Mýtné ve Švédsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Gallič
Příspěvky: 154
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

Dencoy...určitě je pravda, co píšeš...........ale na situaci, která tam panuje, mají podíl hlavně rodilí Švédi, bohužel jim z Vikingů mnoho nezbylo a přehlížení problémů s imigrací nebo integrací imigrantů je národní sport...........osobní zkušenost je taková, že ty nebo Polák jsme v jejich očích daleko níž než čmoudi nebo negři, co je pravda, Rumuni jsou ještě níž..........
ned led 22, 2017 10:51 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 9900
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Dencoy..... :thumbud: no coment
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy http://www.funradio.fr/playfun,
ned led 22, 2017 11:05 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Souhlas, nic proti tomu neudělali, teď už je na vše pozdě, mno bude jim tam myslím ještě celkem horko, myslím těm rozeným Švédům až se ty kobylky začnou domáhat jakoby svých práv.

Zažil jsem ještě minulý rok každodenní transporty čmoudů na lodi abych si udělal o nich dostatečný obrázek, nevím co od nich všichni očekávají, max. tak otroky na základní práce které už tam nechce nikdo z mladých Švédů dělat, je to prostě jenom byznys za který se jim ta tmavá zvěř po zásluze odmění. Bůh s nimi (Švédy)

Jedna z posledních cest do Švédska byla s vykládkou na předměstí Stockholmu poblíž nějakého ghetta, pánové nepřeju vám ten pocit, všichni černý, i ve firmě, a běloch je pro ně póvl, na vykl. jsem přijel pozdě, asi o hodinu, parkovat se u firmy nechalo, ale nikdy v životě bych tam nespal, myslím že rána bych se nedožil, a to beze srandy! Ještě že jsem měl pět Plzní, dal jsem je skladníkovi, složil a rychle pryč.

Jinak souhlas s Jozinem, cajti jsou tak jenom aby hlídali 80km/h, pásy, AETR. Zažil jsem pár případů když kolegy rozpárali a vybrali půl návěsu lyží, motorových pil... a nikdo neměl zájem ani dojet, prý parkovat na security parking, kde se mezi námi taky řezalo, viz. parking u Jonkopingu apod.

Konec OT :wink:
Naposledy upravil(a) Dencoy dne ned led 22, 2017 11:20 pm, celkem upraveno 2 x.
ned led 22, 2017 11:07 pm

Gallič
Příspěvky: 154
Registrován: sob bře 16, 2013 7:02 am
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek

My máme v Helsingborgu pobočku firmy, v létě u moře to vypadá tak, že Švédi jsou docela malinký a čmoudi tam pálí ohně a grilují a je to celkově jejich, brzo tam budou asi i podřezávat ovce.......jinak pozdě není nikdy, no ne ??? Že se Švédům nechce dělat, je veřejně známé,ale tyhle barevný tam kvůli práci určitě nepřijeli....... když cokoliv na autě řeším, raději Německo ....jinak kašlat na ně, takže Bůh s náma.......
ned led 22, 2017 11:17 pm

wckr
Příspěvky: 484
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Muže mi někdo říct kde parkující Švédi ty soupravy? Jel jsem do Karlskogy a jsem teď u Sundsvall a parkoviště aby člověk pohledal. Jako hezky ze mají cedule ze na sjezdu je benzínka, jídlo apod. Ale pro kamion tam místo kolikrát není. Tak někdo Švédska znalejší kdyby poradil :)
Naposledy upravil(a) wckr dne sob črc 04, 2020 9:22 am, celkem upraveno 1 x.
čtv srp 29, 2019 7:55 am

jose rabano
Příspěvky: 3895
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Bud na firme,nebo u nakladek.treba ty stepky,sklopky,tam je vzdy parking.a pak musis sjet z dalnice na okresku,tam mas parkovist plno,dlouhych.pumpy jako takove nejsou velke,u dalnice myslim.
pát srp 30, 2019 6:53 pm

wckr
Příspěvky: 484
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Jasné, jako zaparkoval sem vždy v pohodě. Ale na 2x 4,5 to není. Na pohodu na dvě pauzy. Ale někdo se s tím nesere a nechá to na těch uchach u cesty jak mají asi na otáčení pluhu v zime, tak ráno jedu a Polák na návěsů boticlu :D
pát srp 30, 2019 10:08 pm

jose rabano
Příspěvky: 3895
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Jakoze botu?Tak to je debil.Uz jen proto ze vjedes do zakazu a tocis se temer naopak,do protivky.Na okreskach najdes plno parkovist,na tech s info tabuli je zakaz stani,u mest,banda to taky neresi a pak jen plati..
sob srp 31, 2019 4:15 pm

jose rabano
Příspěvky: 3895
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Takze kovani svedi.co mate trenky s krizem zluto modrym a pres celou kabinu na Fh ten prapor(prouza,atp)tip na fest bezpecny parking,zadny les s Toitoi,od pristavu smer Geteborg?idealne placeny.oploceny.
čtv črc 02, 2020 10:17 pm

sof
Příspěvky: 2652
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Kde je v Karskoge parkovisko pre kamióny neviem. Ja som tam chodil do jednej fabriky a parkoval som tam. Pokiaľ sa dobre pamätám, tak na ceste E18 pri Karlskoge nič na parkovanie nieje. Ale na tej ceste E18 nieje problém s parkovaním, len to treba trochu poznať.


Ja som často parkovával tu. Ale to sú len také maličké parkoviská pri ceste, často len pre jedno auto. Mne také parkoviská nevadia. V noci sa tam spí dobre, lebo tam v noci jazdí len málo áut.
Obrázek Obrázek Obrázek


V tých končinách na ceste E18 poznám len dve väčšie parkoviská. Truckstop Berglunda v Örebro (asi bude platený) a jedno väčšie neplatené je pumpa Arboga. Mne firma parking neplatí, preto platené parkoviská vo Švédsku nehľadám. Na Berglunde robievam iba 45 min pauzu, asi je to platené (neviem), zvyčajná cena býva 10-15 eur. Arboga je neplatená, tam som stával často, ale keď tam prídeš večer, už to bude plné. Je tam dobrý obchod Dollar store. Večer, keď som vedel že parking bude už plný som na Arboge stával na opačnej strane cesty, je tam maličké parkovisko len pre jedno auto. V noci je tam ticho, nikdo tam nejazdí, svieti tam lampa. Na takých parkujem často. Neďaleko odtiaľ smerom na Štokholm sú aj parkoviská zo záchodmi.

Obrázek

Pumpa v Arboga- večer tam býva plno, na opačnej strane cesty je malý parking len pre jedno auto.
Obrázek Obrázek

truckstpop berglunda örebro
Obrázek Obrázek

Na tých otáčacích miestach pre cestárov som nikdy neparkoval. Asi na nich nieje dovolené parkovať, ale často tam vidím stáť šoférov. Na niektorých býva aj značka zákaz vjazdu.
Obrázek


Neviem aký Sundwall wckr myslel, ak je to Sundsvall hore nad Štokholmom na E4, tak tam je parkovísk dosť. A aj na E14. Parkoviská sú pod Sundswall a aj nad ním.

Vo Švédsku si treba dať pozor na pumpy. Ja doteraz nechápem ako to je značené, ale ak idete napríklad po diaľnici a je tam značka pumpa, tak veľmi často to je len malá pumpa pre osobné autá bez parkoviska pre kamióny. A tie pumpy často nebývajú hneď vedľa cesty. Ale, tak ako sa stane, že odbočíte na pumpu a tá je len malá, tak isto sa stane že odbočíte na nenápadnú pumpu a tam je veľké parkovisko pre veľké severské súpravy. Často je to lotéria. Švédsko treba poznať.

Vo Švédsku je veľký problém s parkovaním pri Malmö. Aj cesta z Malmö cez Gotteborg do Nórska je večer veľký problém. Okolo Štokholmu a veľkých Švédskych miest môže byť problém. (Ale, v niektorých švédskych mestách sú aj neplatené parkoviská pre kamióny a to aj s čistou toaletou a sprchou pre šoférov- zadarmo, býva to väčšinou pri prístavoch.) Cesta E6 z Malmö na Helsingborg a potom cesta E4 na Štokholm je problém.

Červeným sú označené problémové miesta na parkovanie. Tam sa neoplatí ťahať až do večera, treba parkovať skôr.
ObrázekAle zvyšok Švédska nieje žiadny problém s parkovaním. Môžte to odstaviť kdekoľvek pri ceste.
Tých maličkých parkovísk pre jeden, dva kamióny je veľa. Ja som stával väčšinou len tam. Tam kde som to poznal som si vyberal parkoviská z jazerom a chodil som na na ryby. Snažiť sa vo Švédsku prísť večer čo najbližšie niekde k veľkému mestu, kde bude ráno nakládka- vykládka nieje dobrý nápad. Tam môže byť problém s parkovaním. Na frekventovanej trase, napríklad z Malmo na Gotteborg sa v noci, ak nemôžte nájsť nikde parkovisko sa oplatí odbočiť z hlavnej trasy na vedľajšiu cestu (ale len cestu 1. triedy !! ) Tam sa skoro vždy dá nájsť maličký voľný parking vedľa cesty. Ale najlepšie je si to vopred pozrieť na google street mape. Prejdete pár km navyše, ale je to lepšie než hľadať parking tam, kde je všetko plné. Z Malmo cez Gotteborg do Nórska je to rovnaké, ako keby ste chceli parkovať v noci na českej D1. V mestách sa dá dosť často v noci zaparkovať v priemyselných zónach. Ale len na noc. Ale napríklad v meste ako je Malmo je už všetko zakázané.


Skoro všetky pumpy s parkoviskom pre kamióny už bývajú platené. A aj tam, kde to ešte donedávna bolo zadarmo sa už platí. Len hore nad Štokholmom na menej frekventovaných cestách sú ešte pumpy s veľkými parkoviskami zadarmo.
pát črc 03, 2020 2:22 pm

jose rabano
Příspěvky: 3895
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

A co Himle?jake recenze?3 ze 3 polaku doporucuje.neresim nejaky voucher na zradlo,jde mi klid.nam proplaci vsechny parkoviste vsude i v cz.tak z cisterny co ty tahas ti asi nikdo nic nevytoci,pod plachtou treba tv neni gut napad.na tech tocnach pro silnicare je prece zakaz vjezdu..trucker to necte,tachograf se rozblikal tecka.
pát črc 03, 2020 9:02 pm

sof
Příspěvky: 2652
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Himle je veľmi dobré parkovisko. Veľké.. vraj sa tam dá dobre najesť. Ja som tam nejedol, ale moji kolegovia tak vravia.


Obrázek
pát črc 03, 2020 11:06 pm

jose rabano
Příspěvky: 3895
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Ja ti rozumim.jen me vubec nejde o jidlo.to je jedno.
pát črc 03, 2020 11:44 pm

wckr
Příspěvky: 484
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

sof: ani jsem si nevsiml ze jsem to napsal špatně. Vidět že to nikdo moc nečte :D
sob črc 04, 2020 9:24 am

sof
Příspěvky: 2652
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jak to tam vypadá....zákony, nalodění ?

Příspěvek

Jozin, na na Himle som staval len cez den a robim tam 45min pauzy. To parkovisko v noci nepoznam, nikdy som tam nerobil dlhsiu ako hodinovu pauzu. Je to jedno z najvacsich a asi aj jedno z najlepsich parkovisk na trase Malmo-Gotteborg-Oslo. Je velke jak do poctu kamionov, ktore sa tam zmestia a je aj robene pre dlhe severske supravy. Parkuju tam hlavne Svedi. Neviem ci je v noci osvetlene, predpokladam ze ano. Je ciste a ak vedla teba nebude stat frigo, tak tam bude v noci ticho. Podla mna je to bezpecne, dost dobre parkovisko, jedno z najlepsich ake tam najdes, viac neviem.

Ja uz skoro tristvrte roka Svedsko-Norsko nejazdim. V ramci firmi som presiel na inu robotu a jazdim na dvojosich tahacoch. Tie dvojosaky Svedsko a Norsko uz nejazdia. Ak ide naklad dalej do Svedska alebo do Norska, tak sa naves prepina, alebo sa cisterna-kontajner preklada na iny podvozok a berie to trojosi tahac, casto ako 25m supravu s dvoma navesmi. A s trojosimi tahacmi a 25m supravami uz nejazdim. Do Svedska obcas idem, ale len na firmu a ta je na juhu , nedaleko Malmo. Dalej sa uz nedostanem.

Teraz jazdim prevazne len Nemecko, Holandsko a Dansko.
sob črc 04, 2020 10:24 am

Odpovědět

Zpět na „Švédsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host