Mýtné v Rumunsku, tipy na truckstopy, pravidla apod.
Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Obecné informace

Příspěvek

Prosím ty, kteří mají zkušenosti s ježděním do Rumunska, jestli by nenapsali nějaké tipy - na co se připravit, jak to chodí s bezpečným parkováním, jestli se tam něco někde platí (ať už oficiálně nebo bakšišem) apod. Děkuji :D
sob lis 15, 2008 12:11 pm

Radek_s
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 3270
Registrován: stř čer 13, 2007 11:46 am
Bydliště: Opava - Czech Republic

Příspěvek

Mno tak na každém rohu černá huba,tak se nelekni když jich uvidíš tolik :lol: :lol: :lol:
sob lis 15, 2008 3:03 pm

sanny
Příspěvky: 247
Registrován: úte bře 04, 2008 8:14 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Ahoj, ja jsem mel taky driv jezdit do Rumunska, takze jsem uz vyzvidal a Martin440 mi neco malo poradil, takze muzes mrknout sem

http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php? ... ght=#70512
sob lis 15, 2008 4:13 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

přidám pár drobností z letoška...cena za trajekt calafat -vidin
je za osobák okolo 30 eček + 10 za každýho člověka v autě
za LKW mám dojem že 96 eur ( za cenu neručim) + za osobák průjezd na rumunský straně "přístavní zónou " 8 eček
(osobně pokud možno doporučuji Giurgiu-Ruse )
cena za PKW 10 eček tot vše..i LKW bude určitě lacinější pokud vede trasa tudy...
v současný době se všude opravují všechny hlavní silnice od základu tzn.komplet nový na evropský úrovni a kvalitě povrchu (za přispění EU ) hlavní tah na Bukurešt směr arad-deva sebes sibiu pitesti bukurest giurgiu už několik let kompletně opravená až některý průjezdy měst (staví se obchvaty)
nedoporučuju !!!! trasu okolo "železných vrat" při hranici s yugo je tam letos nepočítaně semaforů ... prostě mizerie (opravy)
stále platí ,že parkovat je lepší na osvětleném -většinou hlídaném parkovišti (vetšinou u soukromých motorestů s pumpami ,kde není problem jak se dobře najíst i vysprchovat....
na hranicích stále u celníků ......
-zkouší ,že se něco nesmí provážet (jsme dneska EU)--kravina...touha získat nějaký éčko :?
- "snaží se jako kontrolovat vše " soukromý věci ,náklad a pod
.....většinou slušně v rámci slušnosti ,zase s úmyslem vylákat nějakou tu prašuli ( se vstupem do EU o většinu provizí přišli)
a tak podobně ...pokud jde relativně o pár do 5 eček (čímž si člověk dotyčnýho "nakloní" je asi lepší je oželet -záleží na každým ,já osobně sem "investoval " 5 a problem žádnej.....snad někdo doplní ...... co člověk a jízda to zkušenost..... :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob lis 15, 2008 9:02 pm

Uživatelský avatar
Irys
Příspěvky: 1786
Registrován: ned dub 06, 2008 1:47 pm
Bydliště: Liberec

Příspěvek

Díky moc, ono se právě v těchto zemích všechno rychle mění (doufejme že k lepšímu), tak každá aktuální zpráva je cenná. :clap:
ned lis 16, 2008 1:20 pm

Pupajz
Příspěvky: 195
Registrován: pát bře 28, 2008 4:38 pm
Bydliště: Sev.Morava
Kontaktovat uživatele:

Aktuální info?

Příspěvek

Zdarec!Připojuju se k Irys,aktuální info?CSC začlo jezdit do Rumunska,od tý doby co tam mám pobočku :cry: .Volal mi kamarád,že prý jestli vím kde stojí,já mu že asi v Rumunsku a on na to,že jsem kkt že se ptal kde přesně stojí,já na to že nevím a on že před BRODEM,je to možný?Asi je,protože mi posla MMS!Tak buďto zabloudil nebo je to tam normální?Dík za info!
pát pro 26, 2008 9:43 am

NeverHome
Příspěvky: 238
Registrován: pát črc 03, 2009 7:59 pm
Bydliště: mám.

Příspěvek

Zdar, nejezdim do rumun často,ale pokud pojedete přes Gyulu z maďarska,tak asi 15km za hranicí je vesnice Socodor. Tam je po pravé straně hospoda. Venku CZ vlajka a cedule československé parkoviště. Nalevo pod úrovní silnice parkáč,hlídanej.Co je hlavní,tak majitelem je Sepi,rumun,bývalej šofér,umí česky,ochotnej se vším poradit atd. Dobré jídlo za pár korun,CZ televize atd. Mobil na Sepiho +40747651732.
Stavuju se tam pokaždé když mam cestu. Jinak po rumunsku spousta parkovišť u hospod atd,nikde jsem neměl problém. Jen je třeba dávat pozor u větších měst jako všude v evropě.
ned črc 05, 2009 12:26 pm

mrpi90
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 19, 2010 11:55 pm
Bydliště: vsetin

Příspěvek

zdravim jezdim do Rumuunska kazdou nedeli ale jen se 7.5tunkou jezdim do bistrity pres hranicni prechod petea uplne v pohode sa tam da domluvit cesky dalnicni znamku platim 4 eura na den jelikoz dyl se tam nezdrzim. jezdim tam pres zapomenute vesnice a moc neradim zastavovat na opustenem miste behem chvile se tam sebehnou male decka a zacnou zebrat a uz jsem se setkal ze kdyz jim nic nedate neni problem aby vam roztrhly plachtu nebo propichly kolo. jinak s policii neni taky problem i kdyz pres dedinu jedete 90 asi neco jako maximalni rychlost neznaji. a posledni dobra rada je tam hodne stoparu doporucuje se zamknout jinak jak zastavyte na cervenou nebo kvuli zacpe hned se cpou do auta a chteji svezt.
stř led 20, 2010 12:05 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Ujel jsem v srpnu po rumunsku asi 800km.Svobodná to země.Nikdo vás neotravuje,nežebrá a neokrade.Za pivo a startky je rumun v odlehlé části země udělat cokoliv.Po silnicích žádná buzerace nikde policajta nevidíte váhy a pod. blbosti jsem vůbec neviděl.Některé silnice jsou katastrofa ale je dobře zakreslená v mapě dostanete se tam kam potřebujete.Navigaci nechte doma je Vám k ničemu .Zlatá stará papírová mapa.U něktarých větších měst jsou romské osady tam samozřejmě nezastavujte.Běžné čerp-stanice ceny asi jako v sk. Za celou dobu pobytu 8 dni se nic nepřihodilo co by ohrozilo posádku nebo auto.
ned zář 19, 2010 12:54 pm

Bartik
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 09, 2010 11:40 am
Bydliště: unicov

rumunsko

Příspěvek

Vsechny vas zdravim a prosim o pomoc. Mam manzela ridice kamionu. Zacal jezdit do Rumunska. Ma navigaci tom tom a navigace teto znacky neposkytuji podrobnou mapu, vcetne ulic ve mestech Rumunska. Byla jsem v prodejne s navigacema a ani tam my nedokazali rict, kde bych tyto mapy zjiskala. Mohl by my nekdo z vas poradit, i za cenu, ze by jsme museli koupit novou navigaci, jestli je mozne ziskat podrobnou mapu Rumunska. Mockrat dekuji
čtv zář 23, 2010 7:07 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

navigace a východ evropy se nemají "rádi" ať si koupí podrobnou mapu(papírovou navigaci) a naučí se v ní číst ..... :D jiná rada není ...zatím ,jedině by narazil na zázračnou prodejnu v dané zemi, kde mají třeba zrovna tu rumunskou aktualizaci a za nemalý poplatek mu jí rádi nainstalují.... :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob zář 25, 2010 12:32 am

Uživatelský avatar
Palino
Příspěvky: 10
Registrován: pon črc 19, 2010 6:15 pm
Bydliště: Staškov 383

Příspěvek

Ja som tam používal navigáciu IGO a fungovalo mi to super, inak fakt, jazda cez Rumunsko je bezproblémová a tých stopárov je tam preto tak veľa, lebo tam autobusová doprava moc nefunguje, oni ti ale za odvezenie hned zaplatia, sú tam na to tak zvyknutí
ned říj 03, 2010 12:03 pm

MafianR
Příspěvky: 5
Registrován: úte kvě 04, 2010 8:59 am
Bydliště: Praha

Příspěvek

Chlapi poradte se 7,5 tunou mam jet do bukureste Jak to je se znamkama a kudy nej. cesta? diky moc
Dokud si lidi nechaj srát na hlavu,budou vypadat jak hovna
stř pro 01, 2010 5:06 pm

čvanča
Příspěvky: 138
Registrován: pát srp 28, 2009 5:43 pm

Příspěvek

Čau,známky si koupíš jednodení,z hranic je to do Bukureště cca 600km,nestůj nikde na odlehlém místě.Cesta,záleží přes který přechod pojedeš ale vesměs tam vede jedna cesta,je to tuším 1 a vede do bukurešti.Bukurešť tam je dobře značená.Cesta nic moc,ale ś malým ok.Pověs se za nějakého rumuna nebo poláka a praskej.Dědina nedědina furt plný 90,když sou policajti tak blikají(Nestalo se mi že by mně vybrali).Jezdí tam hodně čechů,určitě někoho potkáš.Jinak známku musíš mnět aj kdybys jel po polu.Doporučuju koupit buď na hranicách a nebo tak 20km za hranicama.Jakmile přejedeš hranice,se zamkni.Pokud pojedeš na benzinku,tak jestli tam uvidíš stát cigány,jeď dál,budou chtít peníze,ale ti stávají většinou hned za hranicama a teď v zimě jich tam není tolik.Vypadá to hrozně,ale je to v poho,jen pár zásad co dodržuju já.Dá se to.J´á osobně bych jel přes ďulu(varšand),na nadlacu to stojí za gule.Dobře dojeď
sob pro 04, 2010 11:03 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

já osobně když sem vozil sklo do bukurešti , tak jsem jezdiltrasu...

gyula-arad-deva- sibiu-ramnicu valcea (to se objíždí, jsou to lázně a pěkný)-pitesti a dálnice....nevim jak to u nich je v těch horách...je to dost dávno co sem to jezdil
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 04, 2010 1:41 pm

Odpovědět

Zpět na „Rumunsko“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů