Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Jiri Vobruba
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 23, 2018 7:32 am
Bydliště: Severní čechy

Doklady liaz

Příspěvek

Čau liazáci,nějak sem tu podobné tema nenašel,tak mám prosbu.
Je tu někdo kdo má liazku s dokladama na speciální vozidlo nebo zemědělský stroj?
Zajímalo by mě na základě jakých patagrafů se to schvalo a popřípadě jak to bylo zapsáno v technickým průkazu. Díky za případné odpovědi
sob lis 24, 2018 3:43 pm

koprkam
Příspěvky: 317
Registrován: čtv říj 27, 2016 8:08 pm
Bydliště: Buková

Re: Doklady liaz

Příspěvek

Pokud myslíš samochodnej stroj, tak napiš do Tedomu, tam ti vystaví povolení. Teda takhle to je MTSP27, u jiných liazek nevím. Z tedomu mi napsali, že u trambusa to není problém, protožebyl ve fabrice otypovanej, jako jako nosič nástaveb, čili pak jen zajedeš na stk, uděláš přestavbu, a pak už nikdy na stk nemusíš, pojistka bude okolo tisícovky.
Má to však i nevýhody. Tím, že je to nosič nástaveb, v podstatě nesmíš převážet náklad po silnici, ćili auto by se pak nemělo používat na odvoz obilí z pole. Což je v podstatě důvod proč jsem se na to vyprdl, to auto je pak v podstatě k ničemu, protože tam máš doklady jenom na to, aby jsi se dostal z pole na pole.

Pak jsem se ptal ještě na to, jestli by to nešlo otypovat, jako traktor, neco, jak teď nabízí tatra, ale to prej nejde.
ned lis 25, 2018 7:59 am

Jiri Vobruba
Příspěvky: 19
Registrován: úte led 23, 2018 7:32 am
Bydliště: Severní čechy

Re: Doklady liaz

Příspěvek

Dík za info,tak tohle jsem zrovna číst nechtěl. :D
Mám doma tu potvoru soukromě a moc toho nenajezdím cca do 2tis km ročně. Už mě sere chodit každej rok na STK,platit pojistku jak za auto MKD a dorazilo mě změna cejchování tachografu na soukromou osobu z 5ti lel na 2roky.
ned lis 25, 2018 12:25 pm

koprkam
Příspěvky: 317
Registrován: čtv říj 27, 2016 8:08 pm
Bydliště: Buková

Re: Doklady liaz

Příspěvek

Heleď napiš do Tedomu panu Ulrychovi, třeba ti poradí. Cejchování tachografu neřeším, mám východního němca a pokud vše vyjde, budu mít TF1, což jsou tachografy, který nikdo neocejchuje. Na Liazce máme Keinza, na kterým je ještě rok revize, ale na technické říkali, že pokud na auto neúčtuješ, nemusíš mít revizi.
ned lis 25, 2018 12:54 pm

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Doklady liaz

Příspěvek

Trambus jde otypovat jako traktor. Dělají to někde okolo Mělníka vyjde to cca na 100 000kč na netu se určitě dohledá kdo a kde. Co si tak pamatuju omezuje se rychlost na 40km/h.
ned lis 25, 2018 5:09 pm

koprkam
Příspěvky: 317
Registrován: čtv říj 27, 2016 8:08 pm
Bydliště: Buková

Re: Doklady liaz

Příspěvek

To je zhruba dvojnásobek průměrné tržní hodnoty auta. :D
ned lis 25, 2018 5:41 pm

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Doklady liaz

Příspěvek

To já vím, ale přeci nečekáš, že to někdo bude dělat zadarmo, za 4roky to máš zpátky na silničce a povinným. Možnosti jsou, mám tušení, že přetypují i starý tatry i liazky ale nechci kecat zase tak dopodrobna jsem se o to nezajímal. Pak je taky otázkou jak dlouho to půjde než to zatrhnou. Upřímě řečeno je to dost na hraně.

K původní otázce jako nosič nástaveb byly otypovaný všechny agro liazky i tatry. Paragrafy nevím, držel jsem v ruce papíry od 150sklápěčky přetypovaný na nosič nástaveb, nebylo to teda přes tedom nebo liaz ale přes nějakou firmu která se přestavbami aut zabývala. Kromě různých korb a cisterny a tím pádem i rozměrů to mělo zapsaný i 40 a 50 závěs. Značky a vše ostatní bylo klasicky jako N3, jen sedláci v tomhle případě mají 25%slevu na silničce.
ned lis 25, 2018 10:25 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: Doklady liaz

Příspěvek

Na STK jsem letos dostal info že změna na SS u nákladních aut je již příkazem z MD znemožněná. Tím se hodně obcházelo výběru silniční daně a státu se to nelíbí. Jediná šance je u Tatry a to změna na traktor. Taky to vyjde na 100 tisíc a dělají to někde v Českých Budějovicích. Nebo dovoz jiného auta s takovou registrací jako SS nebo zemědělský tahač a pak to jde takto přihlásit u nás.
Volvo FL 614.
ned lis 25, 2018 11:02 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host