Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Eberspracher a topení

Příspěvek

Měl ybch dotaz na nezávislé tpení , které mám v liazu. těch dotazů tedy bude víc :) . Takže :
1. Liazka mi prakticky vůbec nepustím pokud nepustím bufíka. je to normální nebo je někde chyba?
2. Nastavuji časovač na bufíku tak aby bežel cca 1h před tím než přijdu do auta, ale po zapnutí ventilátoru mi foukne tak na 3s teplej vzduch a hned zase studenej. nevím čím t je protože si myslím že by to ten bufík měl prohřát. nechávám klapku na topení otevřenou naplno tak mi jen napadlo že bych ji mohl na noc zavřít a nechat běžet bufíka, ale nevím jestli to pomůže.
3. Pak mám ještě problém s bufíkem. Někdy ráno přijdu a místo toho aby běžel na 100% jen vněm vrčí čerpadílko a je takovej vlažnej při tom podle časovače má běžet ještě třeba 40 minut. Tohle mi mimochodem dělá dost často, kolikrát ho pustí on běží třeba jen dvě minuty a pak se vypne, nechám normálně běžet časovač s vypnutým bufíkem a jdu třeba nakládat a slyším že zase sepnul a takhle pořád cykluje. Je to divný a nevím čím to je a vzhledem k tomu že mají zase být mrazy tak mě to začíná trápit :o .
Tak doufám že máte někdo nějaké skvělé rady. :twisted:
ned úno 17, 2008 8:29 am

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Eberspracher a topení

Příspěvek

My jsme se v něm taky pořád vrtali a zpravovali a pořád nic. Tak jsme ho dali autoelektrikáři a dával tam nový ten "ventilátor" a jednotku. Počítej s tím, že pokud do něj něco bude potřeba dát - peneženka bude brečet.
ned úno 17, 2008 8:36 am

Uživatelský avatar
cermakales
Příspěvky: 259
Registrován: pát lis 02, 2007 9:48 pm
Bydliště: VIR

Příspěvek

nějakej Čimpora z Vysokého Mýta to zpravuje a montuje
ned úno 17, 2008 9:50 am

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

opravuje to jeden frajer u Zbraslavy a mě to dělalo taky tak to jen vyčistil promazal a jelde to jako blázen

platil jsem 800 kč
ned úno 17, 2008 12:22 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já jezdím ke Kavánkovi do ČKD Kutná Hora nebo Texo trak Piletice u Hradce Králového.Spokojenost všude akorát peněženka pláče.



dále pokračovat v diskuzi zde http://www.liaz.cz/forum/viewtopic.php?t=1622 :idea:
ned úno 17, 2008 10:07 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

nema někdo navod na bufika eberspacher s timto typem hodin?
Obrázek
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
pon dub 04, 2011 9:26 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

nejblíže je dobrej opravář v Rakovníku.Dělá jenom ebry a brise.Kontakt na ZS
úte dub 05, 2011 8:58 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

no mi by stačil jen nějakej navod jak se to zapina, časuje apod, dostal sem nove auto tak se s tim potřebuju naučit
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
úte dub 05, 2011 9:14 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

chlapi neřešili jste někdo vyvod vyfuku? konči mi hned pod kabinou a strašně to kolem kouři, tak sem to chtěl vyvest nějak nad kabinu, přemyšlel jsem o nečem jako je husi krk ale z nějakeho teploodolneho materialu, jen nevim kde hledat. nevite o nečem takovem?
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
ned říj 16, 2011 11:04 am

fialakojetin
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 03, 2011 9:26 pm
Bydliště: petrovice

Příspěvek

Ebr nemá kouřit, něco je v něm špatně. Jestli to tak necháš, akorád se zasere a oprava bude ještě dražší. Co mu chybí, nedokážu takhle říct.
ned říj 16, 2011 8:43 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

hmm tak to je hezky no, a da se nějak zjistit co je špatně? Nebo jen servis? ale stejně je to divne, to auto je pul roku stare a tedkom to vlastně začina byt prvni provoz bufiku a že by byl hned od novoty dojebany?
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
pon říj 17, 2011 8:29 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

OFCA, jestli si to teď pustil poprvý, tak zpočátku kouří. Ale během několika minut (desítek minut? nevím, nemám ozkoušené za jak dlouho) by se to mělo vše vypálit a dál už nehulit.
pon říj 17, 2011 8:35 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

no tim poprve sem měl namysli asi posledni tyden, ale od novoty ještě nejelo auto sem dostal v dubnu to už bylo teplo a bufik sem poprve začal použivat až tedka jak se ochladilo (asi 5-6 dnu zpět vždycky z rána naplno a pak jenom na udržovani teploty, takže cca 4-5 hodin denně)....ale děla to sem tam a nepravidlně, ještě sem nevypozoroval za jakych okolnosti, někdy krasně huči a nekouři a někdy jenom z něj jakoby stoupa husty kouř ale fakt jen stoupa pod žadnym tlakem jako když otevřeš např. pet lahev napuštěnou kouřem tak si tak zvolna dými, kdyžtak to zitra natočim
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
pon říj 17, 2011 8:55 pm

fialakojetin
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 03, 2011 9:26 pm
Bydliště: petrovice

Příspěvek

Poslední dobou nějak zlobí pulsní čerpadla k topením, možná to dělá nafta???? Zatim sem to řešil vždycky, když tankovali za 30/l. Jak je výstup nafty z čerpadla, tak ten se dá celej vytočit (10"klíček) a pístek vyčistit, namazad řídkym olejem. Jen je třeba dát pozor na počet otáček, tímhle se taky seřizuje dodáváné množství nafty. Nebo jestli má i malej výkon, zkus ten "šroubek" o jednu až dvě ot vytočit. Třeba to pomůže.
úte říj 18, 2011 9:05 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Jestli to jenom tak sem tam zvolna dýmí jak píšeš,tak v tom bych problém nehledal,to je normální v určité fázi provozu....každopádně je dobré bufik aspoň jednou za měsíc na chvilku pustit aji v létě aby se ,,pohnul,,a ne ho půl roku nechat stát,to neprospívá žádnému zařízení...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
úte říj 18, 2011 9:55 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů