Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Franc
Příspěvky: 9
Registrován: stř zář 03, 2008 9:51 pm

Příspěvek

Já začínal na 150tce.
Když byla nová tak všechno v pohodě ale pak to byla pořádná ***** !
Pořád nad kanálem,prostě každou chvíli se něco podělalo... :(
Teď jeezdim Xefkem ale koupil sme si TBV z 95týho a je to mrcha :cry:
Musim ho hodit do kupy...
Když není odvaha,posílí tě víra.
Když selže víra,zůstává svědomí.
úte zář 30, 2008 6:06 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Příspěvek

Za chvilku bude to nejtěžši nastartovat.....asi tam dám ten bordel s kapslí......co vysušuje vzduch......co vy na to?
úte zář 30, 2008 9:19 pm

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

myslíš vysoušeč já ho tam mám :-)
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
stř říj 01, 2008 5:51 pm

Stryko
Příspěvky: 578
Registrován: čtv led 25, 2007 11:18 am
Bydliště: Poděbrady Kluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Toretto: Díky za typ. a když by jí kupoval je něco na co si dát secielně bacha nebo na co se zaměřit ?? Aby si jen nepřidělal práci.
čtv říj 02, 2008 3:15 pm

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

důležité nebo co já bych doporučil, aby to mělo převodovku ZF 16 ne naší pragu ta se sere.
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
čtv říj 02, 2008 4:32 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Stryko píše:Tohle je asi nejpříbuznější téma mému dotazu.
Kamarád (zelinář) zvažuje zakoupení tahače Liaz pro vnitro i pro jízdy ven když se naskytnou. Zajímal by mě váš názor jestli to není bláznovství? Dále bych se zeptal co koupit za rok výroby/typ a na co si dát při koupi pozor.
Předem děkuji za vaše rady a názory.
hehe.. zrovna nedavno sme tohle resili se Samerem.. ja mam sice liazy strasne moc rad a jsem srdcar.. ale do podnikani bych s nim asi nesel.. zvlast na vecech jako treba zelenina.. je sice fakt ze u novejch aut uz si nic neudelas, ale zase kdyz se ti vys.. v pul treti rano novy premium na dalnici, zvednes telefon a za dve hodiny tam mas asistenci.. coz v dnesni just in time dobe neni k zahozeni.. je otazka jak moc je tohle na zelenine potreba..

kazdopadne, kdyby se nakonec rozhod pro liazku, urcite 18.33 nebo lip 19.33 a urcite jak psal Torreto se ZFkou.. obcas se najde na inzeratech peknej kousek kterej by moh este par let dobre slouzit 8) preju hodne stesti pri vyberu a pak se pochlub co nakonec koupil =)
čtv říj 02, 2008 6:09 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

myslím, že při dnešních cenách tahačů, je lepší zvolit něco novějšího, kvalitnějšího, pohodlnějšího a s větším komfortem při servisování..

všechno ale záleží, kolik můžeš investovat...
čtv říj 02, 2008 6:41 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Stryko píše:Toretto: Díky za typ. a když by jí kupoval je něco na co si dát secielně bacha nebo na co se zaměřit ?? Aby si jen nepřidělal práci.
pokud ho budeš kupovat , tak všechny mají vyhřívání ( taková tyčinka příkon asi 60-100 wattů ) tak si kup ten s výhřevem....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv říj 02, 2008 9:21 pm

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ono jde o tom kolik na to má korunek

a taky jak daleko bude jezdit?

jestli koupí za půl mega nějaký chcíplý volvo nebo za dvě stě Liazku tak to vyjde skoro na stejno
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
pát říj 03, 2008 8:50 am

Stryko
Příspěvky: 578
Registrován: čtv led 25, 2007 11:18 am
Bydliště: Poděbrady Kluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Každopádně mnohokrát díky za vaše typy, rady a názory. Také jsem zvědav co nakonec vybere. U něj to bude běh na delší trat takže doufám že se rozhodne co nejdříve a vám dám samozřejmě vědět (i s fotodokumentací) co koupil ať už to bude Liaz nebo nějaká cizina :wink:

martin440: Zeptám se ta vyhřívací tyčka je na co a kde bych jí měl hledat nějak si to nedokážu představit. Díky moc
pát říj 03, 2008 2:01 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Stryko píše: martin440: Zeptám se ta vyhřívací tyčka je na co a kde bych jí měl hledat nějak si to nedokážu představit. Díky moc
to je vzadu mezi blatnikama.. aby te nestudily ruce pri tlaceni :D :D
pát říj 03, 2008 4:00 pm

Uživatelský avatar
9 Tr
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 21, 2008 6:43 am
Bydliště: Jihlava

Příspěvek

Trochu mi to připomíná jeden nákup, myslím že to byla první velká dodávka vozů, tahačů pro JipoCar. Majitel nakoupil nějaké zahraniční vozy a novinář se ho ptal, proč zahraniční a ne české. Načež majitel odpověděl:" České vozy jsou schopny jet polem, lesem, loukou, rybníkem, ale ne po silnici..."
Myslím,ž e to vystihl dobře. Teď si dorozšiřuji řp. o C na Lízině 100 a mápravdu, ta po silnici jede, ale spíš je vhodná do terénu, je jí to prostě jedno. :lol:
pát říj 03, 2008 9:29 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Stryko píše:
martin440: Zeptám se ta vyhřívací tyčka je na co a kde bych jí měl hledat nějak si to nedokážu představit. Díky moc
je to přímo v tom regulátoru pod plastovou krytkou bejvá tam štekr na zapojení na 24 nad tím regulátorem je patrona některý volva třeba měli dvě jestli to najdu tak ti sem hodim foto :wink:
Globe-www.liaztrucks.com píše:
to je vzadu mezi blatnikama.. aby te nestudily ruce pri tlaceni :D :D
vole... :roll:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 03, 2008 9:39 pm

Stryko
Příspěvky: 578
Registrován: čtv led 25, 2007 11:18 am
Bydliště: Poděbrady Kluk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To bys byl hodný díky moc :wink:
pon říj 06, 2008 10:41 am

jakub190
Příspěvky: 4
Registrován: úte pro 02, 2008 6:53 pm

Příspěvek

no já jsem dělal papíry C a hned C+E na LIAZce a vzpomínám na ní rád, teď jezdím už asi 3 roky se scánií, ale na LIAZku vzpomínám rád, tenkrát jsem měl teprve asi měsíc starý papíry na osobák, nebyl jsem vůbec vyježděnej a když jsem sednul do LIAZky, který ještě špatně vypínala spojka, tak jsem myslel, že se pos... ono tam třeba 2jka nešla vůbec zařadit, když to auto stálo, a podřadit z 4ky na 3ku - respektive tam tu 3ku najít, to bylo umění:-) ale jinak se s tím jezdilo pěkně, akorád je potřeba více času aby si na to člověj zvyknul. Je to opravdui dle mého dobré pro začátečníka, protože, kdo zvláne tohle, tak už zvládne snad vše a podle mě i pochopí, jak jezdit s náklaďákem, a né ty co sednou do kamionu s automatem a jezděj jak formule 1. Zase bych hse rád s Lízou někdy svezl
pát pro 05, 2008 9:07 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů