Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, -Ondra-, Globe

Odpovědět
Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

pridavam sa...taky si mna potešil s TGX :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :banana: :banana: :banana:
úte říj 07, 2008 4:32 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak alespoň někomu jsem se zavděčil, ale co až si to přečtou ostatní??? Ale je to jen můj názor a stojím si za tím.
BES - běs
úte říj 07, 2008 4:36 pm

nekrokocss
Příspěvky: 12
Registrován: stř pro 05, 2007 4:26 pm
Bydliště: nymbursko

Příspěvek

no ted jezdím s R Scanií 420HPi a vzpomínám na Stralise 430. Strašně mě Scanie zklamala. to přejedu přes hrbol a všechno tam mlátí co je na podvozku. a to je rok stará. no a samozřejmě holobyt. Iveco pro mě bylo lepší auto
úte říj 07, 2008 5:18 pm

Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

intercool píše:Tak alespoň někomu jsem se zavděčil, ale co až si to přečtou ostatní??? Ale je to jen můj názor a stojím si za tím.
myslim ze nebudeš jedinej kdo neni spokojenej se Scanií :D :clap: :banana: :banana: :banana: viz nekrokocs
úte říj 07, 2008 6:51 pm

suhob
Příspěvky: 617
Registrován: čtv bře 27, 2008 3:17 pm
Bydliště: SR

Příspěvek

no pridam aj skor nazor ako nevodic kamionov, mne sa scania velmi paci dizajnovo, podla mna je kraasna a ked sa este vysperkuje idem do kolien to by sa mi napr pri dafe nestalo...no neviem ake je jazdit snou aka je poruxovost a pod...je to moj laicky nazor, no teraz u mna najviac vyhrava TGXko
úte říj 07, 2008 8:45 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Legenda píše:Víte co vemte jsi ty vaše popelnice iveca a táhněte s nima do svojí sekce chudáci! čus.
Ty si vezmi svůj nick a táhni s ním třeba do prdele, debile...
leonell: myslím, že všechny automaty mají možnost manuálního zásahu.
BES - běs
stř říj 08, 2008 2:01 am

nekrokocss
Příspěvky: 12
Registrován: stř pro 05, 2007 4:26 pm
Bydliště: nymbursko

Příspěvek

klidek Pájo nerozčiluj se. Hold někteří méně inteligentní jedinci prostě nesnesou že má někdo jiný názor. znám takových dost a nemají ani základní vzdělání :D
stř říj 08, 2008 4:32 pm

Uživatelský avatar
scania trucker
Příspěvky: 268
Registrován: úte bře 18, 2008 7:37 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ahoj
mě jsi tedy opravdu nadzvedl.jezdil jsem se všemy značkamyi s volvem které mě osobně nesedlo ale to je věc názoru.Ta spojka s automatem jak ty říkáš na houiby?!Jezdil jsi s tím v zimě?Já ano a super oproti volvu kde mě všude s automatem tahali já jse s KRÁLOVNOU rozhoupu a jedu.A apropo scánie drží příčku vysoko jelikož ví že je dobrá a vše se připlácí u jiných značek se to dělat nemusí,ale to že scánia má centrál,el stahování oken,lednici atd to je už v základu.Budiš má špatná lůžka a horší teplovzdušné topení,vodník je super tak uváděj vše na pravou míru.Co jse ti nelíbí na plastech?Jaké mezery?Seděl jsi v ní?Copak to ve scánii skřípe jako ve stralisu?Odpověd je ne!Myslíš že je tak špatná???Proč si jí lídé kupují a seveřani na ní nedají dopusti?Protože je super!Nezlobse na mě ale je toto jen můj názor a myslím že jsi scánii neprávem shodil do spodin kam nepatří!Je dobrá a je to severní KRÁLOVNA!máš recht man má pěkná lůžka ale to je vše už se ti rozbilo to řazení na spojce?Moc bych to nevichvalopval.Každý je spokojený s tím co má rád a co jse mu líbí,ale pokud vezmeš kvalitu a dílenské zpacování jak ty říkáš a spolehlivost je scánia v první linii.Ahoj R
intercool píše:Tím špatným zpracováním jsem myslel nekvalitní lak a interier. Kamarád ji dostal novou po TGA a vůbec jí nemůže přijít na chuť. Zpracování palubovky? Otřesné, horší materiály má jen starý stralis, ale daleko přesněji opracované, žádné nepravidelné mezery atd.. a nový stralis na tom bude jistě lépe. Parodie na lehátka jsou ještě horší, než ve volvu a ten automat se spojkou, taky nic velkého oproti Z-F v manu.
Abych mohl porovnávat já, tek svezl jsem se s tímto:
SCANIA 124 420Topline, R420TOPLINE
IVECO EuroTech 440.42, EuroStar 44O.42, Stralis 430, 450
Renault Premium 385, 420dCi, 440 DXi, Magnum 440
DAF XF 95.430
MAN 19.403, FE 460, TG 510A, TGA 430
VOLVO FH12 420, FH12 460, FH 440, FH 480
XENA
s MERCEDESEM jsem nikdy nejel.

Na Scanii se mi líbí jak je tichá a horní postel ve starém T a líbí se mi jak vypadá, když jí má nějakej dán, nebo holanďan, ale to co chodí sem, to jsou snad nějaké východní verze, nebo co? V truckeru kritizovali špatnou trakci na sněhu a špatné vytápění, tak jaká pak severní klálovna?

Na Ivecu se mi líbí základní výbava u stralise (centrál, vše v el, ovladáč u postele, který ovládá zamykání, okna , šíbr, radio, topení, osvětlení, roletu na předním okně) rozvod 12V po kabině, přívod vzduchu a palubní počítač. Co už se mi tak nelíbí je, jak na tom počítači svítí nějaká chyba, hlavně když zaprší, to jak odcházejí turba, strašnej zvuk a zrcátka na novém modelu, který mi přijdou blbý jako na scanii.

Na Renaultech mi nepříjde dobrého nic, jenom že new premium vypadá hezky...

V Dafu se mi líbí prostor kolem sebe, postel a volant a sedačky. Co se mi moc nelíbí, tak jsou železné pedály a plastové výplně dveří.

Many se mi líbí ze všeho nejvíc. Téměř dokonalá kabina, spousta prostoru, výborné sedačky i postele, multifunkční volant, super lednička, velké odkládací prostor, skoro rovná podlaha, perfektní aut. přvodovka Z-F, ale používá jí a DAF s IVECEM, takže tam to bude asi to samé. Jízdní pohodlí taky super a u TGX precizní materiály v interieru. Dále se mi zamlouvá prvek X na zadní nápravě. Takže TGX u mě vítěz!

VOLVO je auto, se kterým jezdím nejraději. Cítím se v něm nejlépe, najdu v něm ideální jízdní pozici, je pohodlný a tak nějak na jízdu mi sedí nejlíp. Horší je to ale s bydlením ve Volvu. Spodní postel malá, ale pohodlná. To se nedá říci o té nahoře. Jinak vyzdvyhuju motor, motorovou brzdu a převodovku I-Shift, která řadí téměř dokonale. Jízdí vlastnosti taky dobrý a příjde mi, že volvo má spoustu takovejch skoro nepodstatnejch detailuů, které zpříjemňují práci. TGX bych dal ale přednost.

Xenu srovnávat s dnešníma autama už je pasé, ale :) detroit :)

Mercedes má podle mě příkladnou palubovku, ale žádnou zkušenost s ním nemám a spíš se mi nelíbí, než líbí...

O spolehlivosti nemůžu hovořit, protože s žádným jsem nenalezdil mnoho, ale troufnu si říct, že Iveco k těm spolehlivějším nepatří a že scanie už není scanie a volvo už není to volvo co bejvalo.

Tak teď jsem si to rozházel skoro u všech, co? :?
ned říj 12, 2008 10:47 am

nekrokocss
Příspěvky: 12
Registrován: stř pro 05, 2007 4:26 pm
Bydliště: nymbursko

Příspěvek

já teda nevím ale já mám rok a půl starou pravielně servisovanou a vrže jak starý hodiny. ale auto je v základu a centrál nemá, lednici nemá. akorát ty el. okýnka. bufík mi vyhovuje a spí se mi tam taky dobře ale jen dole. nahoře je postel tak poloviční. to je děs. no měl sem 3 roky starýho stralise a nic mi tam teda ani nevrzlo :D , jinak skanča je vzhledově hezká a když je krásně udělaná tak je radost se na ní podívat. ale na jízdu mě víc sedělo iveco a hlavně řadící páka
pon říj 13, 2008 12:35 pm

Mack
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv úno 08, 2007 12:42 am
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ma scanca neco spolecneho se saabem???
jelikoz maji stejny znak
http://alpextrading.cz
Vnitrostátní a mezinárodní přeprava s hydraulickou rukou
Ostrava - Poruba
sob říj 18, 2008 1:18 pm

advtrucker
Příspěvky: 485
Registrován: pon led 22, 2007 12:22 am

Příspěvek

no asi to něco příbuzneho bude...pokud si dobře pamatuju, tak ještě na scanie řady 3 se lepily odznaky saab/scania..ale ted už to bude uplně rozdělený
sob říj 18, 2008 1:21 pm

ghost
Příspěvky: 33
Registrován: čtv pro 06, 2007 11:12 am

Příspěvek

Seveřani jsou opravdu na Scanii pyšný... když jsem jel nadměr ve Švédsku tak mi stále místní doprovodák říkal jaký mám super auto a když jsem mu pak ukázal co se mi nelíbí byl z toho špatnej. Doufám že aspon teda auto bude spolehlivý nyní jsem na 165tis a dobrý. Zdar
ned říj 19, 2008 5:25 pm

Uživatelský avatar
socoman
Příspěvky: 193
Registrován: ned črc 06, 2008 7:11 pm
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ked mozem, pridam svoj nazor. jazdil som rok a pol so stralisom s mensou budou a teraz mam funglovku Rko 420 toplajn. tak mozem porovnat.

na stralise mne osobne dost vadilo, ze na pristrojovke hlasilo "kazdu jednu" pozicku, ak nesvietila. a v noci to svietilo vsetkymi farbami. auto malo asi 4 roky a aj ked som mal vsade ziarovky so spravnym vykonom uz mi to blblo, a hlasilo, ze mi cosi nesvieti. na druhej strane mi pride pristrovka scanie ako nejake budiky vhodne do traktora. proste, uz by to chcelo nejaku zmenu. (podla mna DAF ma pekne moderne budiky) tenke madla pri dverach, zle umiestnene tlacidlo na vystrazne smerovky, niektore gombiky mi prisli uplne zbytocne, napr. gombik na vypinanie tempomatu. na co tam je???

vsetky stralisy co mame na firme maju problemy s bufikom. aj mne to kurilo, ako sa mu kedy chcelo. scania ma plynove kurenie (mi nechcu nikdy pumpari verit, ze chcem tankovat plyn do kamiona) a tento bufik kuri paradne. a je aj o dost tichsi. a hlavne sa po 9 hodinach sam nevypina.

mne sa v toplajne spi ozaj dobre. ma to sirsie postele (aspon spodnu, hore som este nespal), aj ked sa treba bavit so sedackami, aby som rozlozil madrace. maly stralis bol ozaj maly, aj na vysku, ale aj na sirku. v scanii je nizsi tunel a vyssia strecha, takze miesta hafo.

zasa tym, ze sedim viac hore od cesty, po vymene auta som mal problem zvyknut si na to, ze ma to stale vyhadzovalo s kolaji na ceste. proste 4 mechy viac pruzia s kabinou a mnou to furt trhalo, a ja som nechtiac trhal s volantom.

opticruise mne osobne max vyhovuje. napr. casto vyuzivam druhy stupen H (HILL- do kopca) v prahe na svetlach. aj s 25 tonami, dokazem rychlejsie akcelerovat ako ostatne auta s rovnakou vahou. a aj realne do kopca to taha lepsie ako stralis podla mojho nazoru.

scania ma neporovnatelne lepsie zrkadla. asi preto, ze ich je 6 namiesto 4 na stralise (mojom byvalom) chladnicka je tiez vacsia, aj ked mi viac sedel system vysokej chladnicky ako sirokej.

uvidime ako sa to bude spravat v zime na snehu, ale mam tam teraz DUNLOPy a nieje to podla mna ziadna slava. na mokrej ceste ked som prazdny to smyka ako blazon.


tak sa ukaze este casom, co bude vyhovujuce menej, alebo viac
Ritero Xaperle Bax
ned říj 19, 2008 5:35 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

To scania trucker a ostatní:

Helmuti jsou pyšný na mercedes a Crushoti zase na kredenc. A asi i Italové na Iveco.... takže asi tak. A o bufíku jsem nic nepsal, sám mám ve volvu se kterým jezdím horkovzduch....

to socoman:

On je propastný rozdíl mezi Stralis AT a AS, ale napsal jsi to dobře.
BES - běs
sob říj 25, 2008 2:55 am

Uživatelský avatar
scania trucker
Příspěvky: 268
Registrován: úte bře 18, 2008 7:37 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

nekrokocss píše:já teda nevím ale já mám rok a půl starou pravielně servisovanou a vrže jak starý hodiny. ale auto je v základu a centrál nemá, lednici nemá. akorát ty el. okýnka. bufík mi vyhovuje a spí se mi tam taky dobře ale jen dole. nahoře je postel tak poloviční. to je děs. no měl sem 3 roky starýho stralise a nic mi tam teda ani nevrzlo :D , jinak skanča je vzhledově hezká a když je krásně udělaná tak je radost se na ní podívat. ale na jízdu mě víc sedělo iveco a hlavně řadící páka
vže a co ti tam vrže?Možná klouby!Pokud jses nevrtal do palubky tak nemá co vrzat!!!scánie má kvalitní plasty a ne nějaké náhražky od číny.rozmysli co píšeš než něco napíšeš.Naše firma provozuje scánie 14 let meli jsmi dvojky,trojky čtyřky a erka a žádná nevrže-firmy od nás je nakupují po leasingu a můžeš se jich zaptat.5eknou ti to samé.Zato u bývalé firmy jsme měli iveca 4 a vrzala po dvou letech všem spoje u přechodu ke spolujezdci.Myslím palubku.u čelního okna a dveře tak co chceš po ivecu.
sob lis 01, 2008 9:19 am

Odpovědět

Zpět na „SCANIA“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů