Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Říkám, není to žádné dogma. Ale co si tak všímám, tak nejstarší fotky třeba s tou černou maskou s nápisem LIAZ spadají právě do toho období kolem roku 87, čehož je důkazem i ten obrázek, co máš v nicku.

P.S.: Pokud bychom měli být naprosto přesní, tak ta nová kabina se nazývala 230, pokud byla použita na autě řady 200. Když byla použita na autě řady 100(=110, 111, 122 atd.), tak se interně nazývala 130. Teda aspoň dle Knihy (ale tu jsme četli oba, že :-)).
Naposledy upravil(a) Timy dne úte pro 23, 2014 12:24 pm, celkem upraveno 2 x.
!LIAZ 4life!
úte pro 23, 2014 12:16 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ono to je prave strasne osidny a tech fotek opravdu seriovych aut je malo.

Prave treba auto co mam v nicku je 110.581 a to je vsechno jen ne seriovy kus. A skoro bych, clovece rekl, ze to je auto postavene drive, rekl bych v roce 1985. To samy auta z prospektu, veletrhu...nekdy je to k vzteku.

Spousta z tech plastovych dilu souvisi se zavedenim rady 150 do vyroby. Na nich se zacaly objevovat nejdriv.
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
úte pro 23, 2014 12:22 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Já to myslel tak, že podle prospektů a výstavních kusů se dá přibližně usuzovat, kdy se který dílec začal na těch autech objevovat. Samozřejmě mohlo trvat ještě nějaký čas, než to bylo na všech vyráběných autech. Stejně tak ale určitě nějakou dobu trvalo, než přestali montovat předchozí typ daného dílce. Takže v sériové výrobě se to určitě všelijak překrývalo a dávalo se na auta, co zrovna přišlo pod ruku.
Ad 110.581 - To schéma pruhů na fotce v tvém nicku odpovídá roku 87. Může být, že auto samotné bylo vyrobeno 85, ale určitě ne s tímto barevným schématem a možná ani ne s touto maskou. Někde jsem viděl fotku 110.581 s barevným schématem roku 1986. Pravděpodobně jde o to samé auto z tvojeho nicku, jen ho pro potřeby propagace a výstav různě přebarvovali.
Barevné schéma 1986 vypadá takto:
Obrázek
Je zde také použito černé masky a novějších zrcátek. Proto datuju počátek používání těchto prvků do období kolem toho roku 86 (případně 87). Právě proto, že jsem ještě nezaznamenal existenci fotky z období dřívějšího (starší než 86), s autem vybaveným těmito dílci.
!LIAZ 4life!
úte pro 23, 2014 12:56 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Jsem rád že tahle LIAZ vzbudila takové ohlasy,co se týče modelu jako blatníků a zadního uložení kabiny tak to není úplně 100% ale je to tak aby to bylo jednoduché a aby se kabina řady 110 odlišila od 100

Co se týče tahačů tak asi plánuju na silniční tahače Samerovu oblíbenou 110.581,ta bude už vycházet kabinou ze 110.053 která je natexturovaná s pruhy

Nejbližším modelem na kterém se bude pracovat tak bude závodní tahač LIAZ 110.561,prosím každého kdo má nějaké zajímavé fotky hlavně v intriéru tak aby je prosím poslal buď tady nebo do SZ,tyhle fotky budou určitě důležité pro modelování,Reklamy na tahači budou asi odpovídat těm jako při závodě na okruhu Paul Ricard v roce 1987
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
úte pro 23, 2014 3:15 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hm, jestli to mas vykoukany tak, ze nektery pruhy se delaly jen v danym roce, muze to tak byt, prit se nebudu. Podle ceho tak ale usuzujes? Podle dat prospektu, toho co na sobe mely dakarsky auta nebo fotek z vystav? Prijde mi to jako docela odvazny tvrzeni, sam bych za to ruku do ohne nedal.

Rozhodne si ale troufam tvrdit, ze 110.581 nikdo neprebarvoval - 110.581 ani moc po vystavach nejezdila, aspon to neni dolozene jedinou fotkou. Navic, bohuzel, nekdy je sice na fotkach auto oznacovane jako 110.581, ale na fotce je obycejna 110.551 - na nekolika mistech je to auto takhle zamenene a taky jsem si myslel, ze 581 existovala i s jinymi pruhy, ale byla to prave 551ka nafocena tak, ze rozdily nebyly viditelne...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
úte pro 23, 2014 5:31 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

Je to vypozorované podle jednak dakarek ale hlavně podle starých čísel SM, kde jsou reportáže z výstav. Tam je vidět, že každý tok používali nějaké jiné schéma, kterým se prezentovali daný rok na většině výstav (i v zahraničí). Asi máš pravdu, že to není nic, za co by se dalo ručit vlastním zdravím :-D ale předpokládám, že to tak tehdy bylo. Zatím jsem nenarazil na nic, co by svědčilo o opaku.
Na té fotce asi bude ta 110.551, nějak moc jsem to tehdy nezkoumal a dohledat ji je teď už asi nemožné, poněvadž fakt nevim, kde jsem to viděl.
!LIAZ 4life!
úte pro 23, 2014 6:41 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

POZOR, POZOR, POZOR!!!

Jak jsme s ApeXem slíbili, tak i činíme. LIAZ 110.052 do hry Mafia je od nynějška volně ke stažení na ApeXových stránkách. Download zde:
http://apex.mypage.cz/menu/download-modely

Hezké Vánoce všem!!!

Obrázek
!LIAZ 4life!
úte pro 23, 2014 7:38 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Díky Timymu za sepsání návodu a o to že se postaral o informace ohledně LIAZ 110.052

Nelenil jsem a začal jsem pokračovat na závodním tahači 110.561,Jak bylo vidět tak sem na něm měl staré disky kol ale když sem našel výkres toho disku tak bylo jasné že sem je musel předělat,makačka to byla teda velká ale stálo to za to a tyhle kola se nasadí na závodní tahač a až pokud bude tak na 300 :)

Disky zbývá ještě proděrovat ale to se dodělá později,důležitý je základ a tvar :)

Model ještě není ve finální podobě a polovina věcí ještě zmizí nebo se upraví tak neberte to úplně na 100%

Obrázek Obrázek Obrázek
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
čtv pro 25, 2014 10:30 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Děrování kol bylo hodně úspěšné,nebyl sem na to sám ale pomohl mi kámoš co má na to lepší techniku a konečně mám disky co budou i na 300 :)


Obrázek Obrázek Obrázek
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
pát pro 26, 2014 3:11 pm

Uživatelský avatar
Ťiger
Příspěvky: 254
Registrován: čtv led 13, 2011 9:28 pm
Bydliště: Drienov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Paráda :wave:
Rámiky okolo svetiel by mohli byť vo farbe kabiny . . . a ešte keby to tak šlo do ETS2 ... :wink:
Aktuálny problém vyžaduje aktuálne riešenie . . .
Všetko je možné. Dosiahnuť "nemožné" trvá len o čosi dlhšie.
Inteligentný človek je nútený občas sa opiť, aby mohol komunikovať s idiotmi naokolo
pát pro 26, 2014 9:09 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Sámer,ApeX,omlouvám se,asi to bude fakt tím,že já mám tuhle barevnou kombinaci-bílé/slonovinové blatníky nakoukané z provozu LIAZek na silnicích a originál prospekty zas tolik nestuduju,rád se nechám poučit :)
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát pro 26, 2014 10:39 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

Ťiger - nárazník bude tak jako barva závodní LIAZ,barva jednotlivých dílů se řídí podle toho co modeluju :)

JiRaY - nevadí,dělal sem to podle prospektu čili nějaké předlohy :)
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
sob pro 27, 2014 9:56 am

Uživatelský avatar
mischicka
Příspěvky: 665
Registrován: ned črc 04, 2010 12:46 pm
Bydliště: různě

Příspěvek

->ApeX: Proč jsou ty disky naděrované takhle? Správný dobový Liaz přece neměl tenhle typ disků.
sob pro 27, 2014 4:30 pm

Uživatelský avatar
Timy
Příspěvky: 2208
Registrován: stř lis 26, 2008 6:04 pm
Bydliště: Gottwaldov

Příspěvek

mischicka:
Poněvadž to bude závodní tahač 110.561 ze sezony 1987 a ten takové disky měl.
http://liaz.cz/obrazek.php?cislo=7&adre ... 87_galerie
!LIAZ 4life!
sob pro 27, 2014 4:34 pm

Uživatelský avatar
ApeX
Příspěvky: 322
Registrován: pát úno 22, 2013 8:45 pm
Bydliště: Karolinka

Příspěvek

mischicka - je to přesně tak jak říká Timy,navíc sem to už psal že to je závodní tahač jinak LIAZ obvykle bude mít klasické disky :)
http://apex.mypage.cz/ -3D modely nejen Tater do hry Mafia
sob pro 27, 2014 5:06 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů