Mýtné v Polsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Helena

Tipy na parkoviště

Příspěvek

Kdo jezdíte do Německa přes Polsko a hraniční přechod Frankfurt nad Odrou a musíte udělat dlouhou pauzu, doporučuju parkoviště tzv. ''u bordelu''. Je schovaný, ale je tam hodně místa a ještě mi tam nic neukradli. Najdete ho, když pojedete poslední výjezd před hranicí na Slubici (do prava) a na první světelný křižovatce, je to asi 200m od dálnice, se dáte zase do prava. Silnice po několika metrech zatáčí do prava, pojedete ale rovně a jste tam. U toho parkoviště je hospoda, ráno tam dostanete za pár zlotých míchaný vajíčka a myslím že i polívku a jiný teplý jídla. Jediný, co mě tam jednou v noci rušilo, byl provoz u toho bordelu, tu noc tam bylo nějaký vzrůšo a tu noc mě tam kontrovala i polská civilní policie. Bylo jim podezřelý, co tam dělá ženská s dodávkou :D .
sob říj 11, 2008 2:30 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

No vidíš a já vždycky špekuloval jestli tam můžu odbočit, abych to tam potom někde nehonil... o.k. vyzkouším to tam. Já vždycky spím tak hodku jízdy za Frankf.směr kostrzyn, jt. na zámečku gmina Slonsk, tam je taky pohoda klidek neplati se, pekna restaurace, v létě super posezení venku.
mějte se
:hand:
pát bře 20, 2009 6:44 pm

Uživatelský avatar
harry-ventil
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 24, 2009 12:46 am
Bydliště: Teplice

Příspěvek

Jedu s tebou pájo omrknem holky :onfire:
sob bře 21, 2009 12:11 am

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

Jasná zpráva ventilku :banana: :banana:
:hand:
sob bře 21, 2009 8:13 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Před Bialystokem,cca 8,5 hodiny jízdy z Těšína,po levé straně pumpa Lotos,u hotelu U Delfínky,platí se 10 zlotých bez jídla a 20 s jídlem (jídlo mi tam nechutná,takže nedoporučuju),wifina zadarmo s docela slušnou rychlostí.Jediný problém je že ve směru ''nahoru'' se musí přes dvojitou plnou odbočit vlevo a občas to tam hlídají ušišlaní policajti,takže na to pozor...
sob dub 11, 2009 9:15 am

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Možná to všichni víte a já teď "objevila Ameriku", ale zjistila jsem, že na dálnici, na parkovištích bez pumpy, ale s WC (takové ty MOP), je pro truckery zdarma k dispozici sprcha (pryznic bezplatny). Pustí vás na ni přítomný ochrankář, který je většinou zalezlý na pánských WC, kde má office. Má taky na starosti čistotu parkoviště, vyprazdňuje koše apod, takže nemusí být vždy na místě. Vyzkoušela jsem takto dvě sprchy, obě čisté a slušné, ale hrozně teplé (teplota nejde regulovat) - nicméně zaplať pánbůh za to, když nemáte klimu v autě :evil: .
sob kvě 23, 2009 2:13 pm

NeverHome
Příspěvky: 238
Registrován: pát črc 03, 2009 7:59 pm
Bydliště: mám.

Sloňsk

Příspěvek

Na tom parkovišti ve Sloňsku jak je psáno výše, u Shellky je na parkáči zdarma wifi. Stavuju se tam často. Dobrej dolet.
ned črc 05, 2009 12:59 pm

Helena

Příspěvek

Někdo tu někde psal, že ve Zgořelci na Orlen je Wifi zdarma. Zkusila jsem to, spojilo mě to, opravdu není zajištěná, ale nedalo mi to IP adresu. Asi bude chyba na mojí straně.
čtv říj 08, 2009 6:48 pm

ondrasek
Liazák až do dna
Příspěvky: 435
Registrován: stř úno 06, 2008 5:45 pm
Bydliště: Vsetín

Příspěvek

Máte někdo prosím info jestli parkoviště kolem A4 Wroclav-Dresden a zpět jsou bezpecna a nebo se najdou vyjimky, potom bych chtel znat kde je moznost wifi a kde jsou sprchy trochu v cistotě diky
úte pro 08, 2009 1:45 pm

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

Moje vlastní zkušenost: pauzoval jsem 2x velkou pauzu na placených parkovištích u benzínek (parking poplatny) a ani jednou nikdo po mě nechtěl žádné peníze. Parkoviště Schell hned na začátku města Nysa (směr od Opole na Klodzko a Náchod) a parkoviště BP mezi Czestochowou a Opole (cca 48 km od Czestochowe, silnice č.46) Cedule o placení tam sice jsou, ale nikdo to tam neřeší.
Brandon Walsh
sob črc 03, 2010 8:04 am

tomesak
Příspěvky: 51
Registrován: úte srp 10, 2010 1:22 am
Bydliště: CZ

Příspěvek

Já můžu jedině doporučit PORT Radomsko. Od Czestochowe směr Warszawa je kousek před sjezdem bilboard. Na světlech doprava, první doleva a na kruháči zase doleva. Nedá se to ale přehlédnout. Obchod, směnárna, restaurace, WC, sprcha, WiFi (jméno: kierowca, heslo: tir)
pon lis 12, 2012 7:42 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Polsko je co se tyka parkovist pro kamiony uplne jinde nez my,cz,o mnoho dal-Jak psal kolega,sprcha zadarmo na normalnim odpocivadle bez pumpy,WiFi temer na kazde pumpe,,parkoviste jsou velika a rozsahla,mimoto casto je na pumpe normalni shop za normalni ceny,myslim chleba atd.Bar je ma kazde temer nonstop temer.A truck port Radomsko je absolutni luxus ktery nikde u nas nenajdete,dobra levna hospoda,rychla mycka 2 spury,pokud myjete mate talon na 10zl atd.Mame se od polaku hodne co ucit v tomto.A krade se v PL naprosto stejne jak u nas.
Neřeším...
pon lis 19, 2012 6:43 pm

Radys

parkoviste

Příspěvek

stavame na 50 smer bilaystock na ruskym parkovisti..15pzl za noc, je tam klid... na malym ruskym jsou lepsi sprchy zachody... ale je tam klid na obou.. z tesina to je na 6,30 hod jizdy....
sob dub 13, 2013 9:38 am

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Noooo nevím jestli je na "ruským" klid,ale pokud to bylo myšleno jako že je tam bezpečno,tak to ano :D .Moje oblíbené je tzv. Bar Jasionowo,druhé parkoviště za Suwalkami směrem k hranici.Dobrá kuchyň,rychlej net,většinou tam potkám někoho známého.A jak řekl Jozin,co se týká parkovacích možností,jsme proti PL 100 let za opicema!!!!
stř dub 17, 2013 6:50 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Koukám že tady chybí Bialy Domek. Směr z Varšavy na Bialystock, kousek před Zambrowem. Už jsem tam teda dlouho nebyl ale non stop restaurace, chutný jídlo za rozumný peníze, nic se mě tam nestratilo a čechy jsem tam potkal vždycky
stř dub 17, 2013 6:56 am

Odpovědět

Zpět na „Polsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host