Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Výměník

Příspěvek

Kluci, nalil jsem stovku vodou a kousek jí projel a hned mi zase zmizelo několik litrů oleje :? Na měrce jsem měl kousek pod ryskou a když jsem dojel, na měrce se už nezobrazilo nic...takže předpokládám, že to na mě zítra vyteče z chladiče...

Jaký obtíže mě čekají při dělání výměníku? Ještě jsem to nedělal, tak kdyby někdo zkušenější přihodil nějakou zkušenost, budu rád....

Co všechno musí z motoru dolů?
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob dub 11, 2009 8:08 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Chladič spustit dolů.Vodní pumpa taky pak už na to přijdeš sám.Nezapomen že výměník je ještě zajištěn šroubem na druhé straně motoru nad spojkou.Jinak ho nevytáhneš.Možná to budou jen gumičky dobře to prohlídni než začneš demontovat chladič.
sob dub 11, 2009 8:58 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jo takhle...nejdřív zkouknout jestli to nejsou jen gumičky a pak případně tahat chladič, jo?

Dík :wink:
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
sob dub 11, 2009 9:03 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

pokud si dobře pamatuju tak je ,když koukáš zepředu , na levý straně motoru(jakoby pod turbem... a je na celou dýlku bloku ..má asi 5 žeber myslím že je z litiny, ale to nevím jistě, abys ho mohl vytahnout, chladiče musí ven..muže být prdlej, ale taky to můžou být O kroužky to poznáš až to kuchneš ,kdybys ho vyndaval , tak natlakovat tak na 6-8 barů a do vody a uvidíš
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob dub 11, 2009 11:29 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

:? To je práce na ko*ot... Mám to odstrojený (vzpěry, vrtule, sahara), všude tam na mě kape olej z hadic chlazení, no krásnej den :lol:

Zajímalo by mě ale, jak se napínají řemeny na tomhle autě. Na alternátoru je jen taková kulisa, ale nikde tam není nějakej závit kterým by se to dalo napnout... Na stodesítce to mám trochu jinak.... Na to byl nějakej přípravek nebo udělátko, nevíte?
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned dub 12, 2009 11:50 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

je u těchhle novějších typu taky ta panceřová hadice na olej vepředu?? má přůměr asi 3-4 cm a dýlku asi 20cm ? jestli to není z ní máš místo vody emulzi? jestli je výměník prasklej tak se to tlačí do vody.....

ale je už to let co jsem to taky dělal spíš by měl radit někdo kdo to má dneska třeba Torreto ten určitě asi bude vědět líp poradit
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned dub 12, 2009 12:48 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No jasný, já myslím, že to je stejný jak na stodesítce (s krátkou hadicí vepředu) ..ale to nečeče z ní, to teče z chlazení...tam je normálně hafo oleje všude, v hadicích, v chladiči... :roll: proto jdu po tom výměníku, protože těžko se tam tolik oleje dostane jinudy...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned dub 12, 2009 1:21 pm

Janik
Příspěvky: 450
Registrován: pát říj 20, 2006 10:51 pm
Bydliště: Spiska Nova Ves SLOVAKIA

Příspěvek

No tak ked ten vymenik vyberies tak ho zober do obchodu lebo su dva typy. na jednom su konce spojene akoby takym tunelom do ktoreho vchadzaju rovne trubky. a druhy je len jedna trubka poskrucana akoby do hada.takze daj bacha. no a ten vymenik drzi ta jedna srubka ako tu uz niekto spominal. dat ju von je lahke ale trafit ju spet je uz vecsi problem. vela zdaru pri jej srubovani. a este nieco. odporucam ti vymenit aj tu hadicu o ktorej ste sa tu bavili mala by mat konce na 32 kluc. lebo ak ju nevymenis moze sa ti stat ze po tyzdni ti zacne tiect. mam s tym neprijemne skusenosti. a tak ked teraz nieco robim a musim ju dat dole tak ju hned vymenim. neni to zase az taka polozka a rozhodne to nestoji zato rozoberat to vsetko znova kvoli tomu ze to nespravis poriadne tak cau a keby nieco tak sa ozvy rad poradim
ned dub 12, 2009 1:36 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak...byl to on:

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1NBEHJ

Tu hadici určitě vyměním, je to pakárna to rozdělávat, přesně jak říkáš...

A stejně jak říkáš jsem zvědavej, jak tam ten výměník trefím zpátky... je tam k tomu takovej báječněj přístup... :lol:

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1NC_vA

Strašně moc se těším až to budu sesezovat zase dohromady...

http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1NDtri

A ještě jeden dotaz...opravuje ty výměníky někdo nebo se dávají komplet nový?
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned dub 12, 2009 8:28 pm

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ten alternátor napneš třeba heverovou tyčkou nebo něčim takovím a utáhneš

tamto ostatní už stejně víš
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
ned dub 12, 2009 8:34 pm

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Dík :wink: (a dík i všem ostatním...)
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
ned dub 12, 2009 8:37 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

To je díra jak do pr....Neopravovat vyhodit.Za těch 15 let jsem to nikdy nedělal.
pon dub 13, 2009 9:42 am

Janik
Příspěvky: 450
Registrován: pát říj 20, 2006 10:51 pm
Bydliště: Spiska Nova Ves SLOVAKIA

Příspěvek

Si normalny? opravit to? v ziadnom pripade. to som skusil zalievali mi to profesionaly a o tri dni to povolilo kusok vysie v ziadnom pripade neopravovat!!! vymenit za nove a budes mat pokoj dosmrti
pon dub 13, 2009 11:26 am

Uživatelský avatar
Samer
Příspěvky: 2171
Registrován: úte bře 21, 2006 9:55 am
Bydliště: Hamry nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak zavařit dílu na ocelový trubce asi není takovej problém, já se jen ptám jaká je praxe právě pro ten případ, abych to kvůli lenosti a šetření nedělal za chvíli znova...
Stara Liazka rezavi. Stara laska nikoli.
pon dub 13, 2009 9:11 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

nic nevař, kup novej, bude to prožraný i jinde akorát se s tím budeš vztekat :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon dub 13, 2009 9:44 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů