Mýtné v Polsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Houba
Příspěvky: 1527
Registrován: ned pro 21, 2008 1:12 pm

Příspěvek

Roade,z Holandska do Ostravy přes Těšín :?: To bych asi nerozchodil :?
Jožine,nejen Frama tama jezdí,ale co ti jiného zbývá,když ti šišloni mají svoje stupidní zákony?Náš RUM se nemůže jmenovat RUM,ale oni mají krásnou širokou okrsku,která je v podstatě hlavní tah a je tam 8t na hnací......to prostě může být jen u nich......ale na druhou stranu,státní pokladna se plní,to je podstatné :roll:
sob zář 01, 2012 1:37 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vim ze nejen Frama.Taky vim ze 8t je malo,cilem je asi odvest tranzit na jinou,lepsi cestu.V Rumunsku je taky 8t na dvojkach,v Belorusku dokonce 6 t,vlete.Kazda zeme ma neco jen polovina soferu to ani nevi a druha polovina dela jakoby nic.
Neřeším...
sob zář 01, 2012 2:40 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

já taky jedu po tříčíselné cca 15 km s 40t celkové prostě mají krátký most na dálnici takže to je tak na rok než to dají dohromady,a jet přes celej Rybnik se mi nechce.
Houba tak jasný že je to blbost,to by byla zajíždka minimálně 60-80 km
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob zář 01, 2012 5:23 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

ITD

Příspěvek

Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned zář 30, 2012 7:54 pm

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1267
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Příspěvek

...no kurwa...
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
ned zář 30, 2012 8:38 pm

lukasV

Příspěvek

A ja proponuje Wam jezdzic Zgodnie z przepisami i nic wam nie bedzie grozic:) w czechach .. zatrzymują autami typu BMW serii 5 i passatami .. na podstawie tych radarow ktore mierza predkosc w nadjezdzajacych autach wystarczylo jechac 10km za szybko i mnie zatrzymali .. a droga byla ladna ... dluuuga prosta:)
:lol: :lol: :lol:
pon říj 01, 2012 12:04 am

wizard
Příspěvky: 73
Registrován: stř bře 11, 2015 9:31 pm

Příspěvek

Lidem, kteri se tvari nastvane, dokud mate vse v poradku (technicky stav; celonaklad zakurtovany i mezi sloupkama) a rozjari se jak slunicko v okamziku, kdy konecne najdou, za co vas muzou osolit, je lepsi se vyhnout.

Proto pres PL (je-li aspon trochu mozno) zasadne v noci, nebo o vikendu. Kdyz prsi, jenom lip. Vikendova destiva noc - nejjistejsi kombinace.
ned črc 10, 2016 4:49 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jezdim polskem dvakrat tydne a nevidim vtom zadny problem,smer Benelux.Kurtuji kvuli sobe.ne kvuli nim.Za mesic mam tri konroly,dvakrat u cukrovaru za Ratibor,jednou primo Chalupki,nikdy nic.Nejezdim kilo,nejezdim na magnet,druhou kartu,netvarim se jako arogantni pitomec z Cech kdyz jde ke me.Za me,radost lepsi jezdit pres PL,urcite lepsi nez na Mohelnicu,HK,Pragl a Petrovice....spotreba polovicni,parkovist a hospod dostatecne z PL strany,zlodeju min nez v CZ....
Neřeším...
úte zář 06, 2016 9:21 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontroly ITD a straz granicna

Příspěvek

Minuli tyden me bralo ITD dvakrat.Poprve hned za Gorlitz,podruhe oblibene Krapkowice u baru.Jejich kontrola tacho je vzdy dukladna,nestahuje jen kartu u sebe v buse,ale vzdy i vozidlo.Jak tam zasune ten svuj cip,obejde ti auto kukne tam kde ma asi vi co hleda.Po par minutach jdes do dodavky pro verditkt.Rika mi,mas to v poradku cechu.Se smeju a rikam ja vim,vsak to je nove auto (fh500e6)to na magnet nejezdi.On se na me podiva a rika-to mas pravdu na magnet to nejede,ale jsou jine ruzne figle,ruzne vypinace,na dalkac,na vyslapavani pedalame,ale to ja jsem vedel ze ty to tam nemas uz jak jsem obesel tve auto.Rikam mu,ja vim,na Radomsku na Portu to kupis.A on,to je ale tam to ma drahe,musis zajet do Kalisz,to je jeden clovek a ma to levnejsi...Kukam na neho a rikam mu,ja to nemam zapotrebi,praci stejne nezbohatnes tak bych se na to vysral.On rika dobre delas,ja to stejne poznas,ze to tam mas,podle nul na vytisku...(timto chcu upozornit jen pripadne zajemce o to).Evidentne to nebyl zadny hnup ale vedel o cem mluvi,rekl bych ze spise fachman.Mam rad fachmany v jakemkoliv oboru.Vcerejsi kontrola byla podstatne kratsi,jen se zepta vzdy na uvod kdy byla naposled kontrola,ja mu rikam v pondeli,on rika ok,dej mi jen potvrzeni o ni,dnesni vytysk a ukaz mi ridicak zda ti ho treba nevzali vcera za chlast.jak mi to vse vratil rikam mu,ja jsem vedel ze me zastavis,jel jsem v cele kolony za mnou tri PL trucky a oni rikaly(posloucham e nekdy na CB28),Ten prvni polak rika druhemu,u rondlu je ITD kontrola,ale v klidu ,prvni jede cech(ja)toho vezmou urcite a my mame klid.A taky tak bylo.Rikam mu to,tomu inspektorovy,on se podiva a pripusti sve CB(taky na 28kanal,poslouchaji kdo si co rika)Ale omluva se a rika,vis,my sme posslledni kontrola pred carou tak musime brat cizince.A mel pravdu,vedle jen slovak a rumun.tady stoprocentne plati kolik reci umis tolikrat si clovekem,dozvis se tolik veci...
Neřeším...
sob úno 25, 2017 11:43 am

strap
Příspěvky: 77
Registrován: čtv srp 01, 2013 8:38 pm
Bydliště: valachy

Re: Kontroly ITD a straz granicna

Příspěvek

Jozin.. Tu v tom ti dam za pravdu uz nejaky rok jezdim na sever takze tech zhruba 600km tranzitu do svinoste +- 2 -3 kontroly nekdy zadna ale nikdy sem nemel problem pokud zastavis s usmevem pokecas s nima co noveho vymysleli a proc me porad kontroluji vzdy jim dam predesly protokol vetsinou s kontroly hned na chaloupkach nebo jak se to tam tad menuje a nemam s nima zaden prodlem. Tak pred 6 lety sem mel starou scanii nalestenou hliniky byla jak nova ale euro3 stoplime u cukrovaru normalni bezna kontrola a kdyz sem mu daval kolecka tak se strsne divil ze to neni mozne ze mam nove auto na kartu tak tachnicak studovali chodili kolem tak to bylo asi 3x co mi tam lapli a pak uz vedeli ze jezdim jak bus mavli a uz byl klid. Tak ze tak jak kde koliv jinde s policajte jen za dobre pokud nezacne zmyslet picoviny do kapse tak to su schopen to odstavit a avolat ambasadu kazdy ridic by mel vedet na co v ktere zemi maji policajti pravo hlavne polsko slovensko a jim podobne,nemec a jim podobni natabe malokdy budou skoset kraviny i kdyz uz se to mnohym stalo a zaplatili
sob úno 25, 2017 10:06 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontroly ITD a straz granicna

Příspěvek

Se mnu nemusis souhlasit vubec v nicem.Je to forum a kazdy si pise sve nazory a postehy,nic vic.kdo ma jiny je jeho vec-k ITD-neznam v eu profesionalneji zkontrolovanou kontrolu nez v PL.Uz jen tim ze ten clovek stoji u dveri,jak otevre predstavi se ti jmenem!!!ukaze sluzebni prukaz,povystoupi na schodek vyse(nikdy nesedne az do vnitr)a pred nim teprve vytahujes svou kartu.On si tam sam zasouva svu do dvojky,a dava ten svuj cip.pro priklad z CZ-chlap v uniforme mi otevre dvere,Lovosice,misto pozdravu jen odsekne-doneste mi svou kartu do dodavky a jak mate vytisky vemte je sebou hned,a jebne dverma :shock: .Polak ti hned vzdy obejde auto,plech za kabinou,zda ho tam mas(magnetari jezdi bud bez nebo na jednou sroubu drzi)dal nahledne na cidlo,kazde auto ho ma jinnde,zdy je origo a pokracuje dal.Mame se nejen my neco ucit od nich.Dalsi skvela vec je ze jak mas problem a mas platit,berou platebni karty(ne SHELLci UTA)akze jak tam mas patricni obnos,pokracujes dal.Jak nemas,psles ho do riti,delas machra,odvedete te na placene parkoviste par km, za cca 100zl na den.
Neřeším...
ned úno 26, 2017 11:01 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kontroly ITD a straz granicna

Příspěvek

Aby jsi se z těch pšonků nepodělal,jsou to nejhorší policajti v Evropě-je to polák školený frantíkem :wall: Se mnou Češi vždycky jednali solidně,neříkám,že se představují jménem,ale vžtdycky mě pozdraví jako první.
...rád se svezu s čímkoliv...
stř kvě 24, 2017 9:05 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontroly ITD a straz granicna

Příspěvek

Vec nazoru.Ze jsou skoleni frantikem je jen fama,me ve Francii vzdy jen stahoval kartu,do auta vubec nelezl ani pod nej.Navic mi rekl at mu kartu donesu do dodavky,od kud jsem ji vytahl se ani nedival.Polak ti vzdy stoji na schodech,do auta nikdy nevleze,pred nim vytahnes svou kartu,do dvojky da svoji a ktomu ten cip.Pokud nemas vytisk(omluvenku...)kazdy den,jak nekteri,neni problem ani u polaka.Akceptuje vytisk,radne vypsany,oduvodneny,datum podpis,ktery si pak ofoti,a zalozi.Pokud jsi vemeno,napises tam jen STAU,neumis polsky ani nemecky,je to spatne.
Neřeším...
čtv kvě 25, 2017 7:18 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Kontroly ITD a straz granicna

Příspěvek

Kolega z Ostravy-takovej polonemec,,začínal ještě z Liazkou do Sovětského svazu-je to Pan Sofer,před rokem ho drapla právě zmíněná organizace-mel teda prejeto asi 16 min,ale 200e za to je celkem dost,za měsíc měl 3 výtisky,jeden překročeny výkon o 2 min.,jednou jízda denní 9.07hod.v době.kdy už neměl desítky a pak právě těch 4.46hod,přičemž to byl nejstarší prohresek nebo aspoň myslím,že tak nějak to bylo,další kolega,ten je teda takovej odrzlej-3 výtisky během 14.dnu,ale vše bylo tak nějak v norme-taky asi 4.40 odjeto atd.dostal cca 150eJa zkušenost nemám,Pl.uz nejezdím.Pravda je,že oba říkali,že byly moc slušní,až si mysleli,že je pustí bez pokuty.Ale abych Pl jen nehanil,mají tam dobře kvalitní a levné potraviny,to je bez debat.
...rád se svezu s čímkoliv...
pát kvě 26, 2017 7:25 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontroly ITD a straz granicna

Příspěvek

3 vytisky je asi dost...
Neřeším...
pát kvě 26, 2017 10:42 pm

Odpovědět

Zpět na „Polsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host