Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
flodur
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 09, 2009 10:42 pm
Bydliště: Ašsko

Příspěvek

jojo mates mám taky takovej luxus proto mu řikám skokan. jen ta bouda je mi někdy moc mala mam 195 :smich:
sob bře 14, 2009 12:06 am

Pájín
Příspěvky: 132
Registrován: čtv bře 05, 2009 3:53 pm
Bydliště: Sušice

Příspěvek

Tak to vím o čem mluvíš, protože mám často ten samý problém. Mám totiž také okolo 195 cm a zvláště když jedu prázdnej, tak to bývá zajímavé. Nájezd na nerovnost, následuje skok v kabině a rána o strop kabiny, dopadnutí na sedadlo a následně další rána o strop kabiny ikdyž už o poznání menší. Po tomto procesu hledám veškeré věci, co jsem měl ve vytvořených šuplíkách a příhrádkách na podlaze. Je to zase snažší :? , už vím kde to mám hledat. :D
sob bře 14, 2009 12:27 am

patanko
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 24, 2008 1:40 pm
Bydliště: Veľké Zálužie, Slovensko

Příspěvek

nazdar majstri, spravil som si taku krabicku z radiom do matesa, podla moznosti aj prenosnu pre pripad ze by auto niekde bolo na stavbe kde by som nebol ja.
chcem si to spravit na zastrcku a zasuvku ze aby som si to kludne zobral prec ked nebudem natom chodit.

chcem to spravit tak, aby ked vypnem baterky aby sa mi vypla aj zasuvka v ktorej budem mat zapojene to radio.
vie mi niekto povedat s ktorej bateky mam natiahnut kabel aby mi to tak fungovalo? ako to mam spravit? ide mi o 12V... dik za rady...

Obrázek
[/img]
čtv bře 19, 2009 10:57 pm

flodur
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 09, 2009 10:42 pm
Bydliště: Ašsko

Příspěvek

Ahoj maš to pěkné až to budeš testovat tak at ti nepobouchaj okna :D vem to z té baterky která má minus ukostřenej na rám auta tak z jejiho plusu né z té druhé :naughty:
čtv bře 19, 2009 11:12 pm

rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

:) No nejlepší je to táhnout přes měnič,ale v případě že to potáhneš přímo tak je jedno jak to vezmeš tam jde jen o to abys to měl zapojený i na vypínání baterek, takže prakticky máš pouze jednu možnost vzít to z baterky u které se vypíná proud..
čtv bře 19, 2009 11:15 pm

patanko
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 24, 2008 1:40 pm
Bydliště: Veľké Zálužie, Slovensko

Příspěvek

aha chapem, teda keby som to zapojil z tej druhej ktora nieje ukostrena ale minusi su prepojene by som mal 24V je to tak??

nebojte sa to musim chytit na nejaky ten srobik, inak by to vybylo a vyskocilo cez predne okno...
...mna takeho hovadinky bavia, oco ma firmu, kde je aj kovovyroba aj mala doprava takze tam mam raj ....bavim sa jak mozem....vymyslam krabicky na radia a podobne hovadinky....
čtv bře 19, 2009 11:23 pm

flodur
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 09, 2009 10:42 pm
Bydliště: Ašsko

Příspěvek

jasně vem to zté ukostřené. tak to mate super mužete si kdeco udělat. já si vloni udelal na motor takovou bednu na papiry atd. a za dva dny letěla ven měl jsem od ni modřinu na ruce :D ono v tom skokanu pod bagrem a ješte v terénu je to jak v mlátičce.
čtv bře 19, 2009 11:44 pm

patanko
Příspěvky: 25
Registrován: stř pro 24, 2008 1:40 pm
Bydliště: Veľké Zálužie, Slovensko

Příspěvek

jasne poznam to, ked sme raz vozili po panelovej ceste fakt hroza, veci co tam boli vyletovali jedna radost, som musel zbierat...preto to hodim na nejaky ten srobik aby to drzalo...
...no chlapi dakujem za zadu, pre istotu si to este overim zo ziarovkou a kablikom i mi to tak bude fungovat...ked mi 12V ziarovku odpali tak viem ze to asi nebude dobree...
pát bře 20, 2009 7:00 am

MEJLA´
Příspěvky: 748
Registrován: úte pro 23, 2008 9:17 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jak psal kolega,nejlepší to máš přes měnič.
15A měnič se dá sehnat okolo 600,- Kč . Já jsem to měl taky tahnutý z baterky,ale začalo mi to prokostřovat,a bateryák byl k ničemu.
Teď mám měnič,mám na něj rádio a vysílačku,a bez problému.
pát bře 20, 2009 8:05 am

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Příspěvek

Určitě měnič .Na jednu baterku při rozpojení bateriáku a zapnutém rádiu,když omylem zastartuješ vytvoříš sériový obvod (rádio+ startér 12 V) V lepším případě vyrazíš pojistku rádia. V horším případě (obvod rádia bez pojistky)odděláš rádio.
pát bře 20, 2009 11:34 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

taky možnost nehledě na to že ta baterka půjde za chvilku do kopru
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát bře 20, 2009 9:12 pm

MEJLA´
Příspěvky: 748
Registrován: úte pro 23, 2008 9:17 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Kdybys měl zájem tak mám nové měniče 15A za 600,- ,a 20A za 800,- .Jsou ještě nové,zabalené.
Ještě jsem je nestihl rozbalit. :wink:
sob bře 21, 2009 8:07 am

Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ÁÁÁ pán je obchodník, včera jsem se na ně na aukru díval, minuta do konce a říkám si:, Mejla bude mít el. stahovaný okna, tak to na ně(teda ten 20A) prdím a on je zatím má na kšeft :roll: :roll: :roll:
No možná se pletu..

Jinak rádio 180Ah baterce neuškodí má to dost malej odběr, kdyžtak v sezoně jednou prohodíš baterky. Před rádio dáš diodu a pohoda mám to tak na mojí původní liazce(i s CB) 8 let a pořád stejný rádio i baterky (i když ty už nejsou co bývaly, ale nemyslím že by to bylo zrovna tím rádiem.)
ned bře 22, 2009 7:52 am

MEJLA´
Příspěvky: 748
Registrován: úte pro 23, 2008 9:17 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zdary,no chtěl bych je na el. okna. :lol:
Ale nevím pořád jak na to,no dal bych to tam hned,ale nevím jestli se mě to tam vejde...

Šurda - Ty máš i vysílačku bez měniče ? ? ? :roll:
ned bře 22, 2009 9:10 am

Uživatelský avatar
Šurda
Příspěvky: 457
Registrován: pát pro 01, 2006 6:23 pm
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No jo, od baterky pojistka, kabel, dioda, rádio, CB, nabíječka na mobil. Bez jakéhokoliv zásahu nebo problému to maká v pohodě 8 let. Rádio rádiuje, vysílačka vysílá, nabíječka nabíjí. Teď už druhým rokem to samé na Tatře a taky v klidu.
ned bře 22, 2009 11:32 am

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů