád a pak je ještě jeden úplně vnitřní okruh a to je okruh kolem Conquestin Charge ( historického centra ), kde mi někdo může oponovat, že toto není okruh, ale já ho v některých situacích taky používám. Jinak ty vnitřní okruhy a různé bypassy uvnitř M25 můžeš používat leda, když se zaregistruješ na

http://www.tfl.gov.uk/roadusers/lez/

Obsáhlý leták o nízkoemisní zóně v Londýně v českém jazyce:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec jsem jel po M25 mezi J23 až J26 mezi 16:00 až 17:00 kdy jsem počítal, že vše bude OK a stejně se tam stala havárka a tak jsme stáli asi patnáct minut ;)
A jinak v pátek se po Londýně jezdilo nádherně nikde žádné dopravní zácpy ;)
sob bře 19, 2011 9:48 am

fatal_netware

Příspěvek

Tak jsem zaktualizoval ve vlákně legislativa informace o nízkoemisní zóně v Londýně a když jsem mrkl na tento odkaz:
http://www.tfl.gov.uk/roadusers/lez/
tak mě překvapilo co všechno bude muset splňovat od roku 2012 nízkoemisní zónu Londýna nebo bude spadat do této zóny, např. i caravany registrované před 2002, lehké čtyřkolky registrované před 2002, lehké dodávky registrované před 2002 atd...
sob bře 19, 2011 9:59 am

fatal_netware

Příspěvek

Pro Homofaber:
Ty jseš přes ty auta, našel jsem ve starých tipech na víkend toto:
http://www.beaulieu.co.uk/ kde je součástí i údajně jedna z nejkomplexnejších sbírek historických a závodních aut na světě. Nevím ještě jsem tam nebyl, ale možná se tam někdy mrknu.
Mě teď spíše začala lákat afrika na dovolenou tenhle ten díl Na cestě mě fakt dostal:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... -na-ceste/
sob bře 26, 2011 11:58 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Tak sice si uzivam dovolene doma , ale jak bblec cumim na telku na kralovskou svatbu :D Jak ostatni ? ;)
pát dub 29, 2011 12:52 pm

fatal_netware

Příspěvek

Já když byla svatba, tak jsem jezdil. Shodou náhod, když si říkali novomanželé ano, tak jsem těsně předtím akorát zastavil na M25 J8 zatáhl záclonky, nahodil na tacho postel, natáhl budík na 40 minut a hupsl jsem na postel a spal. A když jsem se vzbudil, tak akorát v rádiu hlásili jaká byla odezva lidí na náměstí kde to sledovali na velikých obrazovkách. Takže až se mě bude někdo ptát co jsem dělal když si Kate a William řekli své ano tak já jsem spal na M25 J8 ( no prostě ostuda jak má být :D ). Ale třeba bývalý kolega si přesně pamatuje, kde byl když v rádiu hlásili, že se upálil Jan Palach. A říkal, že to Angličany hodně vzalo, že se někdo na protest proti režimu upálil. Jinak jezdím teďka hodně TESCO a už se těším na dovolenou ani nevíš jak :D
P.S. Tesco má ty klece fakt dost dobrý. Každá třetí vykládka jedna krabice s vínem nebo pivama ve skle rozbitá při vykládce :D A tahá se to při vykládání ještě líp :D A nedávno jsem musel rychle zabrzdit s prázdnýma klecema a pak jsem měl plachtu vyboulenou na všech stranách až jsem se styděl.
ned kvě 01, 2011 2:33 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro r.-:
A zapomněl jsem se zeptat byli jste nakonec v tom aqua parku? Nebo jste si udělali jiný výlet ?
ned kvě 01, 2011 2:37 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro r.- v návaznosti na http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=6768&start=292 :
Tesco Weybridge nemá nic chlazeného. Ti vozí jen drinky nechlazené, drogérii a domácí spotřebiče něco jak Argos. Takže chlaďák Culiny je něco úplně jiného. Ke Culině jsem se dneska dostal jak slepej k houslím. Myslím si, že jim na depotu někdo vypadl a v okolí nemohli sehnat náhradu, tak zavolali do Londýna a tam to vzal jen jeden blbec hádej kterej. A blbec proto, protože kdo by za prací jezdil až na Haverhill CB9 7AE a vzal jsem to, jen protože mi garantovali 15 hodinovou směnu a já tam byl jen 6:30 tak by měli zbytek doplatit :D
A nesmím zapomenout od zítřka jezdím týden a půl pro Ty co mě před měsícem vyhodili prej mě nutně potřebují :D :D :D Takže uvidíme jak to dopadne. Už jsem tam několikrát po tom vyhazovu byl a jsem na ně čím dál víc ošklivější a oni mě pořád chtějí. Já říkám do dovolené budu jezdit pro kohokoliv a po dovolené už mám vyhlídnuto, kde zaklepu na dveře. A ono to ještě vypadá, že Ti co mě vyrazili tak by mě možná chtěli zpátky, ale jak nenabídnou contract tak já mám lepší práci vyhlídlou ;) A Tesco Weybridge to taky nebude tam to mám dost daleko :D A věřil bys na Tesco Weybridge jezdí denně kluk z Welwyn Garden City, když mi to řekl tak jsem se málem vyvrátil.
stř kvě 11, 2011 8:08 pm

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Jeee tady u jsem se nekoukl delsi dobu :D My tehdy nakonec byli ve Skegness , ubytko v mensim hotylku s pubem a druhy den v tom jejich zabavnim parku Butlins , hlavne spa , sauna , pak aquac , dokonce tam delali akci pro motorkare od MCN novin ;)

Kdy pojedes dom ? Ze by jsme zkusili naplanovat neco ? ;)

No k te praci , to zalezi jak si kdo zvykne a kolik je placeny , i kdyz u ridicu to nikde nebude nejak extra . Ale od zname cesky manzel anglan , jezdi pekne denne vlakem do londyna a zpet. ;)
stř kvě 11, 2011 11:24 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro r.-:
Myslím si, že jste to asi vyřešili nejlíp jak jste mohli. Kousek od toho Skegness jsem viděl i Gibraltar. Tak to muselo být romantikuš.
My vyrážíme 5 june v sobotu. Do 5th june jednu sobotu jezdím a to muhu nejdřív od 20:00 až 21:00 a když nejezdím tak klidně celou sobotu. A neděle mívám volné celé. Domluvte se s Tvojí a jak Vám to bude sedět tak přijeď te. Rádi Vás uvidíme a ještě raději Vás potaháme po Londýně. A kdyby to nevyšlo před dovolenou, tak někdy od začátku července budeme zpátky, tak po návratu z dovolené budeme mít taky volno.
A k tomu dojíždění do práce, manželka toho co to jezdí denně na Weybridge, jezdí denně z Welwyn Garden Citydo do centra Londýna pracovat. Ale jezdí to vlakem. Je pravda, že tím vlakem je to trošku jiné, můžeš schrupnout, něco si udělat, pojíst atd... jenom ten vlak leze do peněz ;) Kamarádky učitel jezdí denně vlakem z Brightonu do centra Londýna. Ono když chytneš express tak to jede rychle. V pondělí jsem jel pro auto taky vlakem za Romford a vlakem courákem jsem tam byl za 30 minut. A protože bylo 17:00 tak bych to autem udělal nejdřív za hodinu a půl ( odpolední traffic z centra Londýna ;) )
Tak se domluvte a písněte, nebo zavolej, rádi Vás uvidíme.
čtv kvě 12, 2011 8:27 pm

fatal_netware

Příspěvek

Pro r.- :
Já to napsal blbě. Odjíždíme 4th june v sobotu, 5th je neděle a to přijíždíme do okolí Topolčan ;) , ale protože jsem včera jezdil http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=1207&start=751 tak příští sobotu a neděli mám volno. Jinak druhá, třetí a čtvrtá fotka je z TESCO Purfleet. Přesně nahoře na těch skalách nad autem jsi parkovával jak jsme se bavili.
A nesmím zapomenout jak jsem jezdil pro TESCO, tak jsem jezdil pro agenturu TRG, která si k tomu pronajala ještě auta ( http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=54&start=407 a http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=925&start=32 ) a tahá TESCOvý návěsy a zaváží tím obchody. Takže jsem nejezdil přímo pro TESCO, ale pro haulier [ houlič ]. A TRG má auta nejen na WEYBRIDGE, kde jsem jezdil, ale taky na PURFLEET a viděl jsem je tahat i návěsy Sainsbury's plus třeba má pod palcem celý depot SUPERDRUG na Dunstable http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... &start=170. A takových haulier je na TESCO spousta včetně Eddie Stobart.
Jen mi to vnuklo myšlenku, že když pronajmout auto, tak možná s druhým řidičem a střídat se. TRG nás na tom střídala na dvě směny v 24 hodinách a ty auta se zastavily jen na vykládkách. Maximální využití auta.
ned kvě 15, 2011 9:37 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

Mno tak s tim casem to vypada ze az po vasi dovci , ted budou oba vikendy nake oslavy , ufff ;D Jinak.s.tim skakanim z auta na auto , tj jen dobre aspon se vyjezdis na vsem ;)
stř kvě 18, 2011 1:29 pm

pukasinek
Příspěvky: 769
Registrován: úte pro 21, 2010 9:52 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

Čau,prosimvás nemáte někdo info co stojí jídlo v Británii?Alespoň to základní a pití.Díky :twisted:
ned čer 19, 2011 9:05 am

r.-
Příspěvky: 494
Registrován: úte lis 22, 2011 6:16 pm
Bydliště: P´boro

Příspěvek

No pokud myslis na mesic /tyden , tak cca delame nakup s moji kolem 80£ na tyden pro dva ... Samo jde to i za min , ale proc se omezovat :D
ned čer 19, 2011 11:36 am

pukasinek
Příspěvky: 769
Registrován: úte pro 21, 2010 9:52 pm
Bydliště: Kolín

Příspěvek

No my tam budem vlastně 2 dny a pak zas do čech,jídlo budu mít tady odsud koupený,šlo mi jen spíš o to,jesli to tam neni extra drahý kdyby mi náhodou něco došlo :D
ned čer 19, 2011 11:52 am

Odpovědět

Zpět na „Velká Británie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů