Mýtné v Portugalsko, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Mýtné

Příspěvek

Ahoj, je tam mýtné jako ve španělsku nebo francii. Už rok jsem tam nejel, a před tím asi 4x s elektronikou do Lisabonu, tak si to moc nepamatuju, ale jsou tam placené jen dálnice jo a to značení těch silnic je taky trošku jiné než ve španělsku. Jinak se tam jezdí přes Salamanku ( E80) na přechod Villar Formoso jestli jedeš směrem na Lisabon. Benzínek a Truckstopů tímto směrem je hodně poskromnu.
sob lis 15, 2008 9:52 pm

aaja
Příspěvky: 37
Registrován: čtv kvě 29, 2008 7:02 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Pro ty, co nemají krabičku na elektronické mýtné a budou si kupovat tikety: tiket má jen 12 h platnost, v případě překročení doby platnosti se platí dvojnásobek maximální taxy na úseku (nebo alespoň tak jsem to pochopila). Tedy kolem 75 EUR.
Zjištěno špatnou zkušeností, když jsme s kolegou jedno odpoledne vjeli na dálnici, u benzínky jsme udělali dlouhou pauzu a v noci na další mýtné bráně po nás místo odhadem 12 EUR chtěli tuhle sumu.
pát pro 19, 2008 9:39 pm

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

JoJo uz jsem na to chtel upozornit.Na tom tiketu je to napsano v portugalstine.praktykuje se to,ze se pred a po pauze vyjede z dalnice a pak zase najede,aby byl tiket "cerstvej".Taky je tam ta zvlastnost,ze kdyz jededete do kopce min,myslim jak 50km/h,tak musite mit pustenyvystrazna svetla.A na rychlost tam neni zadna tolerance,kdyz 90,tak 90 a finyto bambino!Na hranicich na formoze se rikalo,ze se rezou plachly,velkej kruh.A kousek pred formozou ve spanu je parkoviste s obchodakem a tam se stava ze vas buzici pozorujou ne sprse vytrhanejma prknama ze stropu,jinak sprcha za dax.
sob pro 20, 2008 1:56 am

Uživatelský avatar
K.W
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2008 7:16 am
Bydliště: DĚČÍN

Příspěvek

AHOJ,CCA OD ČERVENCE SE MÁ PLATIT CELÁ DÁLNIČNÍ SÍT V PORTUGALSKU.ASI TO TAK BUDE NEBOT OD VILAR FORMOSO UŽ JSOU POSTAVENÉ MÝTNE BRÁNY AŽ DO AVEIRA.
ned čer 05, 2011 8:30 pm

trucker911
Příspěvky: 140
Registrován: sob srp 06, 2011 11:29 pm
Bydliště: SVĚT

jak to tad chodí v portugalsku??

Příspěvek

zdarec chlapi, mám jet do portugalska ,.... napíše mi někdo nějaký informace? mýto,dálnice... prostě nějaký poznatky z Portugalska....
díky za každý info a štastnej dolet
úte srp 09, 2011 10:09 pm

Uživatelský avatar
K.W
Příspěvky: 43
Registrován: čtv led 31, 2008 7:16 am
Bydliště: DĚČÍN

Příspěvek

Ahoj,Portugalsko je jako Španělsko ale velkej rozdíl je v tom že nemá cennu jezdit po šoustkách,jsou mizerny a né jak v SP.Nafta levnější ve Španělsku a jídlo je tak na stejno,možná malinko levněji.Poplatky jsou totální chaos,od Lisabonu na Vigo jako v SP ale od VILAR FORMOSO do AVEIRA jsou brány jako v CZ ale jak uhradit poplatek a kde ho koupit ti už nikdo neřekne a tak se jede bez něj..Možná to je už jinak ale v červenci 2011 to tak bylo.
pát zář 30, 2011 10:31 pm

romcahranice
Příspěvky: 167
Registrován: čtv úno 19, 2009 10:34 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

je to tam porad stejne.Ty brany jsou už i na A23,z Aveiro,smer Lisabon.U každe brany je cedule s napisem Taxos,jako zpoplatneno a napsane rozdeleni podle skupin,moto osobni auto, bus ,kamion.Pokud mate elektronicky zpusob je to bez starosti,pokud platite dalnice hotove,nebo kartou je to problem.Na strankach motožurnalu pisou,ze se da na poste,nebo na pumpe koupit bud tiket za 20 eur,nebo si tu dalnici predplatit hotove.Ja byl na Formose jak na poště,tak na pumpe a koukali na me,jak na zjeveni,co po nich chci.A policejni Brigada de transito taky nic nevedela.Takže sem jel bez toho.
stř lis 02, 2011 9:04 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Moje první jízda do P nebyla předem avizovaná, tak jsem neměla ani ponětí, že existují ještě mimo normálně placených dálnic typu jako v E nebo F zpoplatněné úseky pod elektronickým mýtem. Jasně že jsem tam vlítla (okolí Porta a okolí Bragancy), tak jako tak nebyla alternativa. Na firmě mi pak řekli, že si s tím nemám lámat hlavu, že si Portugalci o to napíšou a platí se to fakturou. Tak snad je to tak a nezavřou mě tam příště. :D
A jak píše kolega, ptáš se na to na pumpě a koukají, jako kdyby v životě o mýtu neslyšeli. :roll:
pát pro 02, 2011 9:50 am

lukaryk
Příspěvky: 70
Registrován: stř dub 13, 2011 3:33 pm
Bydliště: rapotice

Příspěvek

Já jsem zas slyšel že je jedna malá krabička jak na Francii, Špaňelsko a Portugalsko. Já tam byl jednou a platil vše Shell kartou na platidlech. Jinak bych se tam zas rád podíval.
Daf XF 105 SSC 460HP
pát pro 02, 2011 4:07 pm

romcahranice
Příspěvky: 167
Registrován: čtv úno 19, 2009 10:34 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

čtv pro 08, 2011 11:35 am

romcahranice
Příspěvky: 167
Registrován: čtv úno 19, 2009 10:34 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

Akorat mi bylo zatím sdeleno,že ta možnost koupit si znamku za 20 eur.se nevztahuje na kamiony,ale pouze na osobni auta.tak uvidime,co bude dal.
čtv pro 08, 2011 11:39 am

Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

lukaryk : Ano,je to tak jak píšeš,naše auta mají takovou malou krabičku,ktera platí pro mýtné na F,E,P a nemusíš řešit žádné starosti :)
pon úno 20, 2012 10:21 pm

romcahranice
Příspěvky: 167
Registrován: čtv úno 19, 2009 10:34 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

no nevim,ale v pulce ledna ta krabicka ,ktera je spolecna na FR.a SP.jeste nefungovala,aspon teda ne na tech novych usecích,kde je mytna brana.Na starych,kde jsou klasicka platidla,tak tam jo,ale na tech novych to fakt jeste neslo.
sob úno 25, 2012 6:34 pm

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

my tam byli ted v lisabonu a kolega mi rikal ze ta mala krabicka je jen na F a SP. pri prujezdu branou sme vzali ticket a na vyjezdu sme platili kartou.
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
stř dub 18, 2012 9:30 pm

airlive
Příspěvky: 13
Registrován: sob dub 28, 2012 9:19 am
Bydliště: EU

Příspěvek

Krabička na F,SP tam nejde.
Trasa Badajoz - Lisabon a zase zpět = je system vezmes si lístek a na dalších platidlech jak vyjíždíš, tak zaplatíš třeba na DKV.
Pak před Lisabonem je ten most A12 příjezd do Lisabonu jsou tam platidla ten stojí něják přez 10 Euro taky jde na tankovací kartu ;-)
Ostatní úseky nemám vyzkoušený :-)
pát zář 21, 2012 7:11 pm

Odpovědět

Zpět na „Portugalsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti