Mýtné ve Švédsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Zdendo pokud jde o lodi Skane a Mecklenburg-Vorpommern (Scandlines), tam je to v pohodě - kdo je jóó nízkej, může se nechat nadirigovat na tu zmíněnou dolní palubu, kde jsou vlakové koleje - to jedeš úplně po rovině. Jiné lodi neznám.
Obrázek Obrázek
Ale i když jedeš nahoru, venkovní nájezdová rampa je velmi pohodlná a taky ta vnitřní je bez problémů, protože je dostatečně dlouhá. Jezdí tam i s přepravníky na auta a ty jsou mnohdy hodně nízko nad zemí :)
sob kvě 01, 2010 3:30 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Díky za vyřerpávající info. :wink:
Obrázek
ned kvě 02, 2010 10:05 am

Alešák
Příspěvky: 2402
Registrován: stř lis 12, 2008 8:03 pm
Bydliště: Milovice

Příspěvek

Irys i já to vytahnu na horu a to to mám opravdu nízké... Ale většinou jim řikám že chci dolu...
pon kvě 03, 2010 10:39 am

Uživatelský avatar
Banicek
Příspěvky: 195
Registrován: čtv říj 09, 2008 6:14 pm
Bydliště: Dobřany

Příspěvek

To mě s tím mým miniautíškem pořád rvou mezi vagóny. :twisted: :twisted: A skoro vždy mezi posledníma :twisted: .Než se napapkám a koupnu tak abych zas vyrážel,páč výjezd jako vždy mezi prvníma. :lol: :lol: A v Sassnitzu pokaždý zoll kontrole. :lol:
------------------------------------------------
pon kvě 03, 2010 11:27 am

Uživatelský avatar
truckermichall
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 02, 2009 2:00 pm

Příspěvek

cus pristi tyden jedu do švédska jako vzdy s otcem je tam docela pekne.


----------------------------------------
Volvo FH 13l 480ps euro 5
čtv úno 03, 2011 10:48 pm

Uživatelský avatar
truckermichall
Příspěvky: 13
Registrován: pon úno 02, 2009 2:00 pm

Příspěvek

IRIS od TT line nevim jak se ty lode jmenuji. jinac Mecklenburg-Vorpommern je hrozne hladova lod kdyz si chces pridat tak musis uz za to platit tak to je naprd
čtv úno 03, 2011 10:53 pm

OLI- DAF
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 27, 2011 12:26 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště

Příspěvek

Mám takový dotaz chtěl bych jet s tátou do Švédska a firma kupuje lodní lístek pro kamion ale zřejmě jen pro jednoho řidiče dostanu se na loď i bez dalšího připlacení?Nebo jaká je kontrola na lodi?
ned úno 27, 2011 2:46 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Pokud nechceš platit za druhého šoféra je nutné aby firma která bukuje loď nahlásila dva řidiče.V případě jednoho nahlášeného řidiče se za druhého dává příplatek 25eur.(nebo 20,teď si nejsem jistý).

Při vjezdu na loď se odevzdává lístek kde je napsán počet osob,když bude psán jeden a obsluha uvidí dva bude problém.Co bude následovat netuším :D

Jinak ty informace o výši příplatku se týká společnosti Scanlines,ale u TT line to bude asi podobné.
úte bře 08, 2011 1:57 pm

Kabourek
Příspěvky: 30
Registrován: ned črc 03, 2011 7:31 pm
Bydliště: Valdek

Příspěvek

tak já přidám trošku i pro osobáky
ve švédsku 4x, vždy jsem jel cestu sassnitz-trelleborg, mám skore 4:4 na trajekty jménem těchto měst, více mi vyhovuje sassnitz. Pivo si vozim svoje, jezdím tam vždy něco dělat, nebo spíš chytračit, tak na týden, 2 basy mi stačej. Cena za trajekt vždy jiná, 141€,166€, švédský koruny taktéž, asi to je o ročním období. Hodně lidí řeší přespání na trajaktu spacákem, většina těch co jedou transitem nebo něčim malym, nebo soukromníci. Poprvý jsem byl z toho vyvalenej, ale měl jsem taky spacák, protože jsem dělat 50 km od civilizace a spali jsme v práci- proto i to pivo a trocha jídlo z domova. Spíš jsem si vlastně u grilu, piva a rybaření hráli na práci. Vždy mi tam za mnou vezl kluk něco na náklaďáku,cca 8-10t, já měl nářadí, jel na blint a vždy se dostal na trajekt bez porblémů, dělal to na zátah, v sassnitz přestávka, pak se nalodil a švédsko zase jel.
Jídlo na lodi dobrý, dá se. Sem mlsná huba.
Snad to někomu pomůže
Jinak i já měl problémy s výtahem, několikrát jsem stál na kolejích, někdy zase nahoře. Jak bylo místo. Noční trajekty volnější, samozřejmě kritické časy a datumy kolem prázdnin a pátky nahamtaný, lidi si šlapou po hlavě.
Já si osobně nebookuju lístek, jedu taky na blint a vždy když jsem si naplánoval tak jsem jel. stránky www.aferry.com tam jsou odjezdy i ceny.
pát črc 08, 2011 10:39 pm

matesák
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 466
Registrován: pon led 24, 2011 9:47 am

Příspěvek

Zdravím...jak je to tam s víkendovým zákazem jízd...díky
pon lis 07, 2011 1:35 pm

netopyr
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 15, 2008 6:03 pm
Bydliště: kousek od Jihlavy

Příspěvek

tak budu v pondělí nakládat do Švédska prý ne moc na sever,ale město zatím nevím, snad se neutopím :lol:
nevíte někdo jak je to s chlupatým závozníkem?
mám plout z Rostocku jak to trvá dlouho?
A čím je tvůj tatínek? Netopýr - on létá v noci.
úte lis 08, 2011 4:04 pm

mili

Příspěvek

s chlupatým nevím,ale do Treleborgu to trvávalo 6-7 hod.
úte lis 08, 2011 8:44 pm

netopyr
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 15, 2008 6:03 pm
Bydliště: kousek od Jihlavy

Příspěvek

děkuji, už jsem to našel v odkazu výše 5,30 -6 hodin, to by chlupáč vydržel i v autě
A čím je tvůj tatínek? Netopýr - on létá v noci.
stř lis 09, 2011 7:11 am

davadrak
Příspěvky: 1119
Registrován: čtv črc 15, 2010 7:51 pm
Bydliště: domov nebo letná

Příspěvek

Nejhorší bylo když si v pátek jel odpolední lodí domů Trelleborg - Rostock měl si bukaci ale stejně tě dali bokem a ty si jen čekal zda bude pro tebe místo pač brali samo skopčáky přednostně občas to tam vypadalo že tam bude bitka pač třeba rumuni a jiná verběž jela natrvrdo k lodi tak se zastavovali a občas se i vytahovali z aut :evil:
ned úno 05, 2012 3:41 pm

Uživatelský avatar
Dencoy
Příspěvky: 167
Registrován: sob dub 10, 2010 4:59 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Jezdím tam 9let a nikdy jsem tam podobné věci neviděl,jakože by se tam někdo vytahoval z aut apod.,to samé platí o warťáku apod.... :roll:
čtv dub 05, 2012 1:14 pm

Odpovědět

Zpět na „Švédsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti