Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Uživatelský avatar
patrick
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 27, 2009 12:36 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

schéma zapojení ve Scanii R

Příspěvek

Čauky chci se zeptat zda někdo z vás nevlastní dílenskou přiručku na R420 nebo nějaky podobné knižky či schema ?Nejlépe v elektronické podobě ale beru i ostatní. Chci totiž dat na přední masku pozičky a rosvitit dalkovy spodni v nárazniku a vrchní ve sluneční clone najednou :wink: :P :P Předem Děkuju

Obrázek
pát bře 06, 2009 4:41 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Aby ti svitily spodni i horni dalkovy svetla ti udelaj v servisu za pet minut ppocitacem a nemusis nikam vrtat.
stř bře 11, 2009 12:08 am

Uživatelský avatar
patrick
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 27, 2009 12:36 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

Dobře děkuju tak až bude čas tak se stavím v servisu...
jinak už tam mam pozicky ale je to zatim jen zacatek. chtel bych casem jeste dat rampu atd...Tak jsem tu hodil fotky dnešní podoby a omlouvám se kvalitu fotek jsou foceny mobilem a auto bylo zrovna spinavy :mad:

Tak štastnou cestu a hodně uspěchů
Obrázek

Obrázek
čtv bře 12, 2009 2:46 pm

Uživatelský avatar
-Ondra-
Příspěvky: 2039
Registrován: ned bře 08, 2009 11:11 pm
Bydliště: Křižanov

Příspěvek

patrick: Vypada ze budes mit peknou Scancu ale koukal jsem anteny asi dostavaji na prdel ne?:) Ja mam Highline a anteny mam uplne stejne a mlati me snad o kazdou vetev co potkam.I kdyz ja celkem casto zajizdim hooodne do vesnic.....
pát bře 13, 2009 10:34 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

To patrik....

scanii (servis) sem kdysi dělal asi rok a něco, měl by jsi hodně zvážit jaký a kam a kudy budeš tahat dráty a jaký to bude mít odběr-v tomhle bych se radši ptal napřed v servisu a u dobrýho!!!! elektrikáře........
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát bře 13, 2009 10:57 pm

Uživatelský avatar
patrick
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 27, 2009 12:36 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

to dezzick : :lol: :lol: no anteny trosku dostavaji zabrat ale zas ne tak casto.. :lol: a jsi spokojeny s highlinem ? no doufam ze se bude libit a ze si ji udelam trochu podle svych predstav ale chce to pomalu docela to leze do penez :lol:

to martin440 : byl jsem se ptat ve scanii v Mn. Hradisti kdyz jsem jel kolem a rekli mi ze kdyz to budou diody tak nemaji takovy odber ale kdyby to byla nejaka pozicka s zarovkou tak mi to hodi v pocitaci chybu nevim jestli to tak je a kdyby se neco takoveho stalo tak ze se musi preridit ridici jednotka je to tak ? :shock: zatim mam v zadnich svetel paruzky a vepredu paruzky(diodovy) a v masce 2 pozicky diodove casem jich tam pribudou dalsi 4 ale stejne radsi az pojedu na servisni prohlidu tak si to necham zontrolovat jistota je jistota ale dekuju ti za radu...

Preju stastnou cestou mnoho spokojenych kilometru a bezpecny navrat domu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
sob bře 14, 2009 3:50 pm

Vegáč

Příspěvek

Vždy,když jsem potkával tyhle auta,tak jsem přemýšlel proč je tam ten nápis Limburg,proč???
sob bře 14, 2009 4:00 pm

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

Ja mel a mam eRko a pozicek a svetylek tam par mam a pocitac mi nikdy zadnou chybu nevyhodil a ani jsem od nikoho neslysel,ze by se mu to stalo.Pouzivam vetsinou zarovkovy svetla a vzdy ok.
sob bře 14, 2009 7:08 pm

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

U prvniho auta jsem proud vytahl primo od hlavniho privodu do pojistkovky.Je to zespodu ty pojistkovy desky a je to jeste zakryty takovym plastikem,Je to klasicky sroub na hvezdicku a normalne ocko.Mel jsem to prez relatko.vse ve smrstovacich buzirkach,proste zadna prasecina.U novy firmy jsem dostal auto a tam byla udelana "pripojka" pry ve scanii u odborniku.Zatim to prez to napojuju,ale takovou prasecinu bych snad v zivote nevytvorit.Smotanej drat,izolacka,5 dratu v jedny barve,zadny relatko.proste des.
sob bře 14, 2009 7:21 pm

Uživatelský avatar
patrick
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 27, 2009 12:36 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

to vegac: ten limbourg je tam kvuli tomu ze je to nase prijmeni, jiny duvod tam neni :lol:

to v8lado :ja vim stim pocitacem to zni jako blbost a rikali mi to ve scanii :cry: pry to je kvuli tomu ze to uz je novejsi erko 08/2008 a prej tam uz je dany nejaky odber a ze by se musel nastavit novy odber pres jednotku ale kazdy komu to reknu tak ze to slysi poprve a koukaji na me jak na blbce :cry: ... takze ja vubec nevim jak to je... trebe je to kravina a mozna ne.... na mym bejvelym aute jsem tam taky daval par pozicek a nikdy jsem nemel zadny problem... prosim te naco se zapojujou ty cerveny pozicky ve spoileru za kabinou ? jak pak sviti mezi tahacem a navesem...stejny postup jak pises? dekuju

stastnou cestou a mnoho kilometru bez nehod
Obrázek
ned bře 15, 2009 11:02 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

To patrik:

u všech dneska vyráběných aut jsou kontrolovaný odběry proudu přes počítač (když otočíš vypínačem dáváš jen povel počítači aby něco zapnul)
většinou, tím je daný hlášení o prasklých žárovkách ,nefukčnosti komponent a v neposlední řadě ochrana instalace jako takové..většinou elektronika daný okruh "odpojí" bez spálení pojistky a dá hlášení (po opravě-výměně se to samo zase zapne po resetu)
co píšeš Ty (diody) nemělo by to dělat nic ,ale tisíc krát nic umoří vola :D takže bude záležet v součtu o kolik se ten odběr zvýší ...
např: jedna dioda ´= asi 20-40 miliamper krát 10 =0.4 amper krát 20 už skoro 1A a tak dále

záleží jaká je nastavená "tovární" tolerance (jsou tam samozřejmě rezervy)
+ kabeláž na dodatečné úpravy a rozvody-zaplat buh za to že to začali dělat...rampa 4krát 100W= okolo 15 A + desing světla dodatečný pozičky a pod+ základní odběr vozu a dostaneš se na skoro jednu kilowatu za jízdy......
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 15, 2009 11:15 am

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

Hele ja co jsem mel 1.tak ta byla 1/2005 ted mam 6/2005,TAm si napojuju co chci a nikdy zadnej problem.Je mozny,ze novejsi eRka uz to maji jinak,ale nechce se mi tomu verit.Ja kdyz to pozapojuju vevnitr,relatko a vypinac,tak si vytahnu kabel ven,prez takovej ten silnej svazek co je pod maskou pred spolujezdcem,tam udelam krabicku a odtud taham proud k veskerym svetylkum a pozickam.Dozadu to taham podel nosniku kabiny na levy strane.Tam vede takova hadicka,myslim ze to je nafta do topeni a k tomu se to pekne sdrhovackama uchytim.Jinak nerikam,ze delam vsechno spravne,naky mA jsou pro me velka neznama,ale k pozaru zatim nedoslo,tak to bude asi ok. :driver:
ned bře 15, 2009 8:37 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

pokud jsi dobře četl tak sem nemluvil o zapojení z hlavního rozvaděče (elektrárny) nebo napojení od přiváděcího kabelu.......měl sem na mysli klasiku (bajpás )k danýmu okruhu...asi tak ,jak se to většinou dělá :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned bře 15, 2009 9:13 pm

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

Nic nerikam,jen jsem napsal jak to delam ja.Pozicky ktery nepotrebuju nekdy zhasnout mam napojeny normalne ze svetel,z parkovacek,a vse bezi jak ma.
ned bře 15, 2009 10:10 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak k té jednotce, třeba u stralisu vadily 10W žárovky v zadních lampách, takže žádná blbost to nebude, ale jak píše Martin, žáleží, jaká je nastavená tolerance pro body computer.
BES - běs
ned bře 15, 2009 11:05 pm

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů