Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Rosea666
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 06, 2007 3:00 am
Kontaktovat uživatele:

Problém s motorem - padá tlak oleje

Příspěvek

Chtěl jsem se zeptat jestli někdo nahodou nevím čím to muže být. Když zmačknu spojku tak spadne tlak oleje? Nemá stím někdo zkušenosti?
pát říj 12, 2007 11:06 pm

Vojta
Příspěvky: 524
Registrován: ned črc 16, 2006 10:37 am
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

A o kolik?
TATRA The off-road king!
pát říj 12, 2007 11:44 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

To mas v haji axial na klice,jde pres nej tlak oleje od cerpadla.Tim jak je uz vic vybehanej tak umoznuje chodit klice v ose motoru,takze kdyz slapes na spojku, pres setrvak tlacis na kliku a ta se pohne a tlak ujde
pát říj 12, 2007 11:46 pm

Rosea666
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 06, 2007 3:00 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No maže dobře běžně na 5 ale při sešlapnutí to jde až na 0. A děkuji za odpověd
sob říj 13, 2007 12:00 am

Rosea666
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 06, 2007 3:00 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Karlos píše:To mas v haji axial na klice,jde pres nej tlak oleje od cerpadla.Tim jak je uz vic vybehanej tak umoznuje chodit klice v ose motoru,takze kdyz slapes na spojku, pres setrvak tlacis na kliku a ta se pohne a tlak ujde
takže to je vybagrovat klika ven jo?
sob říj 13, 2007 12:01 am

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Rosea666 píše:
Karlos píše:To mas v haji axial na klice,jde pres nej tlak oleje od cerpadla.Tim jak je uz vic vybehanej tak umoznuje chodit klice v ose motoru,takze kdyz slapes na spojku, pres setrvak tlacis na kliku a ta se pohne a tlak ujde
takže to je vybagrovat klika ven jo?

Ty woe, to by mě mrdlo...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob říj 13, 2007 8:32 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

mam dojem že ven klika nemusí -stačí vyndat velký prsa a pod tim se to asi dá vyměnit ale už si to nepamatuju je to 20 let-přeju úspěch
jo ještě sem si vzpoměl že se to prodávalo jako hotová sada- jen nasadit -vymezit vůli jak říká kolega a Fíííí
Naposledy upravil(a) martin440 dne sob říj 13, 2007 11:20 am, celkem upraveno 2 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 13, 2007 8:45 am

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Klika ven nemusi,jak pise Martin da se to udelat na aute. Nejlepsi je to delat na kanale.Musis vyhodit chladic kvuli lepsimu pristupu na remenici a tu take shodit.Dale spodni prsa motoru a dostanes se az na axial.Ten je hned za remenici.Sklada se ze dvou hlinikovych krouzku ktery jsou vzajemne zabrouseny kvuli presnosti aby neunikal tlak.Nejsem si uz jistej zda se to prodavalo zabrouseny nebo se to muselo brousit.Po nasazeni axialniho loziska je nutne vymezit vuli kliky a tim usadit lozisko.To usazeni je dost odborna prace a velmi zalezi na presnosti takze doporucuji sehnat nekoho kdo s tim ma zkusennost nebo dela motory liaz.Nam to vzdy usazoval chlapik co delal celej zivot v CSAD a bylo to bez problemu. :)
sob říj 13, 2007 10:27 am

Rosea666
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 06, 2007 3:00 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Karlos píše:Klika ven nemusi,jak pise Martin da se to udelat na aute. Nejlepsi je to delat na kanale.Musis vyhodit chladic kvuli lepsimu pristupu na remenici a tu take shodit.Dale spodni prsa motoru a dostanes se az na axial.Ten je hned za remenici.Sklada se ze dvou hlinikovych krouzku ktery jsou vzajemne zabrouseny kvuli presnosti aby neunikal tlak.Nejsem si uz jistej zda se to prodavalo zabrouseny nebo se to muselo brousit.Po nasazeni axialniho loziska je nutne vymezit vuli kliky a tim usadit lozisko.To usazeni je dost odborna prace a velmi zalezi na presnosti takze doporucuji sehnat nekoho kdo s tim ma zkusennost nebo dela motory liaz.Nam to vzdy usazoval chlapik co delal celej zivot v CSAD a bylo to bez problemu. :)



Díky moc, ten motor je na št180. A o takovím chlapkovi vím. Ale vana si dolu musi ne? nebo stačí přistup na řemenici?
sob říj 13, 2007 3:43 pm

dandys
Příspěvky: 324
Registrován: pon říj 16, 2006 7:28 pm
Bydliště: Bystřička

Příspěvek

mě líza maže na 2,5 když je chladný motor a když se zahřeje tak na volnoběh 0,000001 :oops: asi už dva roky tak čekám co bude už mám nachystaný druhý motor :twisted:
sob říj 13, 2007 7:37 pm

Rosea666
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 06, 2007 3:00 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

dandys píše:mě líza maže na 2,5 když je chladný motor a když se zahřeje tak na volnoběh 0,000001 :oops: asi už dva roky tak čekám co bude už mám nachystaný druhý motor :twisted:
tak to je pak v pohodě když to vydrželo tak dlouho a jezdí hodně? My máme také ještě jeden motor na place ale je toho škoda no
sob říj 13, 2007 10:00 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hele, nedělali jste řemenici nedávno? Je to na axiálu asi...al dá se do prej doštělovat řemenicí, když to nebude úplně v prdeli. Okýnkem narveš pajcrem přes spojku celou kliku dopředu, za řemenicí to dotáhneš a mohlo by to jít...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned říj 14, 2007 6:00 pm

Rosea666
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 06, 2007 3:00 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Samer-www.liaztrucks.com píše:Hele, nedělali jste řemenici nedávno? Je to na axiálu asi...al dá se do prej doštělovat řemenicí, když to nebude úplně v prdeli. Okýnkem narveš pajcrem přes spojku celou kliku dopředu, za řemenicí to dotáhneš a mohlo by to jít...
jo to máš pravdu ze spoda by se tam mohlo jít dostat, ja jsem dnes koukal že ta řemenice chodi trošku divně možna se mi to jen zda ale uvidíme. Zatím to jezdí ale dneska mi začal chcat zase prozmenu motorovi olej vedle filtru jak jsou ty přívody. Hold Liazka má mládí už pryč
ned říj 14, 2007 6:08 pm

Janik
Příspěvky: 450
Registrován: pát říj 20, 2006 10:51 pm
Bydliště: Spiska Nova Ves SLOVAKIA

Příspěvek

Rosea666 píše:
Samer-www.liaztrucks.com píše:Hele, nedělali jste řemenici nedávno? Je to na axiálu asi...al dá se do prej doštělovat řemenicí, když to nebude úplně v prdeli. Okýnkem narveš pajcrem přes spojku celou kliku dopředu, za řemenicí to dotáhneš a mohlo by to jít...
jo to máš pravdu ze spoda by se tam mohlo jít dostat, ja jsem dnes koukal že ta řemenice chodi trošku divně možna se mi to jen zda ale uvidíme. Zatím to jezdí ale dneska mi začal chcat zase prozmenu motorovi olej vedle filtru jak jsou ty přívody. Hold Liazka má mládí už pryč
tak ked uz budes mat dolu tie chladice tak hned vymen aj tu hadicu co ide od "hada" do filtra prvdepodobne bude tiez prasknuta
ned říj 14, 2007 7:05 pm

Rosea666
Příspěvky: 108
Registrován: úte úno 06, 2007 3:00 am
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Janik píše:
Rosea666 píše:
Samer-www.liaztrucks.com píše:Hele, nedělali jste řemenici nedávno? Je to na axiálu asi...al dá se do prej doštělovat řemenicí, když to nebude úplně v prdeli. Okýnkem narveš pajcrem přes spojku celou kliku dopředu, za řemenicí to dotáhneš a mohlo by to jít...
jo to máš pravdu ze spoda by se tam mohlo jít dostat, ja jsem dnes koukal že ta řemenice chodi trošku divně možna se mi to jen zda ale uvidíme. Zatím to jezdí ale dneska mi začal chcat zase prozmenu motorovi olej vedle filtru jak jsou ty přívody. Hold Liazka má mládí už pryč
tak ked uz budes mat dolu tie chladice tak hned vymen aj tu hadicu co ide od "hada" do filtra prvdepodobne bude tiez prasknuta
No ted motor jsem tam vrazili před 2 měsíci. ta hadice je dobra ale nějak tam netěsní ten šroub
ned říj 14, 2007 7:24 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 44 hostů