Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Mojma
Příspěvky: 19
Registrován: stř srp 05, 2009 8:38 pm
Bydliště: v Prostijově na renko

Spojka

Příspěvek

Zdar chlapi,
jakým způsobem se dá nejlépe odvzdušnit spojka na liazu. Já jsem to protláčel hadicí na huštění kol a trvalo mi to 2 hodiny-hrůza :( . Stejně to nebylo ono, ale už se to rozchodilo :D
Ještě jedna otázka, za kolik by se tak daly sehnat zánovní pera na valníka 110, všechny. Díky.
pát zář 11, 2009 9:56 pm

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

vezmeš kompresor, hadici na huštění kol a foukaš vzduch do zavřený nádobky na kapalinu (je tam malinka dírka), druhej člověk leží pod autem a povoluje odvzdušňovací šroubek na posilovači. Vždycky když foukaš tak on povolí a když máš prazdnou nádobku tak na něj houkneš, aby to zavřel a doleješ kapalinu. To děláš tak dlouho dokud ti jdou bubliny a pak to maká jak má :-)

Jo na ten odvzdušňovák si dávám hadičku a pouštím kapalinu znova do nějaké nádobky.

cca 15 minut a pohoda
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
pát zář 11, 2009 10:35 pm

richtros1
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 30, 2009 7:18 pm

Příspěvek

Pro MOJMA
Zkus zavlat EKODEMONT Horka nad Moravou ,má hodně věcí na LIAZky
Péra jsem tam přem měsícem bral a max spokojenost
Vše je na vlastní zkušenost
sob zář 12, 2009 8:09 am

Mojma
Příspěvky: 19
Registrován: stř srp 05, 2009 8:38 pm
Bydliště: v Prostijově na renko

Příspěvek

Toretto: No, tak jsme to nějak dělali, ale hodně dlouho. Jen ten odvzdušňovák jsme měli furt povolený, hadičku na něm a kapalinu jsme chytali. Nevím proč nám to tak trvalo :oops:
richtros1: Díky za tip, zajedu se tam podívat.
sob zář 12, 2009 11:08 pm

Karel334
Příspěvky: 1601
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Jeden pár zad.per je v prodejně Slaný Kulhánek.Jsou nová jedno 5tis ks.K tomu tlakování spojky je lepší použít pumpičku na kolo a přez ventilek(ze staré duše) ve víčku nádobky to opatrně tlakovat.Když tam pereš komresor tak se tam furt honí bubliny které jdou do okruhu spojky a trvá to dlouho.Mám vyrobený strojek z čerpadla řízení.Tam se to dělá opačně.Dám hadičku na odvzdušnovák u posilovače a tlačím kapalinu do nádobky přez celou soustavu.Trvá to asi 5min a je hotovo.
ned zář 13, 2009 6:16 pm

Mojma
Příspěvky: 19
Registrován: stř srp 05, 2009 8:38 pm
Bydliště: v Prostijově na renko

Příspěvek

20 tis. na cely auto, to je hodně. K tomu potřebuju ještě novou korbu. To bude radost :cry:
O tom protláčení opačně jsem taky slyšel, ale spíš zkusím tu pumpičku. Díky
ned zář 13, 2009 10:10 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11891
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no já nevim vo co gou -kdysi jsme to dělali normálně hadicí na foukání a trvalo to pár minut a šlapalo to, jak píše Toretto, co je na tom za vědu?
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 13, 2009 10:15 pm

Uživatelský avatar
Leoš H
Příspěvky: 2668
Registrován: pát zář 26, 2008 10:30 am
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No s tím kompresorem, to psal Karel dobře. Problém je v tom, že ti to tam nažene moc vzduchu a kapalina je doslova probublinkovaná a když tam pereš moc vzduchu tak potom není účinost spojky tak jak by měla být a budeš muset za den znovu odvzdušnit ten zbytek vzduchu co tam zůstal. Někdy mě to pěkně štvalo jak sem se s tím trápil, navíc když člověk nemá nikoho k sobě, kdo by mu stím pomohl.
Teď to řeším čerpadlem na kapalinu do ostřikovačů, připojím si ho na baterky natáhnu pod auto, sací hadici strčím do nové brzdové kapaliny a přes odvzdušňovák to tlačím nahoru do nádobky. předtím si samozřejmě odpustím nebo zrovna komplet vypustím starou brzdovku. potíž je jenom v tom odhadnout jestli už to je nebo ne, ale když si člověk na nové brzdovce rysku kolik asi tam přijde tak už to v pohodě člověk trefí. Zdá se mi to lepší a pohodlnější :wink:
* LIAZ 150.261 4x2 S3 s HNJ Fassi F95 *
pon zář 14, 2009 8:44 am

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

s motorkem od otstřikovačů mi to nešlo

mě to funguje kompresorem dobře a je to hned a nemam tam žádnej vzduch
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
pon zář 14, 2009 5:46 pm

matesmates
Příspěvky: 108
Registrován: ned led 27, 2008 4:44 pm

Příspěvek

clapi a to nestaci odvzdusnit stejne jak brzdy u osobaku nebo co?jeden slape na pedal a druhy povoluje pod autem.ja u liazky to takhle udelal a nevim co je na tom spatne?
stř zář 16, 2009 6:28 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Příspěvek

Ne,takhle jednoduše to opravdu nejde!
stř zář 16, 2009 7:05 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

hele a co si na tu hadici od kompresoru dát nejakej regulátor tlaku,třeba z CO2 nebo tak neco,nebo tu hadici trochu přiškrtit.určitě by to bylo pohodlnější
2x Nissan atleon 210
stř zář 16, 2009 8:25 pm

Mojma
Příspěvky: 19
Registrován: stř srp 05, 2009 8:38 pm
Bydliště: v Prostijově na renko

Příspěvek

No když my v těch polních podmínkách nemáme ani kompresor :x natož jestě regulátor tlaku :D . Protláčeli jsme to hadicí na foukání vzduchu, regulátorem byla zlomená hadice :D Pak se budu divit až mi praskne při foukání kol :shock:
čtv zář 17, 2009 4:24 pm

matesmates
Příspěvky: 108
Registrován: ned led 27, 2008 4:44 pm

Příspěvek

nejde?proc?vysvetli to nekdo?me spojka slape
pát zář 18, 2009 4:37 pm

Mojma
Příspěvky: 19
Registrován: stř srp 05, 2009 8:38 pm
Bydliště: v Prostijově na renko

Příspěvek

To byl dneska den, napřed mi došla nafta, naštestí u čerpačky. Tak jsem tam doskákal, ale dobře se to zavzdušnilo :mad: . No a nakonec jsem si prorazil levou přední gumu, protože bordeláři zedníci nechali roztahaná železa a šli dom, no a já jsem taky spěchal a najel jsem na to :roll: . Tak mám zítra zase co dělat.
pát zář 18, 2009 5:23 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti