Mýtné/známky na Slovensku, tipy na truckstopy, pravidla apod.

Moderátoři: Olda, cuisine, BajlachVT

dfhurn

jízda s nezapnutou krabickou - mega flastr- moznost snížení?

Příspěvek

Zdravim, jsem idiot a povedlo se mi vjet na SK a nezapnout krabicku do elektřiny.

Výsledek jasný, 142E nedoplatek mýta a 1500E pokuta...

Za 2 roky co slovenskem pravidelně jezdim se mi to nestalo, ani jiné přestupky... Najednou prostě den blbec.

Otázka zni, je nějaká moznost poslat žádost o přezkoumání (se zminenim výše zmíněného) a doufat v nejakou mírnější sankci?

Nebo to radsi nezkouset (údajná možnost navýšení pokuty az na 2250E)?

Diky moc za rozumné odpovedi.
úte dub 08, 2014 5:15 pm

Wlado

Příspěvek

Jedine asi skúsiť zavolať na zákaznícku linku Sky tollu a tam sa informovať , ako postupovať v tvojom prípade . Ale bohužial si myslím , že sú to natoľko veľké a nenažrané svine , že sa stým nebude dať nič spraviť . Zdvihnúť už danú pokutu by zrejme ale nemali . Ale je to iba môj názor .
http://www.profivodic.sk
MAN TGS 26.480 - SVAN CHPT 18
čtv dub 10, 2014 9:38 pm

dfhurn

Příspěvek

Někdo říkal zkusit poslat žádost i přezkoumání, DAS zase řekl ze nic zkoušet nedoporučují, protože v zákoně nikde nemají nic o případném snížení, jen případné navýšení ve správ nim řízení :-(

Zavolat tam zkusim co mi pěkného řeknou..

Treba se jeste tady najde někdo s touto nemilou osobni zkušeností
čtv dub 10, 2014 11:37 pm

mtc

Příspěvek

Zkus zavolat,ale se snížením nečekej.Kolega měl nedoplatek 60€ a flastr dostal 800€ a musel zaplatit.
Renault Megane II Sedan 1.6 16V 83kw
Renault Fluence Limousine 1.6.16V 81kw
DAF LF 12t Euro 5
DAF CF 18t Euro 6
pát dub 11, 2014 9:17 am

kolja27

Příspěvek

Zabudni, ze ti znizia, doporucujem uhradit v lehote, lebo na spravnom konani vacsinou este navysuju...
pát dub 11, 2014 11:44 pm

hanz.fagor

Příspěvek

Zdar chlapi,
pred pár dny se mi stalo to samé ( uvědomil jsem si až před čárou na cestě zpět do CZ, že mám nějakou krabici za oknem) jen jsem měl "kliku" a nestavěli mě ani jednou a to jsem potkal 2 hlídky...
Ví někdo jak je to s těma jejich kontrolníma bránama, kde jsou atd?

A hlavně hrozí mi něco při další jízdě tam, popř. dá se to doplatit???
úte bře 10, 2015 2:29 pm

sof

Příspěvek

Mne sa to tiež stalo. Volal so na skytoll a tam my bolo povedané, že sa to doplatiť spätne nedá a keby ma neskôr zastavila polícia, tak len oni rozhodnú čo so mnou poriešia. Stalo sa my to viackrát a našťastie ma nechytili a ani neskôr nezastavili. Bolo to vždy len pár kilometrov po prechode hraníc, ked som zabudol zapnúť krabicu. Treba si na to dávať pozor lebo polícia schválne čaká kúsok za hranicam na takýchto zábudlivcov.

A ak si prešiel dlhšiu trasu, na tvojom mieste by som zavolal na skytoll a spýtal sa ich čo máš robiť.
pát dub 03, 2015 7:57 pm

FR1GTX
účastník zájezdu

Příspěvek

mám zkušenost jako sof,z Rajky až na Jarovce bez zapnuté krabice,potom než to naběhlo a doblikalo tak už jsem byl skoro za Blavou...je to už cca 5 let a od té doby mě ani nikoho jinýho s tím autem nestavěli.

Vůbec systém jejich kontroly mně celkově uniká...proč celníci čas od času staví na hranicích a lezou se podívat dovnitř jestli to máš zapnutý?To jako v tom supermoderním systému nepoznají hned,že jim tam jede nějakej černoch bez zapnuté škatule :?:
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
pon dub 06, 2015 2:11 pm

roadtrain
1. NAPOMENUTÍ

Příspěvek

pokud tě nenaměří okamžitě,nemají nic,zítra jakoby jsi na SK nebyl,takže stačí hlídat hlídače mýta a máš to grátis no problemo :lol: :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob dub 11, 2015 11:36 am

besttracker

Příspěvek

FR1GTXco mam info system to zaregistruje az po 15 -30 min
:-)
úte dub 21, 2015 4:28 pm

FR1GTX
účastník zájezdu

besttracker

Příspěvek

30 minut,to je přes půl cesty z Kútů na Rajku.. :shock:
MAN=(M)ínusy (A) (N)egativa
úte dub 21, 2015 9:38 pm

vašek

Příspěvek

přišlo mi se slovenska že mám vrátit mýtnou krabici, protože tam moc nejezdím, nevrátil jsem, tak teď chtějí 275EUR

když zaplatím tak mi krabice zůstane a můžu ji zas použít nebo ji mám poslat a nebudou chtít 275 Eur?
pát říj 30, 2015 9:37 pm

sof

Příspěvek

ved im zavolaj.... pýtať sa šoférov nieje dobrý nápad... a dopredu rátaj s tým, že slov.mýto sú to zlodeji..

Zákaznícka telefonická linka poskytuje služby NONSTOP na telefónnom čísle 00421235111111. Operátori Vám radi zodpovedajú otázky týkajúce sa systému elektronického výberu mýta, príjmu hlásenie o technických problémoch, alebo zaznamenajú vaše podnety alebo reklamácie.
sob říj 31, 2015 5:02 pm

riko

Příspěvek

musíš to zaplatit,potom si s krabicí dělej co chceš,třeba tam jezdi nebo ji vrať,ale pokud to nezaplatíš,tak auto s tou SPZ tam nemůže jet,teď sem řešil to samé,další možnost je vyměnit SPZ a dát novou krabici,ale dluh ti tam zůstane
ned lis 01, 2015 1:34 am

Drozkar

Příspěvek

Ahoj stala se mi taková nepříjemnost. Díky mlze a únavě jsem omylem vjel na dálnici. Bohužel jsem v autě neměl krabičku, ta zůstala na podniku (neřešte). Ujel jsem asi 7km úsek a projel 2 mýtné brány. Naštěstí mě nechytli. Ale, chtěl jsem se zeptat jak bych měl postupovat a na co se mám popřípadě těšit. Jediné co mě napadlo, bylo dojít s krabičkou na Benzinu a zaplatit ty dva průjezdy branou. Pozná systém že krabička v autě nebyla nebo ji vyhodnocuje jako nefunkční? Díky

Stalo se mi to sice v ČR, ale nechtěl jsem zakládat nové téma.
ned pro 20, 2015 1:10 pm

Odpovědět

Zpět na „Slovensko“