Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Tomas

převodovka 9ti kvalt - závada

Příspěvek

Ahoj mam takovej problem. Nejde mi zařadit zpátečka (v malé řadě), jinak všechny rychlosti fungují. Chci ze Vás proto zeptat zda tam není nějaká blokace, ve které by mohla být závada.

Děkuji

S pozdravem

Tomáš
sob čer 17, 2006 1:31 pm

riko
Příspěvky: 936
Registrován: sob dub 15, 2006 10:49 am
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Příspěvek

mě to někdy dělá taky a někdy i rychlosti dopředu,tak s tím tak dlouho vergluju až se to zařadí,ta devítka stojí za prd,u desítky jsem takové problémy neměl,jenom u liazky z předkem
sob čer 17, 2006 3:23 pm

Tomas

Příspěvek

No prej je tam nejakej snimac ktery kdyz je porouchanej nejde radit mala rada tzn. i zpatecka...Presne jako u mne
pon čer 19, 2006 10:10 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Po poradě s Tomášem Pourem: Opravdu u devítky je "blokace", která při rychlosti cca nad 40km/hod nedovolí zařadit spodní řadu, aby se to neočesalo. Takže radí: Nahoře na skříni je elektromagnet (či něco podobného) v takový skřínce, tak to odpojit, pročistit, vyzkoušet.
Tomáš to prej měl odpojený stále...ale pak musíš myslet a neřadit malou řadu při vyšší rychlosti.
úte čer 20, 2006 8:30 am

wrch

Příspěvek

Mám to stále odpojený a jede to bezva,ale pozor se dávat musí,to máte pravdu.
úte čer 27, 2006 6:08 pm

Tomas

Příspěvek

A který to je.Je to prý induktivní snímač a já se domnívám že je to ten co je ze zdola u vývodu kardanového hřídele. Nebo se pletu?

A v příručce píšou, že ta závada je způsobena přerušením obvodu tohoto spínače, tak si nejsem úplně jist tím co se stane když jej odpojím (přeruším obvod 8) )
pon črc 03, 2006 3:15 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

U vývodu kardanu asi sotva, měl by být někde nahoře na skříni. Hele, kdyžtak se neboj zavolat Tomášovi (723010362), ti poradí.
úte črc 04, 2006 1:56 pm

Tomas

Příspěvek

Tak jsem závadu odstranil. Elektropneumatickým ventilem převodovky 9P 140 a pérovací pneumatickou soustavou vozu 122.053 je zpětný (jednosměrný) ventil, který musí ve směru od převodovky zavírat.
čtv črc 13, 2006 10:42 am

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů