Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Trochu marodim a mam cas, tak vam sem dam ten nakres zvedani masky.Je to narychlo nacmarany tak na to moc nehledte.V principu to nejde nejak jinak moc vymyslet-taklhle podobne jsem to pred par lety vyrabel na autobus OASA vzadu na kryt motoru.

Musite vyrobit dve raminka na kazdou stranu(R1+R2) dle nakresu.Do ohybu horniho ramena uchytite plynovou vzperu vhodne delky a spodek vzpery na kabinu aby byla v ose pantu hor. ramena.Je dulezite pri montazi ramen dodrzet vzdalennosti mezi body A-B tak aby byly shodne se vzdalenosti C-D a tvorily tak pravidelny lichobeznik.Pokud vzdalennosti budou rozdilne nebude se maska zvedat rovnobezne s kabinou.Uchyceni ramen necham na Vas mohou se dat bud na kraj kabiny(masky)nebo ke stredu do mist kde je uchycena kabina.Horni ramena se daji vyrobit bud z trubky nebo jeklu vhodneho rozmeru.Panty hor. ramena jsem vyrabel z trubicky vnitr. prumeru 8mm a tu jsem navaril na konce ramena aby tvorila "T" k tomu trminek z pasoviny ve tvaru U a sesroubit sroubem M8 se samojistnou matkou.
Spodni rameno vyrobite z kulatiny prum. 8mm a misto pantu se pouziji kloubky ovladaciho tahla klapky vyfuku. :D .Vyhodou techto kloubku je ze pri finalnim usazeni je lze dostelovat tak aby maska dobre licovala v zavrene poloze a nedrela v prvnim momentu otevreni-tot vse preji uspech pri prestavbe
Obrázek
stř úno 20, 2008 5:31 pm

Uživatelský avatar
cermakales
Příspěvky: 259
Registrován: pát lis 02, 2007 9:48 pm
Bydliště: VIR

Příspěvek

moc dík karlos pokusím se o to
stř úno 20, 2008 8:32 pm

stano
Příspěvky: 87
Registrován: úte pro 18, 2007 6:18 pm
Bydliště: zlín

Příspěvek

jj taky to vyzkouším to bude mazané
čtv úno 21, 2008 3:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Karlos píše: Obrázek
si hodnej že si se toho ujal já neměl čas takhle nějak by to mělo být ,ale bude to pracný jestli to má k něcemu být -přeju úspěch
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv úno 21, 2008 7:33 pm

stano
Příspěvky: 87
Registrován: úte pro 18, 2007 6:18 pm
Bydliště: zlín

Příspěvek

jj bude to hodně pracné ale to se vzládne no tož mám to k něčemu být na je na desing
čtv úno 21, 2008 8:16 pm

stano
Příspěvky: 87
Registrován: úte pro 18, 2007 6:18 pm
Bydliště: zlín

Příspěvek

karlos: jako myslím že je top tak dobrý nápad ale nevím jestli to bude fungovat chtělo by to zkusit
sob bře 01, 2008 9:27 pm

Uživatelský avatar
oro
Příspěvky: 339
Registrován: čtv pro 27, 2007 7:29 pm

Příspěvek

špatně jsem ju přicvakl a na dálnici,jsem si ju přejel :P .....stejně bych potřeboval plechovou.....
pát bře 07, 2008 6:50 am

stano
Příspěvky: 87
Registrován: úte pro 18, 2007 6:18 pm
Bydliště: zlín

Příspěvek

tak jako podaří se jo už jsem zjistil jak to tam má být tak je to v klidu já jsem si hned myslel že to nepujde tak jak to nakreslil karlos
sob bře 08, 2008 8:57 pm

Uživatelský avatar
Olda
Timy1123
Příspěvky: 5905
Registrován: stř bře 01, 2006 4:37 pm
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Podívejte se k Davidovi do galerie Machalovi 8x4 dole je to detailně nafocený :idea:

http://www.liaz.cz/l_40_33_sc_8x4_galerie.php
sob bře 08, 2008 9:13 pm

stano
Příspěvky: 87
Registrován: úte pro 18, 2007 6:18 pm
Bydliště: zlín

Příspěvek

olda: no tam už jsem se díval a taky tam jsem na to přišel
sob bře 08, 2008 10:19 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

To Stano:
Ten planek jsem schvalne kreslil schematicky aby to slo snadno pochopit-predpokladam urcity tech.prehled ucastniku fora. :?
Je to vyzkouseny system a pokud to budes vyrabet zkus po dokonceni svoje provedeni porovnat s mym nakresem a vsadim se ze se to nebude prilis lisit.
Kdyz si vsimnes tak osmikolka ma spodni raminka s kloubkama jak jsem to navrhl na nakresu-a to jsem v zivote zblizka zvedani masky na Lize nevidel.To ze jsou horni ramena odlitky odpovida predpokladane seriove vyrobe.Myslim si ze asi nepujdes cestou vyroby odlitku a pouzijes stejne jekl nebo trubku na vyrobu hor. ramen.Nechci nic slibovat-jsem dost casove vytizenej,ale u dilny mi stoji valnik 100, tak ja tam tam tu masku s tim zvedanim vytvorim a muzeme to pak porovnat.Preji uspech pri vyrobe.Jak budu hotov dodam foto. Karel :D
ned bře 09, 2008 8:16 am

stano
Příspěvky: 87
Registrován: úte pro 18, 2007 6:18 pm
Bydliště: zlín

Příspěvek

tak co zkušeli jste někdo to zvedání????
čtv kvě 01, 2008 12:25 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Abych se priznal tak jsem na to ani nechyt,byl jsem dost casove vytizenej.
Ke vsemu mi jeste pred 3mi tydny na vykladce betonova roura primackla ruku,takze ted teprv rozhybavam prsty a loket.Jak jen to trochu pujde tak se do toho dam :)
pát kvě 02, 2008 7:59 am

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Příspěvek

Tak se omlouvám všem co čekali na to zvedání masky ale bohužel zatím nic nevyrobím.Než jsem se k tomu dokopal tak kolega hodil Liazku na ktere jsem to chtel spáchat do šrotu a ja momentalne žádnej liaz nevlastním tak snad příště.Pro ilustraci přidávám nějaké foto :?
ObrázekObrázekObrázek
ned črc 13, 2008 9:44 am

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů