Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

richil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 97
Registrován: sob led 08, 2011 2:35 pm
Bydliště: Cítoliby

Příspěvek

Ahoj lidi.U nás se odvzdušńuje spojka následovně-na odvzdušňovací šroub na posilovači nasadím hadičku od motorku ostřikovačů a druhý konec dám do nádobky s brzdovkou.Zapnu proud a tlačím od posilovače do nádobky kapalinu.Otázka 5 minut a tradá na cesty.Vždy bez problémů.
stř úno 22, 2012 9:34 pm

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Tak sem si dneska cvičně vyměnil posilovač spojky. Byla a je to replika a vydržel rok a něco. Tak uvidíme jestli si to zase za rok zopáknu.... :roll:
čtv zář 06, 2012 8:35 pm

gustaff
Příspěvky: 8
Registrován: čtv úno 07, 2019 6:55 am

Re: Spojka

Příspěvek

Nazdar Liazaci experti

mam jeden dotaz, na mojej 151 sa vypinacia paka spojky vyrazne kyve do stran na tom gulovom cape v strede, nemal som to cele rozobrate, ale ako dam dole posilovac, tak paka mi z toho capu vypadne, ta gula je asi odlomena alebo uplne vymlatena, len cez tu dieru pod posilovacom tam moc nevidim...moj dotaz je, poznate nejaku fintu, alebo grif ako tu spojkovu paku vytiahnut von, pripadne vymenit ten gulovy cap bez demontaze prevodovky? (kurz gynekolog-amater som zatial neabsolvoval, som len cisty samouk, ale ak by veci pomohlo, prihlasim sa...) ono, v tomto stave mi vypina spojka uplne na podlahe , a tyc od posilovaca je vyrazne vychylena do strany, toto pocitam na jeho dlzke zivota neprida...
Lizu mam len kratko, zatial sa zoznamujeme, ale moc sa mi nechce zacinat rovno demontazou prevodovky...

Dakujem

Gustav
čtv úno 07, 2019 8:49 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Spojka

Příspěvek

Tou dírou co ji kryje plech s mřížkováním, by to šlo za předpokladu, že by ten čep šel lehce vytáhnout, ale obávam se že bude nalisovaný pevně a nepůjde, že půjde nejen almara ven, ale že spojkový koš budeš muset oddělit od almary, aby jsi ho mohl zezadu vyrazit
sob úno 09, 2019 8:53 pm

gustaff
Příspěvky: 8
Registrován: čtv úno 07, 2019 6:55 am

Re: Spojka

Příspěvek

Dik, no, uvidim, snad sa mi to podari nejak vydolovat...dam vediet ako to slo...

Gustav
pon úno 11, 2019 3:07 pm

Jakky256
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 19, 2019 7:22 pm

Re: Spojka

Příspěvek

Zdravím potřeboval bych radu odborníka, pořídil jsem liaz 110.800 a hned od koupi šla spojka velmi těžce sešlápnout a při poklesu tlaku na 6atm nevypínala,vyměnil jsem spojkový váleček a posilovač zkontroloval vypínací páčku a problém trvá už nevím po čem jít nemáte s tím někdo zkušenost?
čtv lis 21, 2019 6:16 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek

Skus přivest vzduch do posilovace treba ze vzduchojemu aby tam sel plnej tlak a uvidiš
čtv lis 21, 2019 7:10 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Re: Spojka

Příspěvek

Zdravím chalani. Rýchly dotaz. Mate niekto postup na výmenu spojky u Lizi 150 lanové ho kontiku? Zajtra má to čaká, sú žne a spojka začala klzat tak, že s autom už nejde jazdiť. Je to stejne ako u Tatry ci tam je niečo inak? Avky a Tatry mam zamknuté, ale Lizu som ladil na spojke naposledy pred 100r🙏🏻😅👨🏻‍🔧 prosím poraďte 🙏🏻🙏🏻
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
čtv srp 12, 2021 10:15 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: Spojka

Příspěvek

Než budeš dělat rozborku, demontuj posilovač spojky, nech ho viset na hadicích nebo na drátě. Zhasni motor, zařaď malá dvě, nastartuj, ono to chytne, pohraj si s otáčkami a bez spojky dej malá tři. Pak pravou nohou stůj na plynu, a levačkou brzdi. Když to bude klouzat máš problém v lamele, když to klouzat nebude, máš problém v posilovači. Já jen ať netaháš almaru ven zbytečně. :D
pát srp 13, 2021 10:37 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti