Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Tak dneska jsem tam narychlo něco vyfotil. Chybí tomu umytí, ale snad je to vidět
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


U tý fotky ze zadu nejsou vidět za příčkou ještě 2 cívky...
A rovnou se zeptám. Mám vyčvachtané to uložení řadičky. Dá se sehnat ta faja na konci řadičky s tím malým kuláčem?
ned kvě 26, 2013 9:44 pm

Uživatelský avatar
pragovka
Příspěvky: 200
Registrován: stř pro 16, 2009 8:06 pm

Příspěvek

Michi : čekal jsem nějakou záludnost, nevím co od toho čekáš, ale co mi přišlo zajímavé jsem popsal, jestli chceš vědět něco víc klidně napiš nebo nafoť, když budu vědět rád poradím

Obrázek
začnu od konce, ten kloub řazení se dá celkem úspěšně rozebrat a na opravu budeš potřebovat 2 kusy takových rozřízlých gumových kroužků, vymezovací podložky a možná takovej speciální "kroužek" s koulí na vnějším průměru, podle mě víc potřebovat nebudeš. Katalog bohužel nemám.

Jo a přímo pod štítkem je nalévací zátka na olej ( ta mírně zaolejovaná)


Obrázek

č. 1 a 3 - elektromagnety řadící redukci , chceš-li, malou nebo velkou řadu
č.2 - elektromagnet je funkční jen po dobu než přeřadí redukce - je napojen na blokovací kolík na další fotce, je to jakási ochrana převodovky, aby se nedalo řadit řadičkou dokud nedořadí redukce
č. 4 a 5 - elektromagnety řadící půlky

(č 2 a 4 nejsou vidět)


Obrázek

trochu vysvětlím ty dva spínače neutrálu, ten horní slouží pouze jako signalizace neutrálu (kontrolka v kabině), a ten spodní je zapojen v systému řazení převodovky, "dovoluje" přeřazení redukce, redukce jak známo přeřazuje pouze v neutrálu a to hlídá tento spínač

k tomu štítku jsem nic nepsal, pokud je zájem pomůžu ho dešifrovat........
Naposledy upravil(a) pragovka dne sob bře 15, 2014 7:24 am, celkem upraveno 3 x.
pon kvě 27, 2013 7:22 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Díky moc! Když mě něco napadne, tak se ještě zeptám. Je toho pro mě moc najednou a nevím kde co a jak.
S tím řazením si poradím, jen ten kuláč na konci je v háji a to by asi chtělo celou tu faju druhou...
pon kvě 27, 2013 7:51 pm

Uživatelský avatar
pragovka
Příspěvky: 200
Registrován: stř pro 16, 2009 8:06 pm

Příspěvek

Michi : který konec myslíš? u převodovky nebo u řazení?
začni tím co jsem napsal, na 100 % se to zlepší a možná to nebudeš dál ani řešit
pon kvě 27, 2013 9:18 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Myslím ten konec co už ovládá řazení. V těch futrech s manžetama je to KO, ale ten kuláček na konci je na tom taky špatně. Jenže sem se díval, že je to jeden konec s tou fajou...
pon kvě 27, 2013 9:38 pm

Uživatelský avatar
pragovka
Příspěvky: 200
Registrován: stř pro 16, 2009 8:06 pm

Příspěvek

myslíš tady ten kuželový šroub? on tam chudák teda není skoro vidět.....

Obrázek
pon kvě 27, 2013 9:56 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Tenhle kousek...

Obrázek
úte kvě 28, 2013 7:34 pm

Uživatelský avatar
pragovka
Příspěvky: 200
Registrován: stř pro 16, 2009 8:06 pm

Příspěvek

Michi : tys to měl rozebraný nebo jak si k tomu přišel? mě se to pořád nezdá, podle mě tady ta chyba nebude. Já bych opravil nejdřív ten vnitřek a pak by se vidělo, ale neviděl jsem to, tak hádat se každopádně nechci 8)
Jinak ten kulák je samostatný díl a podle mě by se měl dát i samostatně i sehnat.
stř kvě 29, 2013 7:21 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

No to s těma manžetama je KO podle hmatu. A celekem dost... A tenhle kuláček je pěkně volnej. Jak s tím pohnu rukou, celý to chodí... Taky když mám zařazeno, objedu s řadičkou celou kabinu dokola jak dětskej kolotoč... :roll:
stř kvě 29, 2013 7:29 pm

Uživatelský avatar
pragovka
Příspěvky: 200
Registrován: stř pro 16, 2009 8:06 pm

Příspěvek

Vždyť říkám, abys ty manžety vyměnil, doplnil vymezovací podložky a uvidíš, že se to o hodně zlepší
stř kvě 29, 2013 7:34 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Snad se na to zítra dostanu. Zkusím to rozhodit a uvidíme co s tím... :roll:
stř kvě 29, 2013 7:44 pm

br2000
Příspěvky: 66
Registrován: sob úno 19, 2011 9:43 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Příspěvek

Hezký den přeju :) mám dotaz - mám převodovku 14ps150 a ted mi začala blbnout - z velké řady na malou řadí normálně, ale když chci zpět tak se né vždy zařadí (velká řada) a někdy musím čeka třeba pul minuty než se to dořadí, napadá někoho kde by mohla být chyba? Přemýšlím jestli je vada jen někde v el. magnetu nebo uvnitř v převodovce, zkrátka jestli se to dá opravit doma nebo to musím někomu svěřit. Díky moc :)
čtv čer 20, 2013 6:19 pm

Uživatelský avatar
pragovka
Příspěvky: 200
Registrován: stř pro 16, 2009 8:06 pm

Příspěvek

br2000 : já typuju "vnitřek", ale pokud chceš mít jistotu a vyloučit případnou chybu elektromagnetu, není nic jednoduššího než jenom vzájemně prohodit buď kabely na těch elektromagnetech které ovládají redukci nebo přívody vzduchu do válce řazení redukce a uvidíš. Viz můj popis několik příspěvků zpátky.
Ovládání na řadičce budeš mít potom naopak , a pokud bude pořád špatně řadit velká tak mám bohužel pravdu a budeš muset dovnitř.
Jen pro informaci , redukce se dá vymontovat samostatně, nemusíš vyndávat celou převodovku. ( teda pokud nemáš předek)
čtv čer 20, 2013 9:25 pm

br2000
Příspěvky: 66
Registrován: sob úno 19, 2011 9:43 pm
Bydliště: Jablonec n/N

Příspěvek

Děkuju za radu :). Zatím s ní ještě jezdím i když je to o nervy :D, potřebuju dodělat akci a pak jí asi svěřim nějakýmu servisu, můžete mi někoho doporučit nejlíp severní čechy, liberecko? Jinak mám auto s předkem takže bude muset asi ven. Minulý měsíc sem dělal generálku motoru, ted udělám převodovku a bude holka neprodejná :D.
stř čer 26, 2013 9:23 pm

VenaK
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 16, 2012 7:01 pm
Bydliště: J.H.

Příspěvek

Zdravím pánové,
nepodcenil bych kontrolu redukčního ventilu vzduchu (osobní zkušenost).
čtv čer 27, 2013 5:23 am

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů