Mýtné v Chorvatsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine

Odpovědět
HAD
Příspěvky: 1102
Registrován: sob čer 24, 2006 9:21 pm

Jak to chodí v chorvatsku?

Příspěvek

psal mi pawel_zlín, jak to tam chodí. tak to napíšu i sem, respektive zkopíruju to co jsem mu napsal:


čus, prosimtě hlavně buď v klidu a z ničeho se nestresuj, já jel z česka zaplombovanej z český celnice

1. pravděpodobně pojedeš přes slovensko a maďarsko. na slovensku je známka jasná, v maďarsku ti řeknou, že jí na ten kousek dálnice nepotřebuješ, což je pravda, ale vono i na tý rychlostce jsou cedule, že máš mít známku. já to teda prosvištěl, ale sichr je sichr...
2. maďarsko chorvatský hranice - na čáře je parkoviště, kde zastavíš a vlezeš dovnitř. dáš mu všechny dokladyco máš a vod jednoho z nich musíš mít kopii (teď už nevim od kterýho), on ti ho dyžtak vrátí, ale že si máš jít udělat kopii ti řekne maďarsky. kopie dělaj na straně směrem do maďarska a stojí asi přez euro (což mě dost nasralo). když tě tenhle fešák odbaví tak jedeš na váhu a defacto maďarskou čáru. tady měj pochystanejch minimálně deset až dvacet euro. já měl od těch polštážřů co jsem vezl nafouklou plachtu a už to byl problem, stačilo mu deset, ale chtěl víc, čili drobný měj ready a uvidíš. tyhle už se s tebou budou chtít domluvit páč chtěj prachy. pokud budeš mít byť něco co by ho mohlo upoutat tak dej úplatek rovnou do pasu. pokud máš kolečka bude asi chtít vidět kolečka
3. když se prokoušeš maďarama a přijedeš k chorvatům tak už máš v podstatě vyhráno. ty si tě zvážej, kouknou do pasu, pokud se jim něco nezdá tak se tomu zasmějou a pustěj tě do chorvatska.
4. celnice v chorvatsku - na hranicích si musíš zjednat průvodku na cílovou celnici. já tam byl v noci a jediná otevřená byla Hema a neměl jsem s nima jedinej problem, normálně česky jsem dědkovi řekl, že potřebuju průvodku dal jsem mu papíry, von mě stáhnul o prachy a pak mi řekl, že si mám přijíd za hodinku a půl. nastal ovšem problém, protože se jim nezdála váha tak jsem musel jet na rampu a otvírat celníkům auto. nic nechtěli, jenom se kouknout dovnitř. problém byl že jsem točil pauzu a tu jsem si tim narušil. razítko z celníků nevydoluješ ani kdyby ses posral a prosil, prostě nedaj, ještě jsou nasraný. ale špeditér mi aspoň okopíroval kopii proclívacího listu jenom pro mě kde je napsanej čas kontroly...
5. během proclívání si provexluj eura na kuny, protože na dálnicích sice ečka berou, ale v blbym kurzu a stejně ti daj z5 kuny.
6. já z čech odjížděl s adresou celnice v záhřebu a špedicí na který jsem se měl hlásit. záhřeb je velkej asi jako dvě prahy a má pěkněj okruh, relativně dobře značenej a sjezd jsem trefil podle navigátora. celnice pak je obrovskej komplex budov co vypadá jak starý letiště na ruzyni a je to když jedeš směrem do centra na levý straně.
7. trefil jsi celnici v záhřebu a stojíš uvnitř. každý místo pro kamion je očíslovaný. číslo si napiš na papírek a jdi do velkýho baráku hledat tu svojí spedici. je jich tam fakt mraka a já měl zrovna nějakou malou a hledali jsme jí snad půl hodiny. no a pak už jenom čekáš a čekáš než tě vyclej což může trvat hodně dlouho
8. hurá na vykládku

jinak chorvati jsou nadmíru v pohodě, ale za všechno chtěj královsky zaplatit. čili pokud ti šéf vlepí padesát éček s tim, že ti to bude stačit tak ho pošli do prdele a ať ti dá minimálně 250, spíš 300-400e. třeba jenom párek v rohlíku na celnici stojí 5kun...
my jeli ve dvou, dohromady sme nafasovali 200e a stačilo nám to jen tak tak - celnice na čáře stojí dost, plus se tam platí parkovný atd...
no a pokud pojedeš zpět přez slovinsko tak na čáře si trochu trochu postojíš, maj to tam dost zmatený (podotýkám, že já nakládal ve slovinsku, čili jsem jel přez čáru prázdnej) a každej obrázek ukazuje něco jinýho
a jakmile dojedeš do slovinska tak si jenom užívej a užívej. krásný dálnice, krásná krajina, úplně pohodový lidi co mluvěj buď anglicky nebo německy a berou eura. cigára tu maj laciný, ale nejsou moc dobrý, nejsou to ty český na který jsme zvyklí...
toď asi vše... snad ti tenhle návod pomůže
sob lis 01, 2008 8:42 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

přidám postřeh.... přechod tady :D ...(gůglos maps)

46.276985,15.865459

cca v noci do 15min , přes den i 3 hodky ( s téčkem T-1 nevylejzáš z auta)

chování naprosto profesionální , úplatky žádný ,
nafta.10-10,40 kuna
velkej kebab 25 kuna (nejde to sežrat)
cigára 20 kuna +-
špinavá voda z mašiny (tkzv. kafe :roll: :D ) 9kuna
1 kuna = +-cca3,20kč
1eur=7,20-7,43 kuna (7,43 přepočet na dálnici-mýto)
dálnice drahý jako kráva, ale top stav....
z hranic do šibeniku cca180 eur +- (něco sem objížděl po starý, tak tipuju...)
vnitrostátní celnice .....asi jako za komanče :wink: :D na hodiny někdy někdy jen 2
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 13, 2012 10:30 pm

lukasV

Příspěvek

Tak na Gornij Macelj som isiel v lete. Neviem ci to bol Slovinec alebo uz Chorvat. Cigarety nemate? Nie. Nikto z vas v aute nefajci? Nie. A alkohol? Nikto. Odstavte sa na bok, kontrola. A isiel kufor...ziadne cigarety, ziaden alkohol...po asi 20min mozete pokracovat. :roll: Neviem ci chceli uplatok alebo si nieco dokazat, lebo to brali v pohode ako beznu kontrolu.
ned říj 14, 2012 12:08 am

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Zdravíčko. Zřejmě mimo jiné začnu jezdit i Chorvatsko. Je nějaká změna, nebo to funguje jak v prvním příspěvku? Za každé info budu rád. Díky :)
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
sob bře 08, 2014 11:29 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zmena je jedna a podstatna ze jsou v EU tudis zadne papira na care,T1,ex,karnet,pruvodky...
Neřeším...
sob bře 08, 2014 6:09 pm

Vojtas.DAF
Příspěvky: 1063
Registrován: úte říj 05, 2010 8:04 pm
Bydliště: Jevišovice

Příspěvek

Díky, jojo to jsem si myslel že to tak bude. A je tam mýto nebo známky?
Každý den ve svém životě si užívejte naplno!! Protože nikdy nevíte, který den bude ten poslední....
sob bře 08, 2014 6:57 pm

Uživatelský avatar
FR1GTX
účastník zájezdu
Příspěvky: 1272
Registrován: stř pro 29, 2010 6:50 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

platí se hotově nebo kartama na platidlech,možno vyřídit ENC(elektronická krabička)
ned bře 09, 2014 12:44 am

Meverik
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 05, 2014 10:10 am
Bydliště: Chrudim

poradte prosím

Příspěvek

Ahoj, jedu do Zadaru s 12t, je lepší jet na Slovensko a Madarsko? Nebo na Rakousko Slovinsko,...uvítal bych cestu na Rakousko a Slovinsko, tudy jezdím i dodávkou. Chtěl jsem se zeptat kde zakoupím Go Box a kolik na něj dobít? Je tam nějak vstupní platba a když to neprojedu všechno, vrátí mi zbytek nebo nějakou zálohu za krabičku? Je to jednorázová cesta nákladákem, nechci si ji nechavat. Dále bych se chtěl zeptat jak to funguje na Slovinsku s poplatkem mýtného, v chorvatsku se dá platit jako autem že? Na branách. Vše budu platit hotově v Eurech. Děkuji za pomoc....
stř kvě 28, 2014 11:19 am

Zajic88
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 30, 2010 8:14 pm
Bydliště: Ostrava

Dodávka

Příspěvek

Zdravím, neznáte nějakou spedici která vytěžuje dodávky do chorvatska?
Slyšel jsem že tam jsou dobrý kšefty,ale na raalu toho moc není.
Díky za tip.
ned lis 23, 2014 7:58 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud stojis nad 24h na dalnici,platis jednou tolik-misto 80e za usek Zagreb -Split jsem platil 160e.Odvolat se muzes,bttylo mi receno.Kde mas delat nejake tydeni puuzy stebou tady nikdo resit opravdu nebude.Aspon uz vim,proc v sobotu odpoledne je kazda pumpa uplne prazdna,nikdo na ni nestoji.Za A,kazdy to vi(jen ja ne) a za B,provoz je nulovy ,ekonomika slaba.Obcas nejaky BIH projede ,smer domu ci ven,jednou za hodinu.
Neřeším...
sob led 24, 2015 10:46 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

zima na A1,Zagreb smer Split

Příspěvek

Obrázek
Obrázek
Neřeším...
úte úno 03, 2015 9:20 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak to chodí v chorvatsku?

Příspěvek

dnes jsem se vratil z Chorvatska,a vzdy to beru jako prijemnou zmenu.rovoz v noci tam je minimalni,pumpy i o pulnoci zaparkujes normalne do lajny,ne jak dement za zadky.Parkoviste jsou uplne vymetene,a pritom hezke ciste osvetlene.Vozime tam po betonarkach ocel do betonu,vykladka vzdy bez problemu,lidi usmevavy.Celkove zadny stres ta zeme.
Neřeším...
sob pro 09, 2017 3:36 pm

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Krapina - Macelj po okresce, bez mýta?

Příspěvek

Schenker teď začal taky vozit i Chorvatsko a Slovinsko, naposled když jsem tam jel, tak směrem na Zagreb cesta po dálnici, ale v noci zpět dálnice A2 uzavřená a digitální směrovky mě nasměrovali na objížďku a vyjel jsem až nahoře u Macelju - bylo to kolem 1 - 2 ráno, je to normální, nebo to byla výjimka? Druhý řidič tam byl a to samý, žádná oprava, ale dálnice uzavřená. Teda mě se ta cesta chorvatskýma průsmykama strašně líbila, samý kostely, tunely, železniční tratě atd, fakt pěkná projížďka a hlavně se zaplatila polovička mýtnýho jen :D
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
pon čer 25, 2018 5:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Chorvatsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti