Mýtné v Holandsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Mel jsem tu cest absolvovovat nakladku v Holandsku,nasincama opevovanou zemi.Opet me utvrdily v tom ze to je banda zakomplexovanych curaku,kteri delaji vse pro to aby tam nikdo z vychodu,jakoze i CZ nejezdil.Zacnu po poradku,neresim teplotu 39 ve stinu a ty jdes na branu v monerkach,veste,helme bralech spuntech v usich se nahlasit.Manekyn za pultem rika ok,jeste ridicak.Jdu zpet.Pas a TP mel v rukach.Rika,gut,bez k pocitaci a udelej,testRikam mu jaky test?On at nemamram a jdu.22 otazek,v kolik se hlasi kazdy tyden kontrolni signal,kolik maji tonu vystraznach,pri jakem sgnalu kontronnim mas nechat praci a jit,a telefonni cislo kde mas volat v pripade unfalu.Vse jsem vicemene pochopil,jen zaverercny test byl v nemcine.To jsem neuspel a propadl.Me nemcina na parkovisti s helmutama na to nestacila.Tak jsem podekoval,a sel do auta a vola sef.V klidu,odepni naves,dojede NL trucker a naloozi to.Rikam ok.Dojel,stary srot Daf chlap bez zubu,rika ze vse vi,vzal muj naves o djel.Za 4h se vratil ze je vse alles gut,dal mi dva CMR.dve vykladky v CZ a ze jede domu.Otevru vrata,cumim na to 23tun nalozench do trech poli.Rikam mu to je asi uplne na picu ne?Ne to je super.Zacvaknu naves a rikam pojd se podivat ,13T900kg na hnaci je gut??Jo to je ok...
Neřeším...
čtv čer 22, 2017 10:35 pm

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Kolega vše udělal, i testy. Pak se nakládajícímu něco nelíbilo (řekl mu to holandsky), ale nedokázal pochopit co, tak ho vyhodil z nakládky (to už začal anglicky nebo německy). Že si má teda počkat na Holanďáka. Šéf zavelel, že buď naložit nebo jede pryč. Nějak se neměli k nakládce, tak čau. Kdyby to takhle udělal každej, tak by bylo po problémech a za rok by se ještě možná klanili. Bohužel každej přistoupí na tuhle hru a dělaj z nás blbce. Ta chemička je už docela profláklá a hodně dopravců jim tam nejezdí z principu. Já díky bohu tam ještě nenakládal a modlim se, aby to tak zůstalo.
pát čer 23, 2017 6:33 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Vetsi davku ignorace jsem nikdy nezazil,nikde,ani v namyslene Moskve,to je co rict.Zapomel jsem dodat z kurty byly popadne u v Zatcu na prvni vykladce,takto genialne to zakurtoval jakoby do kriza.At si nakladaji a vozi samy ja uz tam taky urcite nikdy nepojedu.
Neřeším...
pát čer 23, 2017 2:53 pm

slobo
Příspěvky: 697
Registrován: stř srp 19, 2009 2:09 pm
Bydliště: ICTY local in The Haague

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

jJ :hands:

"At si nakladaji (napouštějí) a vozi samy"






ilustr.: :dance:

Obrázek
\9/ rodište West Zahori -pevná hráz socializmu
pát čer 23, 2017 6:20 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Nepatri to sice tady ale neva.V patek jsem dovezl trubky k Mastricht,z arcelor Karvina do arcelor tam.Termin vykladky byl patek v 8h rano.O pul osme jsem dojel,zaparkoval,udelal si kafe a v 8 se sel nameldovat do buira.V plne polni uz,at se nevracim zpet jak trotl.Pozdravim,dam mu papiry do prekazky a nagelovany buk mi rika,co to je?Jednoduchy cmr od pohledu,odesilatel prijemce arcelor,stahlrorhe,i prumerny hnup jak ja to pochopi.Vyhodil je zpet a jen zarval KODEEE!!!Kukam na nej a rikam,zadny kod na vykladku nemam,jen kod nakladky a termnin dnes v 8.Koukam na me co jsem si to dovolil vubec a rika z novu kode.Jdu do auta v klidu,zavolam knam a rikam,sezen mi nejaky kod na vykladku jinak me neslozi.Dispo ze ok.Pip sms,hausnumero nejake,jdu zpet,falsh.Jdu zpet natahnu se,az neco dojde.Telfon,bez zpet a rejni mu ze to je preprava Mitall-Mitall.bez kodu.To uz ten chuj uplne zrudnul a rika mi-ok bez kodu,ja nemam lidi dnes,prijdi dienstag acht uhr(v utery v 8). :wall: V pondeli ze nema cas,dnes uz bubec.o uz jsem mu zatukal na celo a sel do kajuty.Prevlekl se do kratas,kuknul kde zaparkuji na tri dny zavolal na firmu a odjel.Ma dispo mluvi plynule nemecky a rika mi co to je trotla tam?ikam netusim neresim.Odjel 5km na parking ukoncil tacho,kuknu kde je Aldina a jdu.Telfon,okamzite jed zpet slozi te,rekla sem jim ze budou platit sankce za nenalozeny papir smer cz,zpetka.Dojdu zpet a ten hnup v monterkach,na hale,at jdu vazat baliky.Kuknu na nej a reknu mu,KOOOdee.A sel jsem do kabiny.Vazalsi to sam samozrejme parkrat mrdnul do strechy ale slozi....Na me to NL pusobi cim dal horsim dojmem,baanda namyslenych zakomplexovanych blbcu.
Neřeším...
ned črc 30, 2017 11:14 am

EL
Příspěvky: 869
Registrován: stř čer 21, 2006 9:36 am
Bydliště: Vysočina

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Mazec-jo ridic,ten tvrdej chleba ma...
...rád se svezu s čímkoliv...
ned črc 30, 2017 9:51 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Tam bude i dost problém jazyková bariéra. Němčina není světový jazyk a jestli na Holanďana mluvíš lámaně jazykem vedlejšího státu, tak už od začátku asi není moc nadšený. Na mě kdyby někdo zkoušel lámaně třeba polsky, nebo třeba rusky, tak se na něho budu taky dívat jinak, než kdyby na mě mluvil plynně anglicky. Tím neříkám, že zrovna v tvojem případě ten člověk nebyl hňup, ale s němčinou mimo D a A už v dnešní době, kdy dobrá angličtina patří ke slušnému vychování, moc parády neuděláš.
ned črc 30, 2017 10:07 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Ja bych nerekl ze byl nejaky problem s komunikaci.Nemecky rozumim temer vse co mi povi,kolem nakladky myslim,ne basne samozrejme,a jak ne,volam dispecerce,ta to ma fakt za sto bodu.Chcu jen poukazat na jejich aroganci,povysene chovani,to je vse.Pokud nekdo kdo NL obdivuje,ze jezdi nejakou stabilku tam a zpet,a chvali je do nebes,ja to urcite nejsem.To je cele,nic vic.
Neřeším...
ned črc 30, 2017 10:12 pm

Pavell
Příspěvky: 1157
Registrován: stř zář 19, 2007 5:30 pm

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Já jenom z vlastní zkušenosti můžu říct, že co jsem opravdu hodně zapracoval na svojí angličtině (rok jsem dělal obchoďáka v zahraničním obchodu, tak jsem musel), tak mi teď co zas jezdím tady toto arogantní chování na nakládkách v podstatě vymizelo. Dřív to bylo mnohem horší a taky mi připadalo, že mě všichni berou jak blba z východu. Umět německy je super, ale třeba ve Francii bych s tím asi moc nezačínal :)
ned črc 30, 2017 10:41 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

pavell-ten pan mluvil stejnou nemcinou jako ja.Navic tam nebylo vubec nad cim dumat si myslim,i nejvetsi trotl musi poznat o co se jedna,trubky vse stejny rozmer 25t,arcelor -arcelor...Jinak s tebou souhlasim,cim vice reci umis tim lip.Nebylo to o komunikaci ale o pristupu jeho.Ja mu nic neudelal krom toho ze jsem si dovolil dovest jeho zbozi.to uz je ale jedno ted.Predstava ze ted najizdim do haly me prijde komicka((jsem doma uz davno)
Neřeším...
pon črc 31, 2017 8:29 am

jirka.v
Příspěvky: 111
Registrován: stř srp 31, 2016 11:11 am
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Myslim ze Holandak vedel moc dobre o co jde. Ikdybych byl hluchonemej, tak vi. Staci ukazat papiry, na listecku datum a cas vykladky a on si to tam jenom odskrtne. Ve finale nemusim vubec nic rikat. To ze delaj problemy, tak jenom proto ze jeho vsichni buzerujou tak si to chce taky jednou za den vymenit. Doma dostava pojeb obden, sef ho jebe 3x denne, tak Čehún to schyta. Priste nejakej polak nebo slovak. Kdyz prijede Holandak "jestli vubec nekdy", tak tam bude nastoupenej. To samy jako kdyz prijede do CZ firmy ukrajinec, tak ho napul huby odbydou.... a ze ma cekat 4 dny??? Tak se holt vrati do Odesy o tyden dele....
ja bych si spis chtel predstavit jak on potrebuje neco od tebe v CZ (napr bouracka, okradeni v obchode, nejaka pomoc,...) to by se pekne klanel az k zemi
pon črc 31, 2017 12:00 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

naštěstí mám v týhle prasečí Fa, od r. 2006 doživotní zákaz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :D no stejně už tyhle sračky nejezdim ... ale pobavili mistři světa ..... :wall: :wall: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon črc 31, 2017 11:10 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Jirka-mam na to stejny nazor.Ty trubky mohla dovest cvicena opice,couvat nebylo treba nikam.Jen chtit.Ale jak rikas,zakomplexovany cu,rak.A potkavam vam jich cim dal vice,na tehto postech,jmenovite NL a B.Na nemce treba kazdy nadava ale me to tam vicemene funguje,tak nevim kde je ten problem.
Neřeším...
úte srp 01, 2017 9:58 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Loni už testy v češtine, ale jen nakládka ne ADR. Pokud nakládáte ADR, tak němčina, holandština, angličtina a myslím francouzština.
čtv čer 25, 2020 9:17 pm

Prouza88
Příspěvky: 6725
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Chemicka v Hoek.NL

Příspěvek

Didi kdes to vykopal to vlákno :D To sem nečet, ale pěkně mě jožin pobavil :D No docela normál jak z nás dělaj blbce, jeden z důvodů proč už nechci unii... Na druhou stranu, v NL se mi nikdy nestalo, že bych měl problém se domluvit(95% umí jak německy, tak anglicky), vlastně lepší jak v D nebo AT, kde se hned xichtěj jak nemáš Hochdeutsch nebo lokaldialekt :wall:

Já sem se z blbcama moc nepotkal, ale jedna firma(Procter & Gamble, Gattatico) v Itálii mě teda sundala až na samý dno, bo co si vrátnej a sekuriťák dovolili mi říct, a to jednání.. :roll: Taky sem tam byl podruhý tehdá a naposled, a že sme to měli jako stabilku.. Nehorázní kreténi někde, a škoda že nebyla šance jim to vrátit :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv čer 25, 2020 10:15 pm

Odpovědět

Zpět na „Holandsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host