Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Příspěvek

Já se domnívám, že hlavní rozdíl bude ve vstřikovacím čerpadle. Ten motor se sníženým výkonem jako stabilák má určitě výkonostní regulátor a ten vozový má regulátor omezovací. Jednou jsem nabastlil čerpadlo s výkonostním regulátorem z kombajnu na nákladní Ifu a byla to hrůza.
stř úno 03, 2016 1:06 pm

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Motory

Příspěvek

Poradí někdo zda můžu zaměnit motor v matesu za motor ze 110ky?Tedy ten už je s turbem.Děkuji
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
ned srp 29, 2021 1:06 pm

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Motory

Příspěvek

Oficiálně nevím, ale jinak to jde... Jen šikmák překopávat na stojáka nevím nevím... To už bych radši sehnal motor z řezačky... Pak překopat spousty 3,14čovin okolo...
ned srp 29, 2021 4:53 pm

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Motory

Příspěvek

No to mi nedocvaklo :doh: scháním motor do Matýska
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
ned srp 29, 2021 5:34 pm

153
Příspěvky: 1142
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Motory

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pon črc 25, 2022 12:58 pm, celkem upraveno 1 x.
ned srp 29, 2021 6:14 pm

Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 111
Registrován: sob pro 29, 2012 10:59 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Motory

Příspěvek

Ano jde to používali motory bez předchladiče vzduchu.
Zde v okolí byl jeden co měl pouze motor s turbem a vše ostatní původní. O druhém co vím tak měl i chladič ze 100 a zadní nápravu (nevím zda za 100 či 150). Normálně s tím valili balenou, ale je to jiý přes deset let, nyní zde v okolí vídám už jen par jzdáků a jeden co vysparvuje silnice. Takže je otázkou zda by se to vůbec vyplatilo v dnešní době :think: .
ned srp 29, 2021 7:15 pm

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Motory

Příspěvek

Převodovku měnit netřeba, pokud neplánuje soupravu, stejný se zadkem, při rozumným zacházení to v poho vydrží. Pokud dá origo matesácký chladič vyčistit, případně pořádný repas, tak to uchladí i ten ale moc rezervy nemá. Tady jezeďáci to překopali u agra, mrskli motor ze zrušený řezačky, chladič po repasu, upravili blbinky okolo a jezdí několik let...
ned srp 29, 2021 8:01 pm

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Motory

Příspěvek

My ho kdysi měli matesa se 150kovou kabinou a měl turbo.Chodil nádherně, měl normální chladič a dával to bez problémů,tedy jezdil jen sólo.Akorat ten krouťák byl náchylnější k spálení spojky pokud se zapadlo a trápilo se to :doh:
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
ned srp 29, 2021 8:14 pm

Uživatelský avatar
chameleon
Příspěvky: 111
Registrován: sob pro 29, 2012 10:59 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Motory

Příspěvek

Ano mates s kabinou za 150 se dělal jako přestavba, jeden kousek měli silničáři v okolí Slavonic, byl to předkáč, no vypadalo to krapet divně ty ouzky zastrcený nápravy. Jinak se dělala i sklápěcí matesacká kabina, jen to stálo nesmysl. Nyní už je to vše asi minulost, tolik jich už nejezdí.
čtv zář 02, 2021 8:46 pm

red.bill
Příspěvky: 193
Registrován: sob dub 12, 2014 6:55 pm
Bydliště: Mrklov

Re: Motory

Příspěvek

Ještě relativně nedávno cca 8let možná o něco míň tyhle přestavby dělali v Mostě nebo Teplicích. Dnes už bude problém s plechy na 150 kabinu. Už před 7lety nebyly zárubně levých dvěří, jen růčo klepaný za nesmysl. Problém byly ty venkovní plechy nad kolem a za dveřmi těch už moc nebylo ale tehdy to začínali dělat z nějakýho kompozitu. Vůbec nebyly plechy pod přední okno, střechy byly jen nějaký polotovary co růčo dodělávali atd...
Dnes už to nikdo nezaplatí, ta přestavba matesa na 150 boudu vycházela v jednotkách 100tisiců. Sousední jezeďáci nechávali přestavět matesy 2 právě někdy kolem roku 2013 +/- už nepamatuju úplně přesně. U jednoho snad měnili i rám či co a údajně je vyšel na 300000, druhej byl o něco levnější...
pát zář 03, 2021 1:37 pm

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Motory

Příspěvek

Zeptám se laicky :think: Na matesáckém motoru mi malilinko jde voda mezi první a druhou hlavou, nejspíš gumička mezi hlavami.Je reálné sundat jen první hlavu a dát pak zpět?? :doh:
Nebo musí dolů všechny a tím pádem nové těsnění atd
Děkuji za odpověď
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
pát lis 19, 2021 6:55 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Re: Motory

Příspěvek

Sundávali se vždy všechny tři. Styčné plochy mezi hlavami jsme se snažili srovnat velkým pilníkem a O kroužek se montoval co nejtlustší. (Když O kroužek v drážce nedržel, protože měl o něco menší průměr, tak se máčel do technického benzínu a on v něm napuchnul.) Na starým těsnění je vidět jestli voda nešla skrze něj, páč vodní kanálek je v těsné blízkosti spoje mezi hlavami. Dále může voda pronikat mezi vložkou a blokem nahoře u límce vložky, páč to utěsňovalo až těsnění pod hlavou. Vždy se to projevovalo výronem vody mezi hlavami. Můj názor je sundat to celý. Tak příjemnou montáž.
sob lis 20, 2021 9:06 am

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Motory

Příspěvek

Tak díky,toho jsem se bál :D
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
sob lis 20, 2021 1:29 pm

Popíno
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 30, 2009 9:56 pm
Bydliště: chrudim

Re: Motory

Příspěvek

Poprosím o radu.Na Trambusu při nastartování mi mazání ukazuje 3 ale tak třeba po hodině provozu to je míň a míň.Dal jsem si místo policajta taky budík abych alespoň věděl jak to maže i tam.Uplně stejně.
Když jsem se ptal kde hledat chybu tak mi bylo řečeno že může být dole pod vanou na sacím koši gumička nebo přetlakový ventil (jestli to píšu dobře)
Jde mi o to jestli je to pravda a jaká je pakárna sundat vanu,je to 4x4.
Děkuji za každý dobrý postřeh,řadu.
Caterpillar-Man-Tatra-Takeuchi

http://honzapos.rajce.idnes.cz/ www.auta-bagry.cz
stř črc 19, 2023 1:15 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Re: Motory

Příspěvek

při nastartování studeného motoru a volnoběhu ty 3 jsou ok . Při zahřátém ve volnoběhu když to maže max 1,5 tak je to ještě ok. a v otáčkách 4 je dobrý.
ned črc 23, 2023 12:55 am

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti