Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Hroch.R420

Příspěvek

Rekni elektrikarovi at ti vytahne jeden drat z pojistkovky pod masku,ten si dej v kabine pres vypinac kdyby bylo treba a kup aciduralku rozbocnou krabici co pouzivaj elektrikari do baraku,ma to vyvody s tesnenim podobne jako krabice na elektriku treba na navesu. Kdyz sklopis schudek v masce tak ta krabice se mi vesla prisroubovat zevnitr narazniku mezi masku a chladic a z ty krabice taham vsechny svetylka,tykadla apod. Kdyz odcvakas pod maskou u spolujezdce ten cernej velkej plast kterej zakrejva kabely co vedou do kabiny,tak tamtudy si tahni ten kabel z pojistek a mas pod tim plastem svorkovnici na ukostreni tak tam vytahni jeste kostru dolu do narazniku do ty krabice. Mam Rko 5/2008 a zadny problemy s pocitacem nejsou,to tvrdili kdysi v Plzni taky pac se jim nelibi nic navic na aute a nechteli to tam delat a dneska uz umi udelat pocitacem i ty horni a spodni dalkovy svetla.
Mam jeste v prednich schodech pridavany couvacky a taky je to z pojistkovky a pocitac nic nehlasi.
pon bře 16, 2009 6:55 pm

Uživatelský avatar
patrick
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 27, 2009 12:36 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

Kluci dekuju za rady tak se pokusim vse udelat tak aby se libilo.. :biggrin:

Kde kupujete ty pozicky ? koukal jsem v praze v EMT ze maji docela dobry vyber ale chtel bych se kouknout jinde... ktery pouzivate nejradeji ? do predni masky jsem si koupil od firmy Proplast osvetleni a vysli me 2 na 800 kc tak jaky byste doporucili... dekuju stastnou cestu
sob bře 21, 2009 8:15 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

buď si uděláš "svítíčka" sám ...z diod zkus to tak, aby to nevadilo těm co jedou proti , nebo je koupíš... (europart-"schafer-sykora"-protruck...a pod)
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob bře 21, 2009 9:43 pm

Uživatelský avatar
patrick
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 27, 2009 12:36 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek

jojo dobre dekuju nejak to vymyslim :D


stastnou cestu a dobry dolet
pon bře 30, 2009 4:52 pm

Uživatelský avatar
Griffin
Příspěvky: 859
Registrován: sob srp 08, 2009 9:38 am
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek

Hroch.420 Jo ale ked chcem namontovat do masky 15 pozicek a na usi za kabinu 8 diodovich trubic cca 15cm. Vyda mi ta skrinka na to ako si pisal? Najradsej by som to dal nahodit v Scanii, ale ta cen aby asi za to nestala.
ned srp 09, 2009 1:09 am

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tož vím že renault sem nepatří ale dnes jsem zapojoval dalších 9 ledek na nárazník, tak pro inspiraci :-) my kupujem Vignal - jak kvůli velikosti, tak mají 2 ledky a kupodivu jim je úplně jedno + a -, což u ostatních moc neplatí. Ale co můžu poradit, zkuste se domluvit rovnou se Šatánkem, postavil Severní hvězdu, ten bude vědět na světýlka na Scanii :-)
Obrázek

http://www.scandicar.net/

Jinak ty ledky mají odběr 1,1W, takže 5 jich má stejný odběr jako jedna pozička dřív s klasickou žárovkou, na boku máme oranžové helly a ty mají dokonce 0,6W, prostě aby sis musel lámat hlavu se spotřebou nebo jestli to dráty utáhnou, tak jich musíš mít stovky :-)
ned srp 09, 2009 3:00 am

MEJLA´
Příspěvky: 748
Registrován: úte pro 23, 2008 9:17 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To jde,já jsem dával ,,pouze" na Liazku LEDky Hellacký,a jedna má odběr 0,25W.
Tak to máš 20 ledeček za jednu 5W žárovičku.
A ledky svítí parádně,co mám na předku světýlka,tak mám ve všech led žárovky,a nacpal jsem je i do budíku. :lol: :roll:


Kdyby jsi nacpal do světel kde máš obyč. žárovky LEDky,tak by to vypadalo parádně.
ned srp 09, 2009 2:23 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Do parkovaček s ledkama počítám, co jsem místo žárovek dal ledkové náhrady do tykadélek, tak to mě dost zklamalo, je to dost směrově orientované a nesvítí do boku, takže oproti klasické žárovce svítí mizerně, takže leda najít lepší co do boku svítí, v originál světlech na kabině, kde by zas správně a hezky dopředu svítily zas je prohozené + a -, a to znamená zas spoustu kuchání a na to momentálně nemám náladu :-) Ale postupem asi překuchám všechno :-)
ned srp 09, 2009 2:52 pm

MEJLA´
Příspěvky: 748
Registrován: úte pro 23, 2008 9:17 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já jsem právě kápnul na LEDžárovky s paticí 21W a ty mají ledky jak po boku,tak i na vršku žárovky. A špatně nesvítí...
ned srp 09, 2009 2:57 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Jooo, tak takové tu neměli, na netu jsem je taky viděl ale vypadají dost veliké, tak aby tam vešly :lol: někdy je vyměním a tyhle dám do zadních světel :-) zatím jsem to vyřešil tak, že na tu černou gumu ve vnitř jsem nalepil zrcadlovou folii, takže to svítí víc :-)
ned srp 09, 2009 3:10 pm

MEJLA´
Příspěvky: 748
Registrován: úte pro 23, 2008 9:17 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Aha,taky jsem si myslel že budou veliký. Ale +/- jsou stejně veliký jak obyč. 21W ,a do tykadýlka se vešlav poho.
ned srp 09, 2009 4:18 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Čao kolegové, nevíte kde by se dalo sehnat schéma elektrického zapojení na Scanii L124? Mám pod maskou proklepaný káblík ve svazku (aspoň si to teda myslím) a ne a ne ho najít. Taky mám přez ABS kabel řízenou zvedací nápravu, tak bych si to chtěl dat přez knoflík...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
stř zář 16, 2009 11:09 am

mirazi
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 16, 2008 11:24 pm
Bydliště: Monster Town

Příspěvek

Nemáte někdo el. schéma zapojení centrálu,chci si udělat dálku a potřebuju se podívat na zapojeni,mám R 420,2005,dík
úte úno 18, 2014 3:59 pm

trucker mára
Příspěvky: 71
Registrován: čtv úno 10, 2011 9:58 pm
Bydliště: Měřín

Příspěvek

Obrázek

Zdravím toto zapojuju sice tátovi ale furt to svítí a nic nehoří tak to zatím de ale sou tam všechno diody a nemáme žádnej problém.
úte úno 18, 2014 8:13 pm

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů