Mýtné v Polsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Houba
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 21, 2008 1:12 pm

Příspěvek

Akorát si proštuduj ty zákazy přes Wroclaw,někde to tu myslím je.Už jsem tam tudy léta nejel,ale byl tam podjezd tuším 3,2m tak se ho nelekni,podjíždí se normálně. :lol:
ned črc 17, 2011 3:47 pm

Houba
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 21, 2008 1:12 pm

Příspěvek

ned črc 17, 2011 3:49 pm

errosek
Příspěvky: 71
Registrován: čtv úno 03, 2011 9:15 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

diky moc, wroclavi se budu vyhybat velkym obloukem na tom jsme se shodli se sefem :) ted spis resim jeste jinou vec, otevrel sem tady nove tema ale snad mi poradis, jen teda zkopiruju text at to nemusim psat cele znova/////////

zdarec vsem, prcuji jako ridic kratkou chvili a vzdy sem jezdil jen kolem komina takze sem nikdy nepresahl denni dobu rizeni a nikdy nikde nedelal povinou 9 hodinovou pauzu, dnes ve 22:00 vyjizdim do polska a povinna pauza me nemine, tak jsem chtel poprosit jestli by jste mi mohli poradit na co si dat pozor v AETRu. Konkretne me zajima jak je to s dennim vykonem a dobou rizeni. Po 4,5 hod pauza 45 minut, po dalsich 4,5 hod pauza minimalne 9 hodin. Pote kdyz budu znova vvyjizdet davam nove kolecko? A jak je to s dennim vykonem ridice? Po 15 hodinach vykonu musi byt nejaka pauza? A do vykonu se pocita i doba rizeni? Prosim vsechny kterym se zdaji me otazku naprosto absurdni aby meli trosku pochopeni a radeji poradili nez psali jaky sem debil a ze sem nedaval pozor v autoskoleů hold proste zacinam, vy jste taky urcite vsechno nevedli hned od zaccatku vidte, diky moc za radu
ned črc 17, 2011 7:07 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

tady snad najdeš odpovedi na své otázky
http://board.proridice.eu/viewforum.php ... b83bf56931
taky něco malinko
http://www.dynamicpro.cz/povinne-prestavky-2/
a tady je toho HODNĚ co bys měl znát
http://portal.cdvz.cz/index.php?option= ... &Itemid=13
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned črc 17, 2011 7:14 pm

errosek
Příspěvky: 71
Registrován: čtv úno 03, 2011 9:15 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

dikec uz jdu mrknout
ned črc 17, 2011 8:26 pm

Rastislav_Pavian
Příspěvky: 18
Registrován: ned lis 22, 2009 10:02 am
Bydliště: Košice

wroclaw

Příspěvek

obchvat je dokončeny... celu wroclaw prejdete za 15 minut...fakt sa im to podarilo konečne
pon zář 05, 2011 9:57 pm

Uživatelský avatar
Freelander
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 25, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mikulovice

Wroclaw

Příspěvek

Ano, konečně se jim to podařilo, dokonce jsem měl tu čest jet tamtudy 1.9., když to otevřeli :) Ale abych je příliš nevychválil, rád bych se někdy dožil toho, že z Czestochowe pojedu do Warszawy po rychlostní S8, kterou hodlají postavit z té rozkopané a věčně zasekané hrůzy.. :roll:
úte zář 20, 2011 1:54 pm

Uživatelský avatar
Freelander
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 25, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mikulovice

A1 + Dolní Slezsko

Příspěvek

Minulý měsíc otevřeli v PL nový úsek dálnice A1 (E75) Grudziadz - Toruń a včera jsem slyšel, že otevřeli novou silnici Świdnica - Wroclaw :)
čtv říj 27, 2011 12:12 am

pitivi
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 01, 2012 1:35 pm
Bydliště: Valašské Království

Příspěvek

Nově otevřené úseky se jim opravdu vydařily, ale na tom zbytku si přes den připadám, jako ve filmu Convoy. A jak jim dojdou penize, tak už ty jejich cesty nedá do kupy nikdo.
Při přejezdu z PL do CZ je to nezvyk, když nic neposkakuje po kabině.
úte dub 24, 2012 8:30 am

Houba
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 21, 2008 1:12 pm

Příspěvek

pitvi a já zas občas nuceně musím použít některé naše dálnice a vždycky se už nemůžu dočkat až zase pojedu po těch polských,nevím jestli to máte všichni zažitou frázi z dob minulých,ale ti šišloni jsou na tom s úrovní silnic a dálnic daleko,daleko dááál než my!! :!: :roll: :idea:
ned dub 29, 2012 4:49 pm

pitivi
Příspěvky: 49
Registrován: čtv bře 01, 2012 1:35 pm
Bydliště: Valašské Království

Příspěvek

Houba, ja jsem psal že nové useky jsou pěkné a že se jim podařily. Bohužel kvůli výstavbě spoustu kilometru nových silnic a opravě stavajících, jsou cesty rozbité a přes den zacpané. A několika cm koleje i ve městech jsou taky zažitek. Snad jim nedojdou peníze a prace dokončí.
ned dub 29, 2012 8:40 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

V Polsku se na rozdil od nas stavi a opravuje ve velkem.Ted otviraji zbytek dalnice na Bohumin.Dal je plno obchvatu mest nadelanych a spousty velkych parkovist.V cz se myslim neotevre letos ani km nove dalnice.Tak bych stim pomlouvanim severnich sousedu byl opatrny i kdyz sam nejsem polak.
Neřeším...
pon dub 30, 2012 2:56 pm

Uživatelský avatar
Freelander
Příspěvky: 16
Registrován: pát bře 25, 2011 7:08 pm
Bydliště: Mikulovice

Příspěvek

Poláci hodně investovali hlavně kvůli fotbalovému euro, ovšem s novými dálnicemi "do Eura" to dopadlo jak to asi víe všichni - povedla se jim otevřít jen A2 Świecko-Warszawa. Nejhorší cesta v PL vůbec je podle mého "droga krajowa numer 1" (E75) při průjezdu městem Wloclawek v Kujawsko-pomorskiem vojvodství, kdo nezažil, neuvěří. Ale už jí pomalu dávají dohromady. No a na druhém místě je katastrofální silnice 18 (myslím E36) ze směru od hraničního přechodu Olszyna (D/PL) až po napojení na A4.. Paradoxem je, že směrem do Německa je skvělá nová čtyřproudovka (kde jen není označní "dálnice" a tak je tam max. 100), ale od Německa k A4 je to takový tankodrom, že pravým pruhem vůbec nikdo nejezdí, protože je to o hubu..
Je ale pravda, že v PL jsou mnohé silnice II. třídy v takovém stavu, že se těžko mohou rovnat s českými I. :driver:
ned črc 22, 2012 6:36 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Jj, z Olszyny je to mazec. :shock:
Naposledy upravil(a) fahrer dne ned črc 22, 2012 9:47 pm, celkem upraveno 1 x.
ned črc 22, 2012 8:13 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

já mám dotaz,jak se v PL pozná silnice I a II třídy :?:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned črc 22, 2012 9:09 pm

Odpovědět

Zpět na „Polsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti