Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Cepak
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 21, 2013 4:29 pm
Bydliště: Na kolech

Vule řazení Scaniav 124L 440 lowdeck

Příspěvek

Zdarec kucí
Mám prozbu, Moje chudinka z roku 2001 ma obrovskou vuli v řazení. Chtěl jsem se zeptat zda se nadá tato vule nějak vylečit. Diky za rady a nápady. :wink:
čtv kvě 09, 2013 5:18 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ahoj,nejdřív je potřeba sklopit boudu a prolézt pákování,jestli nenajdeš někde totálně vyčochtaný kloubek,taky na to může mít vliv když praskne taková kosočtvrcová spojka řadící tyče v místě kde vchází řadící tyč do skříně.je to pár plíšků spojených do sebe a jak to praskne tak se blbě řadí.

Pak v kabině sundej manžetu u řadící páky,je jen přetažená přes okraj na tunelu,a zahýbej si šajtrou,dole na páce je šroub kolem kterého páku sklápíš na tunel,ten se povoluje často,jenom stačí přitáhnout,a jeho otáčením si nastavuješ polohu páky aby byla v neutrálu blíž u tebe nebo šla víc ke spolujezdci.

A naposled jsem řešil jak je ten zobáček který jistí řadící páku a odjišťuje při sklápění,tak že prasklo uchycení pojistného zobáčku přímu na šaltrpáce,,při každém řazení se ten zobáček vylamoval a dělala se větší vůle,stačilo vyndat,zaklepat zpět,zavařit,ale je třeba pořádně,rádo to praská zas :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned kvě 12, 2013 9:55 pm

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů