Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Hasičské Scanie

Příspěvek

Obrázek
ObrázekObrázek
pát led 19, 2007 7:35 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

sob led 20, 2007 11:14 am

Uživatelský avatar
Tom120
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv srp 24, 2006 1:41 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Plzeňský Hasičský Záchraný Sbor má od středy (21.2.2007) novou Scanii:

http://www.pozary.cz/clanek.asp?id_clanku=6674

Obrázek

PS: Tatra by byla lepččí! :lol:
čtv úno 22, 2007 7:10 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kolik taková stojí ?
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
čtv úno 22, 2007 9:06 pm

mc.cvok
Příspěvky: 2178
Registrován: úte říj 17, 2006 10:18 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Já četl že asi sedm mega.......tady kupuje čas od času nějaké auto město,půjčí ho na několik let profesionalum,s tím,že ho po čase dají SDH.....takže si myslím,že u nás dobrovolní mají kolikrát lepší techniku než jinde profesionalove......což mi pro SDH přijde,at se jim to líbí nebo ne ,zbytečné.
Zabijte je všechny.....Bůh si ty svý pozná .
čtv úno 22, 2007 9:12 pm

Gerhard
Příspěvky: 165
Registrován: pát led 26, 2007 6:56 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mc.cvok píše:Já četl že asi sedm mega.......tady kupuje čas od času nějaké auto město,půjčí ho na několik let profesionalum,s tím,že ho po čase dají SDH.....takže si myslím,že u nás dobrovolní mají kolikrát lepší techniku než jinde profesionalove......což mi pro SDH přijde,at se jim to líbí nebo ne ,zbytečné.
U nas maji SDH 138ku :D Kazdopadne na Kaucuku kousek dal maji hasici snad 3 napravkz Scanie ukazali nam dveale urcite jich maj hafo
čtv úno 22, 2007 9:24 pm

Uživatelský avatar
Tom120
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv srp 24, 2006 1:41 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Bagr píše:Kolik taková stojí ?
Dy? je to v tom článku, na kterej jsem daval ten odkaz: pisou 7 mega. :idea:
čtv úno 22, 2007 10:13 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Obrázek
pát úno 23, 2007 9:20 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

Gerhard píše:
mc.cvok píše:Já četl že asi sedm mega.......tady kupuje čas od času nějaké auto město,půjčí ho na několik let profesionalum,s tím,že ho po čase dají SDH.....takže si myslím,že u nás dobrovolní mají kolikrát lepší techniku než jinde profesionalove......což mi pro SDH přijde,at se jim to líbí nebo ne ,zbytečné.
U nas maji SDH 138ku :D Kazdopadne na Kaucuku kousek dal maji hasici snad 3 napravkz Scanie ukazali nam dveale urcite jich maj hafo
Dovolím si uvést některé věci na pravou míru a taky trochu zareagovat...

1) Kaučuk má dvě Scanie (KHA, PHA), jinak samé Tatry 815 (CAS-K27, 2xKHA a PHA) a jednu 148 (PHA), Liaz 100 přepravník pěnidla a nějaké Avie a Volkswageny.

2) Ty Scanie pravděpodobně nikdy k SDH neodejdou, město Plzeň letos a příští rok koupí svým dobrákům 5 Tater Terrno1 4x4.

3) Cena CAS-24 Scania vychází kolem 6,5-7 milionu, závisí to i na vybavení, jenom třeba hydraulická vyproš?ovací sada stojí 500-700 tisíc. Rozhodující je i materiál nástavby, běžné sou ocel a hliník, oi cca 30% dražší je pak plastový skelet.

4) Absolutně nesouhlasím s tím, že moderní technika je pro SDH zbytečná, jsem příslušník HZS a zároveň i člen dvou jednotek SDH a znám mnoho jednotek, kde mají víc zásahů, než HZS, jezdí k naprosto stejným událostem, někteří jsou na tom poodborné stránce i lépe a mají zájem, což u části příslušníků HZS prostě není. Kvalita techniky HZS je dána naprostou nekompetentností některých rozhodujících činitelů na jednotlivých krajských ředitelstvích, podívejte se třeba do Ostravy, to je příklad, jak to má fungovat, tam mají techniku jak u HZS, tak u JSDH. K jednotkám SDH přichází mnohdy lépe promyšlená auta, protože si je plánují sami hasiči, zatímco u HZS to dělají úředníci z kanclu, kteří o hasičině namají ani "ánunk". Pokud mají dobráci podporu obce, nelze, než jim ji přát, státní hasiči jsou kapitola sama pro sebe, moc dobře to znám. Nechci Tě urazit, ale namáš právo shazovat dobráky, aniž bys dané problematice rozumněl. S pozdravem

Hynek Obroučka, redaktor www.pozary.cz, příslušník HZS hl.m.Prahy HS-8 Radotín, člen JSDH JPO III Odolena Voda - Dolínek a JSDH JPO V Praha 11 - Chodov.
pát úno 23, 2007 10:09 pm

mc.cvok
Příspěvky: 2178
Registrován: úte říj 17, 2006 10:18 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Ty Scanie město profesionalům jen zapůjčuje a potom opravdu půjdou k dobrovolným,jinak to že máš pozitivní zkušenosti se SDH neznamená,že já nemám přesně opačný.Jinak jsem to nemyslel tak,že by neměli mít lepší techniku,ale rozhodně by neměli mít lepší než leckde profesionálové.To je můj názor a na ten mám právo.Jinak tady v Plzni nabídli dobrovolným potrénovat na Košutce s profíkama a kromně kluků z Bílé Hory o to nestál co já vím nikdo.Až se přesvěšdčím,že jsou fakt tak užiteční jak píšeš Ty,určitě svůj názor opravím.Zatím se tak nestalo.
Zabijte je všechny.....Bůh si ty svý pozná .
sob úno 24, 2007 1:40 pm

Hynek
Příspěvky: 6784
Registrován: ned bře 19, 2006 7:10 pm
Bydliště: U Mělníka

Příspěvek

mc.cvok píše:Ty Scanie město profesionalům jen zapůjčuje a potom opravdu půjdou k dobrovolným,jinak to že máš pozitivní zkušenosti se SDH neznamená,že já nemám přesně opačný.Jinak jsem to nemyslel tak,že by neměli mít lepší techniku,ale rozhodně by neměli mít lepší než leckde profesionálové.To je můj názor a na ten mám právo.Jinak tady v Plzni nabídli dobrovolným potrénovat na Košutce s profíkama a kromně kluků z Bílé Hory o to nestál co já vím nikdo.Až se přesvěšdčím,že jsou fakt tak užiteční jak píšeš Ty,určitě svůj názor opravím.Zatím se tak nestalo.
Kdekoliv mimo města by se bez dobáků mohli profíci tak leda klouzat. A to že maj lepší techniku je spíš pro zamyšlení vedení HZS. Btw.v čem spočívalo to potrénvání? V požárním sportu?
ned úno 25, 2007 3:23 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

Hele Hynku jsme zaslech že z drtivá většina vyřazené techniky z phy chodí někam do kolovrat či tam nějak. je to pravda ????
ned úno 25, 2007 3:29 pm

mc.cvok
Příspěvky: 2178
Registrován: úte říj 17, 2006 10:18 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

Kdepak v požárním sportu....mělo se jednat o společnou přípravu....
Zabijte je všechny.....Bůh si ty svý pozná .
ned úno 25, 2007 4:12 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jedna pěkná Australská.
Obrázek
ned bře 04, 2007 8:14 pm

Uživatelský avatar
rummi
Příspěvky: 1480
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:57 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Obrázek
úte kvě 01, 2007 12:07 pm

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů