Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Ty si to moc maluješ. Jen ta ZF mě zabrala dost času. Když si tak vzpomenu - sundat korbu(nebylo v dílně dost místa na sklopení), vyhodit převodovku, vyhodit lamelu, opravit všechno co se odkrylo okolo převodovky včetně elektra, nasadit ZF, zjistil jsem že napasujou držáky převodovky takže pro druhý, převrtat je v rámu, kardan jinak dlouhej - nechat upravit, jiný unašeč na dif, spínač čerpadla tam byl (naštěstí), ale měl jiný drážkování než starý, zjistit drážkování a typ čerpadla, sehnat čerpadlo předělat sání a výtlak hydrauliky, dodělat elektriku (snímač neutrálu, zpátečky-byl jinak, snímač zapnutí čerpadla)... Suma sumárum když pominu že jsem čekal na čerpadlo a podobný proluky tak cca 4-5 dní (celkem 14 dní)
stř bře 27, 2013 5:12 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Převodovku do těch 7 dní nepočítám 8) to je bonus, nikoliv v tom týdnu :)
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
stř bře 27, 2013 5:27 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

No jenže jak to znám, a jestli to chceš dělat tak jak děláš svoji práci, tak se tam toho vynoří mnohem víc a uvidíš jak to bude přibývat...
Vždycky si plánuj práci na půl dne. O zbytek dne se ti už postará sama... :roll:
stř bře 27, 2013 5:31 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Nějak to však dopadne, auto mě nevydělává, tak může stát jak dlouho chce. Pořád je něco, takže na to tolik času v kuse nebude. Ale nebojím se toho :D

Nový rámečky jsou na cestě, a jeden 6ti místnej mi zbyde, tak jsem vyřízl díru do tý plastový "přihrádky" pod deskou a vsadil jej tam, takže o další vypínače bude postaráno. Přesunu tam zapínání čerpadla a budou tam nově vypínače na ovládání elektroventilů na hydrauliku sklápění.

Obrázek

Ještě pořeším nákup pár kontrolek, na desce jedna přibude, kdyby náhodou šla jiná převodovka, ať mám sign. i na řady. Elektriku přístrojů mám rozpletenou povyměňovanou a ještě k ní přidám dráty od nových vypínačů a po nastříkání panelů vše vracím.
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
stř bře 27, 2013 6:17 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Tak z www.gamakladno.cz mi dorazily rámečky (jsou jednokusé, ne děléné jako stavebnice co je v autech, ta je tam teda taky..), vypínače a pár symbolů, a z www.adip.cz stylová pojistková skříňka jako originál, několik relátek, a konektory na kabeláž, kterou trochu ještě vylepším a rozšířím.
Obrázek
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pát bře 29, 2013 8:39 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Dorazily fastony a kleště na ně, tak jsem dodělal elektriku k přístrojovce. Do volnejch polí v konektorech jsem natáhl všemožný dráty pro všechny svoje chujoviny co mě napadly, natáhl jsem novej svazek skrz palubku do toho plastovýho kastlíku kde bude sdružený všechno ke sklápění nástavby.

Praktická informace - do originálních konektorů jsou zapotřebí fastony 5.4mm a sehnal jsem je jen tam kde ty konektory, tj v www.AGIP.cz. Fastony 6.3 kterejch mám několik stovek - nejlevnějc jsem je sehnal na www.BMshop.eu se tam narvat nedaj. Naopak jsou potřeba do konektorů k vypínačům, ty už 6.3 jsou.


Obrázek
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pát dub 05, 2013 2:03 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

DwPeter - Kua chlape, skoda ze si tak daleko :cry: :cry: Hned by som ta pytal na opravu elektriky na bagru.... :D :D Ja o elektrike akurat viem ze sa plati a ze kope :lol: :lol: Jo a vymenit zarovku tiez viem :lol: :lol: Inak elektrika na aute je pre mna spanielska dedina.. Nahodou na Karlovarsko nejazdis?? Alebo nechces si urobit vylet a prist?? :wink: :D
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát dub 05, 2013 2:42 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

V KV jsem kupoval tu Liazku, hezká krajina. Mám takový tušení, že až si pojedu pro bagr, taky bude z druhý strany země :lol: Jako všechno, nic není ve Znojmě když to potřebuju.

Elektrika v Liazce je jednoduchá, dráty nemizí v žádných krabičkách, dají se vysledovat od pojistky až nakonec. Škoda že se aspoň v mojí palubce nehraje na barvy, nedá se spolehnout na to kudy vede živá atd.. Třeba v JEEPech podle barvy vim na co je a kam vede, každej je jinej a podle servisáku a konektorů se daj pěkně hledat. V LIAZu to prostě natáhli jak to leželo a běželo.

To je jedna z věcí na Liazkách pěkná, jsou jednoduchý. I ABS když fabricky dodělávaly, tak je všechno bokem, a je to dobře rozpoznatelný že to jsou jiný dráty, klidně by se dalo jednoduše vyházet :lol: Na novým autě, nebo cizím by jedna věc bez druhý nešla.
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pát dub 05, 2013 3:39 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Ještě mě nedorazily všechny potřebné součástky, tak se věnuju jiným věcem, prozatím jsem umístil podsvětlenou zásuvku zapalovače, nechtěl jsem dělat díru k vypínačům, vypadalo by to přeplácaně.
Obrázek
a dokončil polovinu kabeláže od pojistkový části, kam jsem protáhl všemožný dráty, který pak přijdou do třetí pojistkovky a na relátka. Ještě mě čeká část u volantu a průchod kabinou ven.

Obrázek Obrázek
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
úte dub 09, 2013 5:51 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Tak elektriku v kabině mám za sebou, na horní poličku sloupkama vytažený nový vedení pro světla na rampu, majáky, 12V pro rádio, CB, a dvojlinky natažený zase dolů ke dvežím, zakončený konektrorama.

V pojistkovým kastlíku přibyla třetí pojistková skříňka a dvě relátka, jedno na světla na střeše a druhý na majáky. Ovládání buď obě dvě věci nezávisle na sobě vypínačema na panelu, nebo po zapnutí jednoho dalšího vypínače páčkou pod volantem, tj při světelný houkačce blikne střecha a majáky, a při dálkovejch s hlavníma světlama bude svítit i rampa. Ještě přibyl spínač couvací signalizace. Napájení pujde ze spětného světla, a kostra se připne přes vypínač v kabině, abych zbytečně nedělal bordel v noci u baráku.

Obrázek Obrázek

Jediný zádrhel se vyskytl se symboly do vypínačů, český výrobce HLF všechny má, ale prodá od každýho min. 10ks, x7kč, a to se mi moc nechce, tak uvidim.
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
sob dub 13, 2013 5:36 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Vyšetřil jsem trochu času, a nastříkal pár věcí do palubovky ať na mě nečumí orezlý a oprejskaný místa, na topení vyměnil prasklý drát, takže už nebudu muset otevírat masku, a pak skompletoval po kompletním vyčištění všeho přístrojové desky. Ještě musim koupit nové hadičky na ostřikovače dokud mám v palubce díru na výměnu, a můžu desku skompletovat.

Obrázek Obrázek

Trošku jsem si pohrál s ukazateli teploty a paliva, jsou že škodovky, 120cítky, akorát upravený na 24V.
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
ned dub 14, 2013 10:02 pm

Uživatelský avatar
Aleš 400
Příspěvky: 376
Registrován: sob úno 25, 2012 4:48 pm
Bydliště: Ivančice

Příspěvek

8)
Máš to pěkně udělaný, radost pohledět. Kamarád má ROSSy Viza a dvě přístrojovky ho také "čekají", tak mu napíšu ať sem nakoukne na fotky. Co se týče těch kolíbkových přepínačů, ty původní na fotkách vypadají, že jsou od Helly. Ale HLF Hejnice se uvádí jako náhrada Helly a není divu, že jako výrobce to dodává po minimálním počtu 10ks. Zkus EVV-MORAVIA v Kroměříži, ti mají věcí do elektriky hodně a to na náklaďáky, osobáky, traktory, atd. a spínače HLF Hejnice vedou také. Spínač a symbol musí být od jednoho výrobce, protože i když vypadají stejně, buďto tam nejdou zaklapnout nebo tam nedrží (asi úkos nebo nějaký jiný rozdíl ve výrobě). Na Tatrách jsou spínače SWF a ty jsou ještě trochu jiné (v místě, kde se mačkají, mají drážkování). Telefon do EVV mám v práci, ale mají poměrně pěkné internetové stránky. :)
Ano, máte auto LIAZ, ale jaký je tam motor? Cummins, Perkins nebo Caterpillar?.......Kdepak, auto LIAZ, motor taky LIAZ!
pon dub 15, 2013 8:03 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

už s EVV jednám, aspoň teda doufám, že pán co mi volal byl od nich :lol: ta čekám až se ozve. Zkusil jsem ty symboly co už mám od HLF a jdou dobře, a držej, možná trožku těsnějc, ale dobrý. Teď pro změnu čekám na hadičku do ostřikovačů :? zrovna měli v mototechně vyprodanou, tak až ve středu, to už bude všechno. Nad ROSSem jsem přemejšlel taky, ale v době kdy jsem auto chtěl, tak žádnej nebyl. Dneska vím aspoň o dvou a jeden dokonce kontejner :( ale už měnit nebudu. Další náklaďák pak někdy bude 3 náprava.
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
pon dub 15, 2013 8:54 pm

Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 289
Registrován: sob srp 18, 2012 10:50 pm
Bydliště: Znojmo

Příspěvek

Tak deska je kompletní, a zatím všechno funguje, až na podsvícení pár vypínačů - chybí mi tam dioda, což jsem zjistil až v autě pod napětím, takže doladím. Zbytek funguje dobře. Po zimě jsem nahodil baterky a chytla na první otáčku :P takže se můžu věnovat nový nástavbě a kabině zvenku

Obrázek Obrázek
Liaz 300 18.29 SB r.97 ABS,ASR, hákový kontejner
www.muj-jeep.cz
www.renovace-stroju.cz
čtv dub 18, 2013 9:48 pm

Scutch
Příspěvky: 393
Registrován: stř čer 22, 2011 12:01 pm
Bydliště: Nymburk

Příspěvek

ty voe, prostě krásná práce :lol: to bych taky potřeboval přejít na 18.33 sb
:lol:
THIS IS MADNESS, MADNESS?!......THIS IS LIAZ 300 !!! :-)
čtv dub 18, 2013 11:38 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti