Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
gildo66
Příspěvky: 4
Registrován: sob dub 08, 2017 12:49 pm

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Zdravim Vás.
Mam Liaz 29.33 SD a rozobral som komplet zadne brzdy ze to trosku zgeneralkujem a nejak sa mi nedari zohnat uz navrtane 16 dierove zadne oblozenie a taktiez potrebujem Dva bubny aaa este tie krycie plechy co su zvnutra na naprave tak tam uz vobec niesu volaako odhnili a od jednej napravy hadze bordel rovno do brzd na zadnej naprave :wall:
Budem Vam vdacny za akekolvek rady kde objednat tie plechy aj s komponentami na brzdy.
aaaaa este som sa chcel opytat ci sa tu nenajde nejaky odbornik(popripade kontakt nanho) ktory by mi vedel poradit kde dat nastavit cerpadlo Bosch a ake vstrekovace najlepsie k nemu zakupit aby to slo ako ma. vopred vam DAKUJEM za rady :pray: :pray: :clap:
Foto naprav a stitok z cerpadla
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pon dub 10, 2017 8:55 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Buben jsem kupoval měsíc zpátky v www.autodily-kelbl.cz
Obložení koupíš ledaskde, myslím že i www.fimas.cz nebo www.hdkovo.cz
Plechy by možná mohl mít také v HD Kovo, ale nevím...
Čerpadlo i se vstřiky si nech naladit v Jablonci v Tedomu.
pon dub 10, 2017 11:22 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Kdyby někdo chtěl čtení na dlouhé zimní večery... :D
https://auto.bazos.cz/inzerat/88466922/ ... az-300.php

Obrázek
úte dub 17, 2018 10:46 am

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Kluci zeptám se, jak jsou na tom SD? Něco se tam vyloženě sere nebo je to +/- 300 jako každá jiná? Co dostupnost ND? Jak je na tom spotřeba? Jako Tatra nebo je to lepší? Známí schání něco k ježdění jen po silnici případně po stavbách kde není potřeba předek. Tatra by zůstala jen na stavby kde je potřeba 6x6. Díky
úte pro 18, 2018 8:23 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Je na to už úplné prd (ne že by na to někdy něco bylo), ale nyní už je to katastrofa. Na zadní nápravy seženeš akorát bubny, jinak konec, jakmile se poserou. Převodovka se něco málo válí jako zbytky po skladech za hříšné peníze a sháněním po celé republice. Věci na motor, které dřív nebyly díky TEDOMu problém, už začínají problémem pomalu být taky. Navíc už to umí málokdo opravit... A to neberu v potaz, jaké vyjeté šroty se na těch inzercích prodávají...

Každým starým cizákem udělá tisíckrát líp.. Díl si koupí za hubičku v replice a má ho druhý den ráno. To auto už je za zenitem, do sbírky asi dobrý, na podnikání určitě ne...
úte pro 18, 2018 11:03 pm

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Já si to myslel, že na to nic moc věcí nebude. Volba SD byla kvůli zajímaví nosnosti ale nic není rozhodnuto, zatím se jen sbírá info a zkušenosti z provozu. Korba s3 je na tom "tatrovácká" cca 4,4m nebo už ty kolem 5m? Díky
stř pro 19, 2018 3:13 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Krátká jako na Tatře, ale delší těch 4,8 nebo kolik (jako tatra E2) se tam vejde, když se dá pryč rezerva...

Něčím takovým by udělal podle mě líp: https://auto.bazos.cz/inzerat/98405390/ ... ec-6x4.php
Jsou tam i starší IVECA, jsou to držáky... MANy... Cokoliv bude na provozování jednodušší a levnější než Liazka...
čtv pro 20, 2018 9:53 am

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Díky předám info, dál to bude na něm. Pokud by opravdu šel do SD nepředpokládám, že by to držel víc než rok 2, pak by pořídil něco jinýho. Pokud se mu vůbec vyplatí provozovat 2 rozdílný auta.
čtv pro 20, 2018 12:13 pm

Uživatelský avatar
Mikki
Příspěvky: 809
Registrován: ned říj 21, 2007 2:57 pm
Bydliště: Predajná, Stredné Slovensko

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Čo vy na to? Vydrží to pod tou veľkou korbou?

https://stroje.bazos.sk/inzerat/9479724 ... valnik.php
Točivý moment náš každodenný daj nám dnes, ako na diaľnici tak aj v teréne...
čtv úno 21, 2019 12:34 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

mikki - ak chces riesit ustrihnute sroby na perach, nebrzdiace kola, spojku pretlacenu, zlomeny ram za kabinou pod rukou, v lese furt traktor aby ta tahal, tak si to vem do baraku😅😅😅
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv úno 21, 2019 7:47 pm

Uživatelský avatar
Mikki
Příspěvky: 809
Registrován: ned říj 21, 2007 2:57 pm
Bydliště: Predajná, Stredné Slovensko

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Fakt je to tak zlé? Nie je tam zadok na mechoch? Chlap mi do telefónu povedal, že na tom vozí bežne 15 cbm. :?
Točivý moment náš každodenný daj nám dnes, ako na diaľnici tak aj v teréne...
pát úno 22, 2019 9:27 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

:lol: :lol: :lol: :lol: mikki clovece, obas ma fakt prekvapujes :doh: Vzadu su take mechy jak harmonika, malicke, prazdne to ledvo odlepi zadnu napravu od zeme, plne to nezdvihne, vecne z toho vali vzduch, pred 20r som takou lizou jazdil balkan s vlekom, furt full vaha, co 2mesiace prevodovka k.o, brzdy, pera na prostrednej naprave, ustrihnute sroby na kardane, za kabinou uz sme nevedeli ako tam ten plat navarit, bo to potom prasklo popri zvare, vodna pumpa, startet, jaaaaj picky, si na to vzpomenu a bolia ma ruky... Furt som pod tym lezal... Ked je to tak super auto preco to borec predava? :think:
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
pát úno 22, 2019 9:38 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

...tak taky to jde,odveze 15jakubů a pak to týden spravuje...Mikki neblázni,to radši pěknou V3Sku než tohle...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
pát úno 22, 2019 11:01 pm

Uživatelský avatar
Mikki
Příspěvky: 809
Registrován: ned říj 21, 2007 2:57 pm
Bydliště: Predajná, Stredné Slovensko

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

:lol: Nechcem to kúpiť, už mám 815-ku na mechoch. Len ma to zaujalo, ujo tam zvaril korbu ako na Kraz, ked som to zbadal tak mu reku zavolám a popýtam sa ako je to v prevádzke. Vraví: "žiaden probléém, 15 cbm vozím denne, silná podlaha, aby som mohol na tom voziť LKT a atď. atď." Asi to s tou korbou zatiaľ dlho nejazdí. Po relatívne rovne zvážnici som si to ešte vedel predstaviť, ale keď som si predstavil ako to ide cez odrážku na vodu hlbokú na pol kolesa, ktoré sú u nás bežne, tak neviem neviem :doh: .
Točivý moment náš každodenný daj nám dnes, ako na diaľnici tak aj v teréne...
sob úno 23, 2019 8:57 am

Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 111
Registrován: sob pro 29, 2012 10:59 pm
Bydliště: Vysočina

Re: 3 nápravá líza

Příspěvek

Do terénu to moc bez předku nebude, ale toto konfigurace zadku se dělala i s hnaným předkem, pak by se dalo, ale na uživení moc ne, v dnešní době tak pro soukromníka co má větší množství lesů. Je to na pérech jen ta zadní má měchy. Na měchách byly až 300, ale tam odcházela ta protipéra a často ta náprava plavala jak mrtvola :( . Jezdil jsem s tím na stavby s panelama a trocha bahna a už mě tahali, s vlekem ještě horší, hrůza.
sob úno 23, 2019 7:40 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti