Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
wardon
Příspěvky: 5
Registrován: ned dub 08, 2012 8:19 am
Bydliště: Praha

Nízký tlak paliva

Příspěvek

Zdravím, mám Scaniu R480 rok výroby 2010, a po 400 000 ujetých kilometrech se mi občas stane, že mi to vyhodí závadu nízký tlak paliva. Když je auto studené tak to nedělá vůbec, jen když se zahřeje tak někdy vyhodí tu závadu (ale auto jede normálně bez jakýchkoliv změn). Vyměnil jsem ventil na rampě common rail a nepomohlo to. Máte s tímto nějaké zkušenosti? Jestli to jsou vstřiky nebo čerpadlo, tomu se mi moc nechce věřit, protože spotřeba auta se nijak nezměnila a pořád jezdím kolem 30l (při 40 tunách). Tuto závadu to začalo vyhazovat týden potom co jsem vyměnil turbo, které odešlo. Myslíte že s tím má nějakou spojitost?
sob led 24, 2015 4:09 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

a co senzor ? dává správný hodnoty ? a podávací čerpadlo a "zpěťák" ?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 24, 2015 4:49 pm

muchy
Příspěvky: 9
Registrován: čtv úno 13, 2014 6:50 am
Bydliště: jičín

Příspěvek

To chce dát na diagnostiku, , pokud bude zaznamenaný vysoký a nízký tlak paliva, je závada v ř.j motoru ( opravitelná záležitost )
pokud opravdu poklesne tlak paliva za jízda, nejspíš je vadné dopravní čerpadlo, ale to by byly i dlouhé ranní starty, většinou je problém v ř.j, Končí to tím, že moto začne za jízdy sám zhasínat a jde většinou nastartovat až po nějakých cca 10 min., chtělo by to na diagnostiku, od kud jsi? nebo cinkni 775 59 59 00
pát úno 06, 2015 11:44 am

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti