Mýtné v Polsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Nevrati ti to nahodou na ucet?Napriklad Rakusaci to tak delaji,zbytek nevyplaci hotove,pouze prevodem.
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
ned srp 02, 2015 11:34 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Ano,rakušáci není problém a asi i jinde ve vyspělejších zemích kde je podobný dálniční systém,ale tady mi bylo rovnou v Chalupkách na Orlenu řečeno že pokud chci vrátit zbývající kredit mám jet zpátky z PL přes Český Těšín a tam mi bude na účet ze kterého jsem Via Toll pořizoval přebytek peněz vrácen,nevím a ani jsem se neptal proč to u nich nejde když 120ZL za pořízení krabičky mi jsou schopni vrátit.Nicméně jsem nevracel nic a krabičku i se zbytkem kreditu jsem si nechal,člověk nikdy neví kdy se bude hodit :D
ned srp 02, 2015 11:54 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Když se ti pro ty zlotůvky nechce jet, tak si je můžeš nechat poslat na účet. Ani jsem jim ho nemusel říkat a vrátili ho na kartu ze které to bylo placené.
čtv srp 06, 2015 12:12 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

A to jsi vyplňoval nějaký formulář nebo jak?

Já jsem mu to říkal na tom Orlenu že to chci poslat na kartu ze které jsem platil krabičku a její nabití,a on že u nich nejde vrátit neprojetý zlotůvky na kartu natož v hotovosti.

Tak mám tam nějakých 50zl prednabito a 120zl za krabičku,není to částka pro kterou bych brečel ale jde mi spíš o princip :wink:
čtv srp 06, 2015 10:21 pm

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Příspěvek

Už si to nepamatuju přesně, protože je to dlouho. Určitě jsem nic nevypisoval a mám pocit, že mi to ten maník sám nabídnul. Bylo to na přechodě v Görlitzu.
čtv srp 06, 2015 10:39 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Používáte někdo nově smartphone s aplikací na platbu mýtav PL? Funguje to? Nezavřou mě? ;-)
stř srp 18, 2021 2:42 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

kup krabici a máš klid....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř srp 18, 2021 3:43 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

A kterou z 25 distribučních soukromých firem OBU/ZSL jednotek bys doporučil nebo jakou krabici myslíš? Obávám se, že to nebude úplně zadarmo, když tyhle privátní firmy nabízí rovnou GPS lokaci, správu vozového parku atd...
Podotýkám, že mluvím o novém e-toll, ne o starém viatoll, co končí za měsíc... No nebudu napínat, nebyl čas to v novém autě (ještě bez VIA toll boxu) řešit, takže appka e-TOLL PL. Zdá se, že to funguje, peníze se odečítají...

chose rabano: jak to má "skoropolák" v novém FH? Jo, vlastně říkal, že asi DKV / UTA box nebo něco takového, že?


Obrázek
pát srp 20, 2021 1:57 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

achá ...tak to vubec nevim ...myslel sem že maj nějakou pikslu furt :lol: takže si to vzal apkou ??? a dobrý ? nebo jak to funguje , já tam nebyl už x let
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát srp 20, 2021 8:12 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Já mám polskou krabicu poloviční než stará ,ale ta stejně končí za měsíc a bude satelit
pát srp 20, 2021 9:10 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Jo, připadá mi to šikovný...
- zřídíš účet přes net u etoll.gov.pl, nasypeš tam auta, se kterými jezdíš,
- appka ti vygeneruje unikátní kód (na fotce "identifikátor") a spojí se s účtem,
- pak už si vybereš jen se kterým autem jedeš, zda je to placená jízda, navolíš, zda se jedná o přepravu SENT a valíš.
Jen je potřeba si ohlídat baterku/funkci GPS/data a stav financí na účtě... Faktury by měly přijít na mail... A budu se muset časem ještě zastavit na ověření OP na některém kontaktním místě...
Ideální pro malýho živnostníka, co střídá několik aut a třeba i těžkej karavan a zároveň jezdí do PL málo... Ve větších firmách to asi používat nebudou, tady je tlak na automatizaci a hlídat v tomhle šoféry je vopruz.
Se nedivím jožovi, že rube do Němec přes PL... Hezky to tam "houpe" a mýto pro kamion za hubičku (0,27 zl/km)... To pak nemusíš jezdit ani na LNG :D
ned srp 22, 2021 12:21 pm

jose rabano
Příspěvky: 7496
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Do jakych Nemec?rubu svedsko.RATAN.pres polaky jedine.lepsi lode lepsi zradlo.jinak od Franfurkt nahoru vse uber polen do nemecka,po cz ani metr.pak mi tam sviti take spotreby jako 21:-)jak jediny kopec sv.anny v polsku se da jeste objet po rovine:-)polak mi tvrdil na lodi ze nova krabice pujde i v madarsku tak uvidime
ned srp 22, 2021 4:15 pm

dnly
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 16, 2021 10:32 pm

Re: MÝTO POLSKO

Příspěvek

Ahoj,
máme krabičku z ViaTollu ještě asi na dvou autech… jak funguje vracení krabicek? Dostaneme zpět aspoň těch 120zl? Popr. Kde to vrátit… nemám po cestě jinou benzínku než Circle K u Náchoda a pak někde Orlen před A4 u Opolí😂
• Truck: DAF XF105.410 FAR 26t SÓLO • ADR • CZ->PL •
pon říj 04, 2021 12:44 am

Odpovědět

Zpět na „Polsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti