Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
mischicka
Příspěvky: 665
Registrován: ned črc 04, 2010 12:46 pm
Bydliště: různě

Příspěvek

Pokuď to bereš jako ekonom, nejsi sběratel, ne opravdový.

A co se designu týká, jeho hodnocení je značně subjektivní. je to podobné jako s architekturou a těžko bychom to jako společnost někam dotáhli, kdybychom nechránili a nezachovávali i modernější díla.
pát úno 14, 2014 1:15 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Hele ať se o tom budeme bavit jakkoli, tady je prostě nahovno, že za kozly je ručení jako prase a i na soukromý náklaďáky se vztahuje silniční daň. Jinými slovy stát dře stejný peníze z lidí, co mají tyhle auta pro radost jako z lidí co s nima vydělávají peníze a víc ho nezajímá. Jak je to mladý a nejde to na véčka, poletí to do šrotu všecko. Sběratel nesběratel. Každej chce jezdit. Z auta, který můžeš jen oprašovat je každýmu za pár let stejně do pláče.

Zároveň se sle stát postaral o to, aby provoz takovejch aut byl tak nákladnej, že se s nima nedá vydělat ani na provoz - kdyby s tím chtěl člověk nějakou fůru někam otočit, stáhne z většiny lidí mýto kůži a je hotovo... Začarovanej kruh. S tím, že tahače návěsů od roku 1985 do roku 2000 budou za deset let jenom vzpomínkou z obrázků jsem se smířil. Ale veselý to není. Nicméně to nikoho nezajímá. Zaplať pánbůh za to co přežilo na západě.
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
pát úno 14, 2014 1:53 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Přesně tak, tento zatracenej stát jen vysává lidi a přitom nedokáže dobře hospodařit. Proto se držím zuby nehty pod 12 tun a mimo mýta je v této váhové kategorii ještě svět v pořádku. Dokonce ani v Německu nemusím platit mýto a tím je to taky atraktivní.
V kategorii nad 12 tun je jediná šance V čísla nebo navěky depozit což je naprd. Jinak hned hrozí minimálně 52% silniční daně a to jsou vyhozený peníze oknem.
Volvo FL 614.
pát úno 14, 2014 2:05 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já nechci nadávat na stát. Říkám jen to jak to je. Lepší to nebude a spoustě aut tohle bude osudový. Xena je krásnej a typickej příklad. Já jsem si kvůli ní stavěl garáž tak, aby vrata měly 4 metry. Ale ačkoli se od tý doby objevila mockrát na prodej, prostě jsem si jí nekoupil a neudělám to, protože to pro mě nemá smysl.
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
pát úno 14, 2014 3:35 pm

Jarý
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 05, 2011 12:48 pm
Bydliště: Zborovice

jary

Příspěvek

Bohužel jsou to krutý fakta, záměrně nastavené nevýhodné podmínky a vše jde potom do kopru ... Ale když přijdu na dvůr nebo potkám tu naši mazlici na silnici tak srdíčko poskočí :-)
pát úno 14, 2014 4:44 pm

lukas1989
Příspěvky: 229
Registrován: stř črc 17, 2013 11:25 pm
Bydliště: Slovensko

Příspěvek

No Samer, len keď budeš mať byť okradnutý aj o svoje úspory, ako to bolo napr. na Cypre, tak aspoň tú Liazku ti nik nevezme :D Tým chcem len povedať, že dnes nemáš v žiadnej investícii istotu. Peniaze sú len papier, bohužiaľ.
pát úno 14, 2014 6:41 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Já bych dodal, že nehledě na stát a všechny ty faktory, můžu být sběratel jaký chci, ale nemám měsíční příjem takový abych si tohle auto mohl dovolit koupit za ty peníze a netrápilo mě to. A ten co ty peníze má, najde spoustu jiných sběratelských kousků... :roll:
Leda že by mi ji třeba Jarý nechal za pár korun, pak by to šlo... :D
pát úno 14, 2014 11:15 pm

Jarý
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 05, 2011 12:48 pm
Bydliště: Zborovice

jary

Příspěvek

Tak nechat bych asi nenechal, ale prodat se dá vždy a je to jen o dohodě , aby byly obě strany spokojeny :wink: A držím se hesla nikdy neříkej nikdy, navíc Sámer mi naťukl koupi jak bílé Xeny po Trčkovi tak té červené po Svítilovi,ke které mám mám Lízu s Detroitem pro zprovoznění :roll:
sob úno 15, 2014 5:01 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jojo, já jsem spíš takovej přeposílač Xen. 8)
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob úno 15, 2014 7:24 pm

SD_11
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 22, 2011 10:38 am
Bydliště: Jičínsko

Příspěvek

Jarý,tak ty jsi koupil nakonec ten červený Liaz Detroit z nejmenované firmy od Zlína koupil??
sob úno 15, 2014 8:35 pm

Jarý
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 05, 2011 12:48 pm
Bydliště: Zborovice

jary

Příspěvek

Jasně tu červenou Lízu s Detroitem mám doma , schovanou v hale, ale zatím je mi líto ji obrat o motor s převodovkou. Před dvěma týdny jsme ji projeli , motor chytl okamžitě na drc :D
ned úno 16, 2014 8:25 am

Jarý
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 05, 2011 12:48 pm
Bydliště: Zborovice

jary

Příspěvek

Ona totiž ta Líza 18.37 TBV/DD má technickou do července letošního roku , takže to bude poté osudový moment , kdy to přehodíme do Xeny ...
ned úno 16, 2014 8:34 am

SD_11
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 22, 2011 10:38 am
Bydliště: Jičínsko

Příspěvek

Tak to jsem rád,že jsi ji vzal :P Já si ji byl také prohlédnout,ale ten stav podvozku a kabiny je špatný.Motoricky to je super,projel jsem se s ní u nich v arálu a šlapala jak hodinky :D Jsem rád,že to Karel V. takhle zařídil,protože z té firmy odvážejí Liazky na Ukrajinu :cry:
ned úno 16, 2014 9:05 am

Jarý
Příspěvky: 73
Registrován: ned čer 05, 2011 12:48 pm
Bydliště: Zborovice

jary

Příspěvek

To máš pravdu , mám tam zamluvenu ještě jednu Lízu a bylo mi řečeno , že dvůr jim průběžně čistí kolotočáři s výjezdy směr Rusko , ale bez návratu ... :cry:
ned úno 16, 2014 10:42 am

SD_11
Příspěvky: 90
Registrován: úte úno 22, 2011 10:38 am
Bydliště: Jičínsko

Příspěvek

Jestli to není tajné,která to bude zelená nebo modrá :D Ty mi připadají jako nejlepší z těch co tam zbyly.
ned úno 16, 2014 7:09 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů