Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Martin-Happy
Příspěvky: 1506
Registrován: stř bře 01, 2006 10:48 am
Bydliště: Starý Plzenec-Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Komunály

Příspěvek

Taková otázka mezi znalce,Moc POH 4x2 nepotkávám,vy jo?Znám jenom 3-osé
Jen bych doplnil,že POH sou popeláři
pát bře 24, 2006 10:46 pm

Sysel
Příspěvky: 351
Registrován: ned bře 26, 2006 3:23 pm
Bydliště: CB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Přiznám, že se v Liazkách moc nevyznám, natož v jejich značení. Je POH něco takovéhleho "hranatého"? 8)
http://www.liaz.cz/obrazek.php?cislo=3& ... 10_galerie
http://www.liaz.cz/obrazek.php?cislo=34 ... 10_galerie

Já abych sem necpal fotky něčeho jiného .....
Já jsem chcuk mít Krokodýla ..................... a už ho mám ;-)
ned bře 26, 2006 4:31 pm

tatracyber
Medvěd
Příspěvky: 3182
Registrován: čtv bře 09, 2006 4:27 pm
Bydliště: Reichenberg

Příspěvek

Jesi se nepletu tak po Liberci 4x2 jezdilo, nevím je si ještě používaj protože tam všechny liazky nahradily Ivecama renaultama a pod.
Už tu nejsem, už mě s fórem neotravujte.
ned bře 26, 2006 4:51 pm

Martin-Happy
Příspěvky: 1506
Registrován: stř bře 01, 2006 10:48 am
Bydliště: Starý Plzenec-Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ano ano,POH je "to hranatý"Znamená to Převozník Odpadů Hydraulický
ned bře 26, 2006 9:57 pm

Návštěvník

Příspěvek

Zdravím.Ani jeden na fotkách od Sysla není POH(první je rakouský pres MUT a druhý"klasika"pres z BSS).POH byly označeny jen presy ze STASISu Horní Slavkov-pokud jde o auta,vyráběl hlavně mixy na podvozcích LIAZ(MTS24ch,L150)a Tatra(148 a 815)a v dřívější době i vanové přepravníky(jeden z nich na šasi MS24 má David ve fotogalerii na 2 černobílých fotkách).Mixy se ve Stasisu vyráběly jako první na T148,ale pak musely být z rozhodnutí"strany a vlády"(KSČ)předány včetně dokumentace do ZTS Košice(nyní VSS)a po revoluci se k jejich výrobě ve STASISu opět vrátili.Pokud je mi známo,počty vyrobených presů POH nebyly moc vysoké(myslím tak maximálně 3-5 kusů jednoho typu a typy byly asi 3).Z nich se do současnosti dožily asi jen 3 kusy(o nich vím).
pon bře 27, 2006 7:37 am

Sysel
Příspěvky: 351
Registrován: ned bře 26, 2006 3:23 pm
Bydliště: CB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jen bych to tedy poupravil, žádnej z těch obrázků není můj, jsou to odkazy do zdejší galerie.

Dále z toho plyne, že obrázek POH nemám asik tedy žádnej.
Takže tím posloužit bohužel nemůžu.

A to co jsem chtěl vložit, byl 4x2 z Přibyslavi (od BSS) a pak během další půlhodiny ještě tři kousky focené za jízdy cestou do Žďáru nad Sázavou.
Nástavbu já neidentifikuju, ale dva vozy byly stejné - bílá kabina, zelená nástavba - firma ODAS Ždár nad Sázavou.
Bylo to loni v létě a buď jsem měl velké štěstí a nebo jich tam jezdí hodně, jak koukám na časy fotek, tak jsem potkal 4 během 33 minut:) Takže třebas tip na výleteček :D
Já jsem chcuk mít Krokodýla ..................... a už ho mám ;-)
pon bře 27, 2006 8:03 am

Uživatelský avatar
Juraj
Příspěvky: 1729
Registrován: stř bře 01, 2006 6:32 pm
Bydliště: Slovakia

POH

Příspěvek

Este jedna informacia ohladom POH.Podla mojich informacii Stasis robil tieto nadstavby podla licencie z Belgicka.Taktiez sa tieto nadstavby robili aj v TS Bratislava,robili to tie podla Belgickej licencie.Stavali to na podvozky radu MT a neskor aj na 110 a par ich bolo aj na rade 300.Najviac sa tej nadstavbe zo stasisu podobala ta co bola na podvozku 110.
pon bře 27, 2006 6:52 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak a když jsme u těch komunálů, slíbil jsem pomoct při hledání popelářských R?áků:

dobry den,
hladame dva pojazdne popelarske vozy typu RT alebo MT na zapozicanie pre reklamne ucely na slovensku.
s pozdravom
Martin Rusznyák
e-mail: karol.rusznyak@chello.sk


Tak co Vy na to, to nebude asi lehký hledání, co?
stř dub 05, 2006 4:23 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Jééé to bude docela problém :cry: Pamatuju si že je míval známej (2 RT) klasa kukačky a já si v kabinách jako malej hrál. Ale co sem slyšel tak už pár let nepopelaří a má prej hospodu :roll: Jakpa asi ty krasavci skončily?
stř dub 05, 2006 10:06 pm

stoky

Příspěvek

V Neumětelech je u vlak.zastávky šrto?ák a tam jedena stála za plotem a zaházená myslim si že je eště šance že ji nesešrotoval je hned na začátku a eště tam stojí hasičský 706,robur.....
čtv dub 06, 2006 7:41 am

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

martin_100 píše:Jééé to bude docela problém :cry: Pamatuju si že je míval známej (2 RT) klasa kukačky a já si v kabinách jako malej hrál. Ale co sem slyšel tak už pár let nepopelaří a má prej hospodu :roll: Jakpa asi ty krasavci skončily?
Hele....tak třeba to by mohlo být to co hledaj. Možná by byl čas i na nějakou menší renovaci. Měl bys kontakt?
čtv dub 06, 2006 8:30 am

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

saffra to téma hledání starých popelářů mi připoměl že kdysi dávno v sousední vesnici měli zaparkované na jednom dvorku asi 3 nebo 4 staré popeláře ... bůhví kde jim je konec .... zkusím po nich kouknout k tomu dvoru ale jsem si jistej že už tam nic není
čtv dub 06, 2006 7:13 pm

petrbaca
Příspěvky: 9
Registrován: ned kvě 07, 2006 10:06 pm
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

liaz - popeláři

Příspěvek

Zdravím,

včera sem byl na exkurci v PVE Dlouhé Stráně, no a potkal jsem tam pěknou popelářskou LIAZku, tak sem ju vyfotil mobilem a fotky sem dal na svoje stránky: tesla.unas.cz
čtv kvě 25, 2006 7:28 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Kus přd Budějicema sem u hlavní od Plzně/Prahy viděl v jednom baziši kukačku na liazce s dlouhou kabinou a voknama za roh. Sice sem to viděl z dálky ale vypadala že je minimálně po laku. Klasa kulatá kukačka že by se asi i hodila na trambus.
pon srp 07, 2006 10:08 am

Sysel
Příspěvky: 351
Registrován: ned bře 26, 2006 3:23 pm
Bydliště: CB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Není ten "kus před Budějicema" spíš kousek před Pískem???? Esli to bylo na 4proudové silnici, cestou do CB po pravé straně, poměrně hodně pod úrovní vozovky - tak to je někde v místech odbočky na Krašovice.
Foto vyjimečně :wink: bohužel nemám :(
Já jsem chcuk mít Krokodýla ..................... a už ho mám ;-)
pon srp 07, 2006 10:15 am

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů