Mýtné v Polsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Uživatelský avatar
Freelander
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 25, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mikulovice

Příspěvek

Silnice I. třídy jsou označovány jako "droga krajowa", mají stejně jako u nás jedno- až dvouciferné číselné označení. Tříciferné jsou "drogy wojewódzkie", tj naše "dvojky". Hlavně se to pozná ale tak, že silnice I. třídy je červená cedulky s bílými čísly a II. třídy žlutá cedulka s čísly černými :wink:
A ty silnice, které nemají číslené označení jsou "drogy powiatowe" - obyčejné okresky..
sob črc 28, 2012 10:46 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

podle srovnání že PL dvojky jsou lepší jak české jedničky,z toho jsem vydedukoval že jsi po těch žlutých asi moc nejel :wink: proto jsem se ptal jak se to pozná :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob črc 28, 2012 12:49 pm

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Jedna dvojka :D
Obrázek
sob črc 28, 2012 4:04 pm

Uživatelský avatar
Freelander
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 25, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mikulovice

Příspěvek

Mě to bylo jasné, že se neptáš proto, že bys to neznal, když máš bydliště "Śląskie" :wink:
Za prvé jsem psal mnohé, tím nemyslím všechny a za druhé - to na fotce je trošku extrémní příklad, přiznávám.. Podobně vypadala cesta z Pruszkowa do Oltarzewu u Warszawy (asi 718), než to teďka spravili kvůli A2 (a to ses tam bál najet ke kraji, aby sis nelehl na bok) :roll: Je to ale hodně specifické, třeba nedávno jsem jel po 16ce z Olsztyna do Elku, ale ta cesta je něco šíleného.. Úzká, stromy trčí do cesty a jsou tam asi tři viadukty 3,7m, na které ale upozorňují značky až těsně před nimi. U jednoho z nich stál nějaký Lotyš a těžce odhadoval, jestli to má pomalu risknout nebo se vrátit a zajet si spoustu km..
Polské II. využívám dost často, protože se mě netýkají skoro žádné zákazy, jenom tady u Świdnice jsem se musel točit u železničního podjezdu 2,8m :)
sob črc 28, 2012 10:06 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no jsou tam i světlé dvojky to ano jinak,kdo má rozum tak na ně nejede :wink:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob črc 28, 2012 10:15 pm

Uživatelský avatar
Freelander
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 25, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mikulovice

Příspěvek

To souhlasím, hlavně v zimě raději mimo hlavní tahy nesjíždět :pray:
pon srp 06, 2012 1:25 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nerekl bych-udrzba silnic,vseobecne v celem PL,je podstatne lepsi nez v CZ.Samozrejme hlavni tahy maji prim,ale i na trojce potkas posleze udrzbu.Jediny rozdil je ze techniku maji ruznorodou,z ruznych tahacu udelane sypace,pro tebe jako ridice to je nepodstatne hlavne ze jedes po posypanem...Treba v cz u Olomouce,Kocourkovec,stoji funglace sypace hezky zaparkovane v teple a kopec do tunele s trema pruhama dalnice nejsi schopen vyjet je pod snehem :shock: .K novym usekum-nova paradni S8 je az do Lodz,z Wroclavy,uplne myjis Wielun a mistni krizivatku kde se stavala hodina z kazde stranytakze parada,parkoviste s wc,krasne ciste co 20km.Radost jet.S3 od Gorzow smer Stetin uz nekdo zminoval,taky parada jen tam PWC jeste nefunguje.Za to ten plot co vede kolem S3 proti zveri jsem jeste nevidel nikdy,parada.Krome archaickeho useku Olszyna,smer Wroclaw.tech 70km panelky,vzpominka na Adolfa,je po PL dnes radost jezdit.Warsawa uz je taky pustena,most opraven,Bialystok ma novy paradni prutah mestem.Klobouk dolu pred polakama co vse vystaveli za par let,muzem jen tise zavidet(dostali stejne penize z EU,jak my,umerne na rozlohu,jen je nerozkradli,neco pomohlo ktomu jeste EURO)
Neřeším...
pát bře 18, 2016 7:09 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vcera jsem poslouchal PL rdio RMF a bylo tam ze polsti ridici kamionu zablokuji v sobotu Gdansk,Duvod protestu je ze v samotnem pristavu neni parkoviste a musi cekat az 6h,rikala pani aspon.Umite si to nekdo prestavit v cz?Ze by se nekdo nasral a jezdlil s kamionem po meste tam a zpet a protestoval?Ja teda ne,v CZ treba Mital Ostava bezne cekas i dva dny a nic se nedeje a nikdo to neresi.Klobouk dolu pred nema,jak drzi po hromade.Drzim jim palce(nejsem Polak)
Neřeším...
ned lis 20, 2016 7:10 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nové úseky

Příspěvek

Tak nam konecne zprujezdnily cestu c.45,usek Krapkowice-Ratibor.hojne vyuzivana nama od ostravy,je polozen novy asfalt,pribyl jeden rondl u K.KOZLE.Parking zadny novy,jen novy buzerplac Itd.celkove uspora cca 15minut jizdy nez trasa A1 Goryce,kriz Gliwice.pakA4.Plus myto nejake.
sob bře 23, 2019 10:32 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nové úseky

Příspěvek

A4 v polsku uzavreli jeden pruh pod kopcem svate Anny.a co udelali silnicari?uz 5km pred zuzenim nasadily mobilne wc toitoi co 500m a u kazdeho lezi baleni pitne vody...vec nevidana kdekoliv jinde ve svete.
pon srp 17, 2020 8:33 am

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Nové úseky

Příspěvek

Jak se chcete nasrat ještě více než našima silnicema tak dobře vědět že v Polsku letos otvírají 40 km dálnice a 300!!km silnice expresovych (kvalitativně jako naše D5plzen Rozvadov)..... obchvatu města taky otvírají plno letos.,.proč tam to jde a v cz je????podmínky od unie byly stejné po oba státy.
ned led 31, 2021 7:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Polsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti