Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

dadahappy
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 25, 2009 12:09 pm
Bydliště: Napajedla

Zabezpečení vozidla

Příspěvek

Zdravím tímto všechny uživatele truck-fora. Nedávno mě vykradli kabinu na scanii R420 a to na D1 u Devíti křížů, v 9hod. ráno za plného provozu parkoviště. Jen jsem si skáknul na záchůdek. Nemáte někdo skušenosti jak zabezpečit kabinu před nájezdy těchto živlů? Měl jsem klasicky přetočený zámek- údajně na to stačí šroubovák. Jak mě upozornila policie ČR při sepisování protokolu jsou tyto krádeže celkem časté, takže kolegové pozor! Pokud máte někdo nějakou fintu na zajištení kabiny dejte prosím vědět. S pozdravem dadahappy
pát pro 25, 2009 12:44 pm

karlosv8
Příspěvky: 399
Registrován: pát led 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: vimperk

Příspěvek

Ahoj je to velmy neprijemna zkusenost,radu memam spis vizvu i pro ostatni, vic si vsimat a pak nezustat jen u koukani,navzajem si hlidat auta. jak se nekde na parkovisti objevi nejaky cerny nebo Rumuni tak bejt opatrnej dvakrat tolik
ned led 17, 2010 10:36 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Prodavaj na zapade takovy specialni zamky co nasadis pres kliku a zamknes ale je to drahy jako svine. Ja se drzim jedny veci a sice na D1 zastavuju od Prahy jen po V.Mezirici s vyjimkou Merina,dal k Brnu uz ne a zatim dobry. Jinak je fakt ze na Scanii staci sroubovak,pac jsem kdysi ztratil klice a nastesti nahradni jsem mel v aute,tak jsem sroubovakem u spolujezdce vylomil zamek a bylo to. Me se pokusili v noci dostat do auta u Drazdan,nastesti najky amateri ze zamky jen protocili a nevylomili a dovnitr se taky nedostali.
stř led 20, 2010 9:23 am

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Chlapi, nemám sice zkušenost s kamionem, ale už jsem nad tím taky přemýšlel, až půjdu jezdit, tak pokud mi budoucí šéf dovolí se v autě vrtat, tak bych zaslepil zámky a nainstaloval DO a otvíral to na dálku. Nějaký jednodušší alarm taky splní svou funkci. Vysoce svítivou kontrolku na vyditelném místě. No takový ty menší zlodějíčky by to myslím odradilo, když neuvidí zámek, je to něco jinýho, co nezná a jde jinam. Znám to ze zkušenosti z osobáků, kde jsem to dělal už na moc autech. Samozřejmě, pokud se tam bude chtít někdo dostat, dostane se tam! Ale jde o ten moment první reakce, ta většinou rozhodne o další akci. Pár místních zlodějíčků znám od dětství a vím, jak přemýšlí.
Obrázek
čtv led 21, 2010 1:49 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Auto bez zámků... Já ti nevím. Jednou mi byl auto skládat kolega, tak jsem mu nechal klíče s tím, že si vezmu jen centrál a klíče že zabouchne v kastlíku. Jenomže zapoměl zavřít jednu přihrádku v kabině a její osvětlení společně s ledničkou vyzobalo baterky. Takže jsem to samozdřejmě neodemkl a startovací kabely taky zabouchnutý vevnitř. No tak že to na to odemknutí trošku dobijeme aspoň kabelem od ABS (kterej mi zrovna někdo ukradl). No nakonec to dobře dopadlo, ale hodinový zdržení. No a co v případě, že se ten centrál rozbije?
BES - běs
čtv led 21, 2010 2:05 pm

Uživatelský avatar
Pavel Bíteš
OPM - Tuning
Příspěvky: 953
Registrován: stř říj 28, 2009 9:45 pm
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Na případ nefunkčnosti jsem taky myslel. Dá se to řešit různě. Nechtěl bych to moc rozepisovat veřejně. Hlavně nechci prozradit, jak to dělám a budu dělat já, aby si někdo nepřečetl návod, jak mi vybrat auto.
Obrázek
čtv led 21, 2010 3:17 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Nevim kde uz jsem kdysi videl ty zamky na kliky zvenku,tady jsem nasel na marlen.de tohle,akorat to nemaj vyfoceny na aute jako to co jsem videl kdysi,ale pisou ze to zakryva zamek i kliku,takze to bude ono. Ale ta :shock: cena.
Daten
Artikelnummer 203-09SS004
Bezeichnung SAFEGUARD (Türschloßsicherung) für Scania R & 4er
Beschreibung aus Edelstahl in schwarz - Satz für Fahrer & Beifahrertür -
SAFEGUARD erschwert das Aufbrechen der Tür erheblich, ist einfach und schnell anzubringen und ist eine kostengünstige Einbruchsicherung. SAFEGUARD wird an der Fahrer- und der Beifahrertür montiert ohne zu bohren, wobei sie sowohl den Schliess-Zylinder als auch den Türgriff abdecken.
Empf. VK o. Ust
(mit Ust.) 250,00 EUR
(297,50 EUR)
Lagerinfo Produkt ist lieferbar

Obrázek
pát led 22, 2010 8:38 am

dadahappy
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 25, 2009 12:09 pm
Bydliště: Napajedla

Příspěvek

Děkuji pánové za vaše poznatky. Vyřešil jsem to následovně a to tím že jsem si do horního kastlíku na pevno zabudoval na míru udělaný trezorek. A dveře od spolujezdce nechávám pravidelně přikurtnované bezpečnostním pásem protaženým madlem dveří a následně zacvaklým do sedáku - jednoduché a praktické. Trezorek viz. foto
Obrázek
S pozdravem dadahappy
sob led 23, 2010 9:33 am

Hroch.R420

Příspěvek

Pokud jde o zabezpeceni dveri zevnitr tak zajimava inspirace z NL,ten kus naohybany pasoviny co ma na dverich se zacvakne pres madlo na ramu dveri,je v ni vyvrtana dira durch a kolikem se to zajisti za tim madlem,takze i pri vylomeni zamku se nedaj dvere otavrit. Toho holandana jsem fotil tak pred 10ti lety a od ty doby furt rikam ze to vyrobim taky a jeste jsem se k tomu nedostal.
Obrázek
sob led 23, 2010 8:18 pm

Uživatelský avatar
BajlachVT
Punk's Not Dead
Příspěvky: 1763
Registrován: ned srp 24, 2008 12:36 am
Bydliště: Scotland

Příspěvek

celkom pekny napad... aj ked to trosku blbo vyzera.... ale je to cool ....
sob led 23, 2010 9:43 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Myslím, že zrovna DAF má něco podobného přímo z fabriky.
BES - běs
sob led 23, 2010 10:18 pm

Uživatelský avatar
vojtik27
levé světlo
Příspěvky: 1237
Registrován: stř kvě 27, 2009 4:45 pm
Bydliště: Česká skalice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jo Pavle taky sem o tom slysel neco málo, ale neni to v zakladu tusim ne ?
sob led 23, 2010 10:20 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Ale jestli jsem správně pochopil, tohle i to zabezpečení u Dafu (taková posuvná hašpa co jsem viděl) je jen ze vnitř, což je dobré pro spánek ale když od auta odejdu, tak to člověk nezajistí....Ideální by bylo do dveří zabudovat nějakou klasickou, bytelnou fabku třeba s krytem a nebo tu co se používá jako přídavný zámek na dveře - ze vnitř se otočným knoflíkem vysouvá jistící kolík do protikusu na rámu dveří a z venku jde dát zámek kterým to jde rovněž odemykat a zamykat... ale těžko říct jestli by to šlo a jestli by se do toho někdo odvážil pustit...

sem našel zámek co chci někdy dávat na dveře domu.... ale design to podle mého nemá špatný :-)
Obrázek
sob led 23, 2010 11:25 pm

romcahranice
Příspěvky: 167
Registrován: čtv úno 19, 2009 10:34 pm
Bydliště: Hranice

Příspěvek

ad Hroch.420...maš pravdu jsou to ty kliky na dvere a daji se použit i v pripade,že odejdeš z vozidla.Je to složene ze dvou častí,jedna je namontovana na kabine vozidla a na druha na klice,takže se neda dostat k zamku.Už jsem to videl nekolikrat na autech,hlavne z Anglie a Irska.Ve Spanelsku to maji v truckshopech za 220euro,ale objednat se to da i u vyrobce www.protekdor.co.uk.Odkaže Vas to na Viperguard,kliknete na products a najdete Lokgard, a to je ono.cena je 159 euro,pokud jsem to dobře pochopil.Pisal jsem jim mail,jakym zpusobem to rozesilaji,tak jsem zvedavy,protože o to mam docela zajem.
ned led 24, 2010 5:08 pm

toro6
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 05, 2010 6:14 pm
Bydliště: svatobořice 152,69604

Příspěvek

Cus chlapi :shock: zkuste propojit klakson se spínačem osvětlení v kabine (spínač při otevření dveří),v kabine samozdřejmě na spínač aby to nehoukalo

při každém otevření.Jakmile vám někdo otevře dveře,na 100% to vzbudí vás i vaše okolí.Máme to u quicku na scaniích a spávám klidněji

je to taková levná forma alarmu :idea:
pát kvě 07, 2010 9:07 am

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů